Założyciel Microsoftu przesiadł się z okienek na Androida (wideo)
| Data:  2017-09-27 09:36:02 | Dział: Systemy
Strona z

Człowiekiem najbardziej kojarzącym się z Microsoftem jest oczywiście Bill Gates. Nie jest żadną tajemnicą, że mobilny Windows poniósł fiasko jako system operacyjny. Teraz, założyciel firmy i jej wieloletni szef przyznał oficjalnie, że obecnie korzysta ze smartfona pracującego pod kontrolą systemu Android.

Bill Gates
Bill Gates

Systemy Windows Phone i Windows mobile okazały się jedną z największych pomyłek Microsoftu. O ile pod względem sprzętowym Lumie potrafiły rywalizować z konkurencją, o tyle klientów od systemów operacyjnych odstraszył brak aplikacji. Nic więc dziwnego, że Windows Phone został już oficjalnie uśmiercony przez Microsoft, a Windows Mobile - jak sugerują przecieki z Redmond - wkrótce też podzieli los poprzednika.

Informacje na temat używanego obecnie smartfona Bill Gates ujawnił podczas wywiadu udzielonego w programie telewizyjnym „Fox News Sunday”. Gates nie zdradził z jakiego smartfona konkretnie teraz korzysta, podkreślił jednak że używa za jego pomocą wielu aplikacji produkowanych przez Microsoft. Na pytanie prowadzącego, o drugie urządzenie, czy nie używa telefonu Apple’a, stwierdził Nie, nie iPhone.

Z drugiej strony jednak założyciel Microsoftu z szacunkiem odnosił się do zmarłego Steve Jobsa, twórcy Apple nazywając go geniuszem.

Źródło: Foxnews.com

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81760