RFBenchmark - Orange i T-Mobile liderami październikowego internetu mobilnego
| Data:  2017-11-09 09:22:08 | Dział: Rynek
Strona z

Październikowy ranking RFBenchmark, polskiej aplikacji mobilnej do pomiaru siły sygnału oraz testów prędkości Internetu, przyniósł kilka roszad w porównaniu z poprzednim zestawieniem. Silną pozycję utrzymuje wciąż Orange, ale dobre wyniki zanotował też Plus i T-Mobile. Ranking został przygotowany na podstawie prawie 30 tysięcy pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji.

tabela <a href="http://m.telix.pl/">LTE</a> - ranking RFBenchmark październik
tabela LTE - ranking RFBenchmark październik

W październiku 79,49% użytkowników korzystało z technologii 4G. W zasięgu technologii poprzednich generacji było odpowiednio mniej osób. 3G używało 19,8% użytkowników, a 2G zaledwie 0,7%.

tabela 3G - ranking RFBenchmark październik
tabela 3G - ranking RFBenchmark październik

Jeżeli chodzi o średnią szybkość pobieranych danych LTE prym w październiku wiódł T-Mobile z wynikiem 25,89 Mbps. Wyprzedził on tym samym dotychczasowego lidera, Orange, który według pomiarów oferował średnią szybkość pobierania danych na poziomie 23,39 Mbps. Na trzecim miejscu w rankingu w tej kategorii pojawiła się sieć Plus (21,29 Mbps), a czwarte miejsce okupuje Play z wynikiem 18,83 Mbps.

szybkość wysyłania danych LTE
szybkość wysyłania danych LTE

Zmiany w rankingu zaszły też w kategorii średniej szybkości wysyłanych danych. Pierwsze miejsce, tak jak we wrześniu, obroniła sieć Orange. Jej abonenci mogą się cieszyć wysyłaniem z prędkością 12,08 Mbps. Na drugim stopniu podium pojawił się Plus z wynikiem 10,85 Mbps, a za nim uplasowało się T-Mobile oferując średnią szybkość wysyłania na poziomie 9,22 Mbps. Stawkę zamyka Play (6,45 Mbps).

szybkość pobierania danych LTE
szybkość pobierania danych LTE

Zacięta rywalizacja między operatorami trwa w kategorii najniższej wartości ping. Na czele rankingu znalazł się Orange z średnim rezultatem 41,84 ms. Tym razem najsłabszy wynik zanotował Plus (48,41 ms), ale warto podkreślić, że różnice pomiędzy pozostałymi operatorami nie były duże.

ping LTE
ping LTE

RF Benchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości Internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Pełny raport dostępny jest na stronie RFBenchmark.pl

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=82399