Huawei nie udostępnia już obrazów z EMUI własnych smartfonów
| Data:  2017-09-04 15:11:09 | Dział: Systemy
Strona z

Wielu użytkowników smartfonów Huawei ceniło sobie możliwość pobierania obrazu systemem EMUI, z sekcji pobierania na stronie Chińczyków. Niestety, czasy gdy użytkownicy mogli pobierać i instalować na własnych smartfonach przeszły do historii. Huawei bowiem, bez większego rozgłosu usunęło z własnej strony obrazy z systemem dla własnych telefonów.


Pierwszym, który zauważył "wyparowanie" aktualizacji, to użytkownik XDA-Developers o nicku RedSkull2.

Huawei przygotowało też komunikat, w którym czytamy, że strona zostanie zamknięta, a chiński producent zamierza dostarczać aktualizacje własnego oprogramowania jedynie poprzez mechanizmy HiCare bezpośrednio na telefon lub tablet.

Chińczycy swoją decyzję tłumaczą tym, że taki sposób aktualizacji jest wygodniejszy dla użytkownika ich urządzeń.

EMUI (akronim od Emotion UI) to interfejs użytkownika instalowany w formie nakładki na system Android w telefonach firmy Huawei. Interfejs po raz pierwszy zaprezentowano na berlińskich targach IFA w sierpniu 2012 roku. Od pierwszych wersji recenzenci podkreślali, że nakładka oferuje o wiele więcej możliwości dostosowania wyglądu systemu operacyjnego niż w niezmienionym Androidzie, a także że została stworzona z myślą o nowych użytkownikach, niezaznajomionych jeszcze z interfejsem aparatów telefonicznych wyposażonych w ten system operacyjny. Zdecydowana większość użytkowników smartfonów tego producenta chwaliła sobie możliwość pobierania obrazu systemem EMUI, bezpośrednio ze stron producenta. Prawdziwego powodu zmian w aktualizacji EMUI, prawdopodobnie nigdy nie do końca nie poznamy. Pozostaje nam, użytkownikom smartfonów Huawei, tylko pogodzić się z decyzją producenta.

źródło: xda-developers

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81403