Asus ZenFone 4 - rodzina smartfonów z podwójnym aparatem już w Polsce
| Data:  2017-09-21 20:15:28 | Dział: Telefony
Strona z

ASUS podczas europejskiej premiery w Rzymie zaprezentował smartfony z rodziny ZenFone 4 — ZenFone 4, ZenFone 4 Pro, ZenFone 4 Max oraz ZenFone 4 Selfie Pro. ZenFone 4 stanowi pierwszą rodzinę smartfonów, w której każdy z nich wyposażono w podwójny aparat główny lub przedni, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć najlepszymi możliwościami mobilnej fotografii w dowolnej scenerii, z dowolnej odległości i w dowolnych warunkach oświetleniowych. W Polsce już teraz dostępne są modele ZenFone 4 oraz ZenFone 4 Selfie Pro.

Dzięki licznym udoskonaleniom, flagowy model ZenFone 4 udanie rozwija elegancki design serii ZenFone, oferując wyjątkowe piękno oraz świetne wrażenia podczas użytkowania. Zamknięty w jednolitej obudowie z aluminium, stworzonej przy wykorzystaniu zaawansowanej Nano Molding Technology (NMT), ZenFone 4 jest smukły i lekki, ale też wyjątkowo mocny. Duży, 5,5-calowy wyświetlacz jest otoczony wąską ramką, a niewielka szerokość telefonu umożliwia wygodną obsługę za pomocą jednej ręki. Precyzyjnie wyżłobione koncentryczne okręg, znane z innych urządzeń ASUS, odbijają promienie światła, zapewniając telefonowi ZenFone 4 piękny i elegancki połysk.

ZenFone 4 Max
ZenFone 4 Max

ASUS ZenUI 4.0

Łatwiej, szybciej, a nawet bardziej inteligentnie niż kiedykolwiek wcześniej: Asus ZenUI 4.0 oferuje całkiem nowy układ wizualny przy zachowaniu jedynie najważniejszych aplikacji. Jest też jeszcze bardziej responsywny. Nowy, inteligentny i zautomatyzowany ZenUI ułatwia użytkownikom życie za pomocą wielu przydatnych funkcji. Oferuje on przykładowo: automatyczne oznaczanie osób w Galerii, funkcję Safeguard, która automatyzuje komunikację w nagłych wypadkach, oraz wiele innych.


ZenFone 4: podwójny aparat, zdjęcia w 120°

ZenFone 4 jest 5,5-calowym smartfonem z systemem Android™ stanowiącym kolejne ogniwo w ewolucji linii ZenFone, którego wyróżnia zaawansowany podwójny aparat oraz elegancki design. Jego główny aparat o rozdzielczości 12 MP jest wyposażony w matrycę Sony IMX362 z pikselami o rozmiarze 1,4 µm oraz szeroką przesłonę f/1.8, umożliwiającą wykonywanie jasnych i wyraźnych zdjęć przy słabych warunkach oświetleniowych. Drugi, szerokokątny obiektyw 120° zapewnia o 200% szerszy kąt widzenia niż tradycyjne aparaty w smartfonach, dzięki czemu można ująć więcej tła oraz osób w kadrze, aby uzyskać wspaniałe zdjęcia krajobrazowe, lepsze portrety grupowe oraz wygodniej fotografować w zamkniętych pomieszczeniach. Podwójny aparat ZenFone 4 jest całkowicie wbudowany w obudowę telefonu dla uzyskania idealnie płaskiej i gładkiej powierzchni tylnej. Zarówno przednia, jak i tylna część telefonu ZenFone 4 są pokryte zaokrąglonym szkłem typu 2.5D Corning Gorilla Glass, co zapewnia bardziej wygodny chwyt oraz trwałość i odporność na zarysowania.

Wydajność aparatu jest jeszcze lepsza dzięki procesorowi sygnału obrazu (ISP) Qualcomm Spectra 160, który umożliwia szybsze i płynniejsze ustawianie ostrości oraz zoomowanie, a także większą dokładność kolorów na zdjęciach. 24 miliony czujników detekcji ostrości – po dwa na każdy piksel – zapewniają wyjątkowo szybką (0,03 sekundy) detekcję faz oraz autofokus z funkcją śledzenia obiektów, aby móc wykonywać ostre i wyraźne zdjęcia. Aparat ZenFone 4 został wyposażony w innowacyjny czteroosiowy system optycznej stabilizacji obrazu (OIS), który umożliwia soczewkom poruszanie się w ośmiu kierunkach, aby niwelować ruchy i drżenie rąk oraz pozwala zachować stabilność obiektywu w celu uzyskania ostrych, wyraźnych zdjęć. OIS poprawia także wydajność aparatu przy słabym świetle, umożliwiając zastosowanie czasów naświetlania aż do 1/4 sekundy – 3 razy dłuższe niż przy aparatach bez OIS – dla ostrzejszych, jaśniejszych zdjęć z mniejszym szumem. Przy kręceniu filmów ZenFone 4 korzysta z elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS), która wykorzystuje inteligentne algorytmy wykrywające drżenie czy nagły ruch ręki za pomocą trzech osi oraz automatycznie je niweluje, co umożliwia kręcenie płynnych i stabilnych ujęć. Najnowsza energooszczędna platforma mobilna Qualcomm® Snapdragon™ 630, napędzająca urządzenie, gwarantuje wydajność w każdej sytuacji. Z kolei litowo-polimerowa bateria o pojemności 3300 mAh w połączeniu z technologią szybkiego ładowania ASUS BoostMaster pozwala na długie użytkowanie ZenFone 4.

ZenFone 4 Selfie Pro
ZenFone 4 Selfie Pro

ZenFone 4 Selfie Pro: najlepsze selfie w 120°

ZenFone 4 Selfie Pro ma najbardziej zaawansowany aparat selfie na świecie, z matrycą typu dual pixel Sony IMX362 o dwukrotnie wyższej liczbie absorbujących światło fotodiod w porównaniu z konwencjonalnymi matrycami o tej samej rozdzielczości. Ponadto silnik ASUS SuperPixel™ pozwala użytkownikom robić dwa razy jaśniejsze selfie w słabym oświetleniu i szczegółowe wideo selfie w jakości 4K UHD. Technologia DuoPixel 24 MPwykorzystuje informacje wyłapane przez matrycę w celu inteligentnego tworzenia jednego zdjęcia o wielkości odpowiadającej 24 Mpx, a w efekcie powstają piękne selfie w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo ZenFone 4 Selfie Pro wyposażono także w szerokokątny przedni aparat 120° pozwalający łatwo zmieścić w kadrze wiele osób lub otaczającą przyrodę i sprawdzający się świetnie na spotkaniach towarzyskich czy w podróży.

ZenFone 4 Selfie Pro pracuje na 64-bitowej platformie mobilnej Snapdragon 625 o częstotliwości 2,0 GHz, z 4 GB pamięci RAM i z procesorem graficznym Adreno 506 — który został zaprojektowany z myślą o płynnym i dynamicznym funkcjonowaniu aparatu umożliwiającego robienie zdjęć najwyższej jakości oraz o łatwym działaniu najnowszych aplikacji i gier mobilnych. ZenFone 4 Selfie Pro jest dostępny w trzech atrakcyjnych kolorach: czerwonym (Rouge Red), złotym (Sunlight Gold) i granatowoczarnym (Deepsea Black).

ASUS ZenFone 4 i ZenFone 4 Selfie Pro są już dostępne w wybranych sklepach w Polsce w sugerowanych cenach detalicznych 1 999 zł oraz 1 799 zł.Artykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81685