Google Pixel 2 bez slotu karty SIM. Jak to ma działać
| Data:  2017-10-01 08:03:55 | Dział: Telefony
Strona z

Na początku października 2017 Google zaprezentuje druga generację flagowego smartfona Pixel. Jako że od premiery dzieli nas coraz mniej czasu, w internecie zaczęły pojawiać się coraz bardziej konkretne informacje na temat tegorocznych modeli firmy z Mountain View. Najnowsze plotki mówią o tym, że Pixel 2 XL nie będzie miał tradycyjnej karty SIM.


Brak wbudowanego slotu nie oznacza, że ze smartfonów Pixel nie będzie można dzwonić – Google zdecydował się po prostu zrezygnować z liczącego sobie już dziesiątki lat standardu i wprowadzić nowy, pochodzący z 2013 roku.

Na razie karty e-SIM pojawiały się w urządzeniach typu wearable, drobnych gadżetach, a także niektórych wariantach iPada Pro od Apple. Jednak większość osób zdała sobie sprawę z istnienia tej technologi dzięki premierze Apple Watch 3 z modemem LTE, który właśnie z tego powodu nie jest oferowany w Polsce. W tej chwili jeszcze żaden z naszych operatorów nie obsługuje kart eSim.

Do sieci wyciekła specyfikacja smartfona Google Pixel 2Obecnie karta SIM to wciąż mały kawałek elektroniki, który wkładamy lub wyciągamy ze swojego urządzenia mobilnego. To nowe rozwiązanie zapewni użytkownikowi praktyczne korzyści. Każdy z nas szukał kiedyś nerwowo spinacza, żeby otworzyć gniazdo karty SIM. Pożyczano też nożyczki do paznokci, by przyciąć kartę SIM do formatu nano. Dzięki karcie eSIM zapomnimy o tego typu skomplikowanych czynnościach. To nie jest jej jedyna zaleta: możliwości karty eSIM są imponujące, co czyni ją kolejnym logicznym krokiem w postępującym procesie cyfryzacji całego świata. Czy jednak operatorzy zgodzą się na rozwiązanie pozwalające na łatwe porzucenie jednej firmy na rzecz drugiej? Więcej na ten temat informowaliśmy: Tutaj

Wadą tego rozwiązania jest jak na razie jego małe rozpowszechnienie – raczej nie ma się co spodziewać, żeby nowy Google Pixel działał w naszym kraju.


>Google ma następców modeli Pixel i Pixel XL zaprezentować 4 października. Ciekawe czy firma firmy z Mountain View odważy się na rezygnację z tradycyjnej karty SIM, czy może Pixel 2 XL będzie wspierać zarówno tradycyjne, jak i nowe rozwiązanie. Przekonamy się o tym podczas oficjalnej prezentacji.

Znamy już ceny nowych modeli Pixela. Za wersję XL będzie trzeba zapłacić 849 dolarów (64 GB pamięci) lub 949 dolarów (128 GB). Mniejsza wersja urządzenia będzie kosztować odpowiednio 649 i 749 dolarów.

Źródło: Android Authority

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81824