HMD Global - wszystkie nasze Nokie otrzymają Androida P
| Data:  2017-10-01 08:19:51 | Dział: Systemy
Strona z

HMD Global już jakiś czas temu obiecało, że nowe smartfony Nokia z Androidem będą na bieżąco otrzymywać aktualizacje, nawet słaba "trójka" dostanie Androida 8.0 Oreo. O tym, że nowe Nokie szybko dostają aktualizacje bezpieczeństwa, już wiemy. Więcej na ten temat informowaliśmy w artykule: HMD Global - Android 8.0 Oreo trafi na wszystkie Nokie

Tymczasem z najnowszych, przekazanych przez firmę informacji wynika, że także wszystkie z aktualnie dostępnych na rynku modeli Nokia dostaną wsparcie do niezapowiedzianego jeszcze Androida P. Najnowsza wersja mobilnej platformy Google ma zadebiutować w przyszłym roku i zastąpić najnowsze obecnie wydanie o nazwie Oreo. To ogromne zaskoczenie, szczególnie jeśli spojrzeć na politykę konkurencyjnych producentów, mających tendencję do szybkiego porzucania wsparcia dla swojego sprzętu. Ta informacja wywołała w sieci niemały entuzjazm. Na pewno wyjątkowo zatem czują się posiadacze jednego z nowych smartfonów produkowanych przez HMD Global. Finowie chcą w dość ciekawy sposób przekonać do siebie klientów.

Z komunikatu wynika, że wszystkie nadchodzące smartfony, które firma HMD Global zaprezentuje, w przyszłym roku, zostaną uruchomione z systemem Android P, poza telefonem Nokia 2, która już pojawiła się w Geekbench. Nokia 2 prawdopodobnie będzie najtańszym smartfonem w portfolio HMD Global. Urządzenie ma pojawić się na wybranych rynkach już w listopadzie tego roku. Raporty wskazują, że będzie inny produkt, być może bezprzewodowy głośnik Nokia MD-22, który może zostać uruchomiony z smartfonem. Nokia 2 ma otrzyma ekran o przekątnej około 4,5 cala i rozdzielczości HD. Telefon ma dostać także procesor Qualcomm Snapdragon 20, który jest już dosyć przestarzałym układem SoC oraz tylko 1 GB pamięci RAM. Warto dodać, że Nokia 8 otrzyma aktualizację do Android Oreo najprawdopodobniej w październiku. W sieci pojawiły się już zdjęcia pokazujące Nokie 8 z nowym Androidem. Jednak jest on jeszcze w fazie testów.

Źródło: gizbot

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81825