Huawei - Mate 10 to nie telefon, to coś więcej
| Data:  2017-10-01 07:51:26 | Dział: Telefony
Strona z

Premiera bezramkowego Huawei Mate 10 w Niemczech 16 października, ale Chińczycy już podgrzewają atmosferę i komunikują - to nie smartfon. Huawei Mate 10 ma być czymś znacznie więcej - "inteligentną maszyną”. Urządzenie otrzyma wiele nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence - AI).

Autorski interfejs Huawei EMUI, obecny we wszystkich smartfonach tego producenta, wykorzystuje tego typu techniki między innymi do alokowania zasobów do najczęściej uruchamianych aplikacji. Dzięki temu całe urządzenie działa dużo sprawniej – uruchamianie „apek” trwa o 20% krócej. Warto dodać, że Huawei przeznacza na rozwój sztucznej inteligencji aż 10% swoich przychodów – to mniej więcej tyle samo co w przypadku np. Google. Aż 79 tys. z 180 tys. wszystkich pracowników Huawei jest zatrudnionych właśnie w działach badawczo-rozwojowych. Obecnie Huawei zajmuje trzecie miejsce na świecie według liczby sprzedawanych smartfonów – włodarze chińskiej firmy są przekonani, że kluczem do objęcia pozycji lidera na tym rynku będzie rozwój AI.

Wracając do Mate 10, to ma oferować wiele ciekawych funkcji, takich jak podwójny aparat, technologia skanowania trójwymiarowego, czytnik tęczówki i bogate wsparcie dla różnych rozwiązań rozszerzonej rzeczywistości (AR). A same obiektywy aparatu zostały dostarczone, podobnie jak w poprzedniku Mate 10, przez firmę Leica.

Warto przypomnieć, że niemiecki oddział opublikował film wideo, na którym częściowo poznaliśmy już szczegóły dwóch głównych aparatów. Wiemy też, że nowy smartfon wpisuje się we współczesny bezramkowy trend. O jego płynną pracę zadbać ma procesor Kirin 970 z zupełnie nowym chipem NPU (Neural Processing Unit). To dzięki niemu zyska nowe funkcje z zakresu AI, jak szybszy mechanizm przetwarzania zdjęć.

Huawei Mate 10 bez bocznych ramek - na renderach wideo

Według mediów Chińczycy w trakcie październikowej premiery pokażą nie jeden, a trzy nowe smartfony. Mate 10 z 5,88" ekranem, Mate 10 Lite z ekranem 18:9 oraz wariant Pro z wąskimi ramkami.

źródło: Huawei

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81823