Czas połączenia w roamingu sztucznie wydłużany?
| Data:  2017-10-04 07:02:24 | Dział: Taryfy
Strona z

Europejscy użytkownicy telefonów komórkowych spędzili pierwsze wakacje bez dodatkowych opłat roamingowych. Według badania Eurobarometr Flash, znacząco zwiększyła się liczba połączeń telefonicznych w roamingu. Więcej na ten temat pisaliśmy: Tutaj. Pytanie tylko ile w tym sztucznie wydłużonego czasu, poprzez odegranie nagranej rozmowy właśnie. O takim dziwnym zjawisku w roamingu poinformował redakcję Niebezpiecznik.pl jeden z Czytelników, któremu przytrafiła się nietypowa sytuacja.

"Dzisiaj w trakcie rozmowy telefonicznej do Polski, po 2 - 3 min rozłączyło mnie i odtworzyło całą rozmowę od początku do końca, gdzie było słychać tylko i wyłącznie mojego rozmówce. Mój głos nie był słyszany" - otrzymał wiadomość od czytelnika Portal Niebezpiecznik.pl.

W podobnym tonie wypowiadają się komentujący pod tekstem. Także w Sieci pojawia się coraz więcej głosów o nietypowym zjawisku podczas wykonywania rozmów głosowych w roamingu. Użytkownicy będący za granicą z telefonami polskich operatorów dzwonią do kraju, a następnie z bliżej nieokreślonych przyczyn są rozłączani, by potem w słuchawce usłyszeć zapis dotychczasowej rozmowy.

Deja vu? A może ktoś naprawdę kombinuje po drugiej stronie? Zdarzenie występuje tylko na rozmowach międzynarodowych (roaming), a więc nie jest spowodowane lokalnie zainstalowaną aplikacją na telefonie dzwoniącego. Według portalu Niebezpiecznik.pl podejrzana sytuacja nie jest związana z podsłuchem, a ze sztucznym wydłużaniem połączenia roamingowego. Winny jest pośrednik w połączeniach roamingowych, który w ten sposób podwyższyć opłatę za połączenie.

źródło: Niebezpiecznik.pl

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81864