Xiaomi Mi 7 otrzyma bezprzewodowe ładowanie - spekulacje (wideo)
| Data:  2017-09-25 07:25:52 | Dział: Inne
Strona z

Co prawda z technicznego punktu widzenia nie jest to żadna nowinka techniczna, ale Xiaomi podąża śladami Apple. Ostatnio producent zwany "chińskim Apple'em" dołączył do Wireless Power Consortium, które pracuje nad Qi. Dlatego też w sieci od razu pojawiły się spekulacje, że bezprzewodowe ładowanie pojawi się w przyszłorocznym Xiaomi Mi 7. est to konsorcium zajmujące się standaryzacją ładowania bezprzewodowego i niedawno do ich szeregów dołączyło Apple.

Xiaomi Mi7 Concept 2017
Xiaomi Mi7 Concept 2017

Czyżby to znaczyło również, że Xiaomi w swoim nowym flagowcu zrezygnuje z metalowej obudowy? Qualcomm w 2015 roku stwierdził, że technologia bezprzewodowego ładowania działa bez problemu również w obecności metalu, ale jeszcze żaden z producentów nie przygotował takiego urządzenia. Dlatego też Apple zdecydował się na zastosowania wytrzymałego szkła również na tylnej ściance obudowy.

Dołączenie Xiaomi do Wireless Power Consortium może oznaczać jeszcze coś innego. Być może niedługo ujrzymy na rynku pierwszą bezprzewodową ładowarkę tego producenta. Oczywiście, jak na ironię, byłaby ona w 100% kompatybilna z urządzeniami Apple. Ciekawe ilu posiadaczy nowych iPhone’ów zdecydowałoby się na kupno ładowarki Xiaomi.

Źródło: SpeedTest.pl

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81718