Hykker Transmiter Wave - transmiter samochodowy
| Data:  2017-10-28 08:08:58 | Dział: Inne
Strona z

Niewielu młodych kierowców stać na nowy pojazd, wyposażony w wielofunkcyjne radio. Wielu z nich posiada jednak kolekcję utworów, które chcieliby odtwarzać w swoich autach. Jest to możliwe dzięki transmiterowi Wave marki Hykker. Co to jest za urządzenie? Do czego służy i czy warto je kupić?


Niestety wiele samochodów (szczególnie tych starszych) nie posiada radioodtwarzacza z obsługą plików MP3. Okazuje się jednak, że możemy posłuchać utworów z ulubionej playlisty MP3 na każdym dowolnym radioodtwarzaczu. Producenci znaleźli jednak na to rozwiązanie i w ofercie sklepów można znaleźć transmiter fm. Urządzenie posłuży m.in. jako odtwarzacz muzyki, zestaw głośnomówiący czy ładowarka do urządzeń mobilnych.


Transmiter FM jest dedykowany telefonom z funkcją Bluetooth. Po sparowaniu ze smartfonem może być wykorzystany do bezprzewodowego przesyłania muzyki. Ulubione pliki można jednak odtwarzać także bezpośrednio - czy to z karty SD, czy z pendrive’a, czy w końcu z odtwarzacza MP3/MP4, korzystając z wejścia AUX. Źródłem zasilania urządzenia o wymiarach 90 x 92 x 29 mm i wadze 30 g, jest gniazdo zapalniczki samochodowej.

Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzenie wykorzystać również, jako zestaw głośnomówiący. Bezprzewodową łączność pomiędzy urządzeniami zapewnia wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia parowanie urządzeń pozostających w odległości do 10 metrów. Dodatkowo, port USB 5V/1A może w tym czasie posłużyć do ładowania telefonu lub tabletu. Wave jest wyposażony w ekran LCD, który pokazuje podstawowe informacje o odtwarzanym utworze (częstotliwość, czas odtwarzania, numer utworu) i przycisk do odbierania połączeń telefonicznych. Nie jest on duży, więc wyświetlane napisy nie są czytelne w czasie jazdy samochodem.


Zestawem można sterować za pomocą łatwo dostępnych przycisków na przedniej ściance. Funkcje klawiszy nawigacyjnych: przewijanie, regulacja głośności i (przycisk CH) wybór/zmiana częstotliwości


W pudełku znajdują się: transmiter i instrukcja obsługi. Konfiguracja jest prosta. By transmiter zaczął działać, wystarczy wpiąć go do gniazdka zapalniczki. Urządzenie dostosowane jest do napięcia typowego dla gniazd w samochodach osobowych (12 V) oraz ciężarowych (24 V). Po wybraniu częstotliwości na urządzeniu, wystarczy, że dostroimy nasze radio samochodowe do częstotliwości transmitera, podobnie jak w przypadku wyszukiwania ulubionej stacji radiowej. Częstotliwość jest regulowana w zakresie od 87,5 MHz do 108 MHz i już możemy słuchać naszych nagrań MP3 praktycznie tak, jakbyśmy odtwarzali je z normalnej stacji radiowej. Możemy też skopiować pliki z muzyką na kartę pamięci (do 32GB), lub pendrive’a, a utwory będą bezprzewodowo przesyłane do radioodbiornika.


Muzyka odtwarzana za pośrednictwem transmitera wyróżnia się dobrą jakością dźwięku. Naturalnie musimy mieć świadomość pewnych ograniczeń transmiterów FM, które nigdy nie zapewnią jakości odtwarzacza CD lub dźwięku nadawanego bezpośrednio (za pomocą kabla) z playera MP3. Podobnie, jak w przypadku radia, sporadycznie mogą pojawiać się szumy i zakłócenia w transmisji. Mimo wszystko, jest to i tak skuteczne, a co najważniejsze, niedrogie rozwiązanie.

Nowość dostępna jest w sklepach Biedronka, w cenie 39,99 PLN brutto.

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=82244