Nju mobile z WiFi Calling - dlaczego warto?
| Data:  2017-10-05 07:53:27 | Dział: Taryfy
Strona z

Nju ma do zaoferowania WiFi Calling dla (prawie) wszystkich. (Prawie) wszyscy to którzy korzystają ze smartfonów z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej i zainstalują nowiutką – odpaloną dzisiaj aplikację. WiFi Calling to usługa, która pozwala Wam na wykonywanie połączeń w oparciu o sieć WiFi, zamiast sieci 2G, 3G czy 4G.


Korzystając z niej, płacicie za rozmowy dokładnie tyle samo, co dzwoniąc z Polski – jeżeli macie no-limit, to nie dokładacie nawet grosza. Z tego wynika druga zaleta tej usługi – możecie dzwonić do Polski z dowolnego miejsca na świecie podłączonego do WiFi. W UE, dzięki zasadzie „roam like at home” nie jest to już żadna sensacja. Ale dzwonienie w ramach swojego no-limit do Polski z Chin, Australii, Indii, a nawet bliższych nam geograficznie Rosji, Ukrainie czy Białorusi – spora oszczędność.


Aplikacja, do której Orange daje dostęp działa analogicznie do wprowadzonej w lipcu aplikacji dla Orange. Od tamtej pory mocno ją udoskonalono, obecnie nosi numerek 1.12. WiFi Calling w Orange i nju mobile - co warto widzieć o usłudze Ta sama wersja trafi dla wszystkich fanów nju.


Aktualizacja 09-10-2017 - komentarz Wojciecha Jabczyńskiego, na komentarz Czytelnika @Blom:

Czytelnik prawidłowo przedstawił działanie usługi WiFi Calling za granicą cytując: „Korzystając z niej, płacicie za rozmowy dokładnie tyle samo, co dzwoniąc z Polski…” Kluczowym jest twierdzenie, że płacimy dokładnie tyle samo, co dzwoniąc z Polski. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na mechanizm działania posiadanego przez klienta planu taryfowego. NJU Buzz to oferta, w której otrzymuje pakiety kwotowe po wykorzystaniu których połączenia są nielimitowane. Wraz z rozpoczęciem nowego cyklu rozliczeniowego połączenia głosowe są płatne 0.19 zł za minutę połączenia, a dopiero po wykorzystaniu limitu, połączenia są bezpłatne i nielimitowane. Połączenia reklamowane przez klienta nawiązane były pierwszego dnia nowego okresu rozliczeniowego zatem zgodnie z posiadanym planem NJU Buzz powinny być i były płatne. Sama reklamacja została przez nas rozpatrzona pro-kliencko i dlatego klient otrzymał zwrot kosztów nawiązanych połączeń oraz informację. Załączam regulamin promocji „WiFi Calling – połączenia z zagranicy”.

Regulamin promocji "WiFi Calling połączenia z zagranicy": Tutaj

źródło: Orange

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81892