Lenovo Tab 4 Home Assistant i Yoga 920 uwierzytelnianiem biometrycznym
| Data:  2017-09-01 11:10:34 | Dział: Tablety
Strona z

Firma Lenovo na #IFA w Berlinie zapowiedziała nową mobilność i wygodę korzystania z tabletu połączoną z zaletami osobistego asystenta w jednym praktycznym urządzeniu Tab 4 Home Assistant. Nowe możliwości laptopa Yoga 920 dzięki inteligentnym technologiom, takim jak obsługa cyfrowego pióra, funkcja rozpoznawania mowy Cortana z mikrofonami dalekiego zasięgu oraz uwierzytelnianie biometryczne.

Tab 4 Home Assistant
Tab 4 Home Assistant

Rozszerzenie funkcjonalności tabletu – Lenovo Home Assistant Pack

Alexa rozwija funkcjonalność także innych urządzeń — Lenovo jako pierwszy producent wprowadza tę usługę na tabletach. Dzięki zestawowi Home Assistant Pack działającemu z Alexa, rodzinny tablet Tab 4 stał się jeszcze bardziej wszechstronny. Za pomocą komend głosowych można sprawdzić wiadomości, pogodę lub kalendarz i wyświetlić je na ekranie Tab 4, a także robić zakupy przez Internet, słuchać muzyki czy sterować urządzeniami Smart Home w swoim domu. Szukane informacje można odczytać na 10- lub 8-calowym ekranie tabletu. Wystarczy zapytać - pakiet Home Assistant Pack to aplikacja Home Assistant, donośny głośnik 3W oraz dwa mikrofony z funkcją wykrywania głosu z dużej odległości. Dzięki tym dodatkom można głosowo nie tylko wyszukać informacje, ale też usłyszeć odpowiedzi z odległości trzech metrów, z dowolnego kierunku. Po połączeniu tabletu Tab 4 z zestawem Home Assistant Pack ekran przełącza się na interfejs Home Assistant i jest gotowy do działania. Ten lekki tablet, ważący zaledwie 320 g, można zabrać ze sobą wszędzie, a dzięki opcjonalnym pakietom Kid’s Pack i Productivity Pack, można korzystać z urządzenia na wiele rożnych sposobów. Oprócz funkcji inteligentnego asystenta, z pakietem Kid’s Pack Tab 4 sprawdzi się jako tablet dla dzieci, a z pakietem Productivity Pack jako urządzenie 2w1 idealne do pracy.

Lenovo Yoga 920
Lenovo Yoga 920

Pełna personalizacja z cyfrowym piórem i uwierzytelnianiem biometrycznym w Yoga 920 To koniec ery, w której określenie PC oznaczało „komputer osobisty”, oferując tylko jednokierunkową interakcję z użytkownikiem. Obecnie znaczenie PC uległo zmianie i określa raczej spersonalizowaną pracę z komputerem, a sztuczna inteligencja (AI) na podstawie dostępnych danych kontekstowych oferuje coś jeszcze. Urządzenie może lepiej przewidywać potrzeby użytkownika i dopasować formę interakcji na wiele różnych sposobów. Konwertowalny notebook Yoga 920 to kolejny etap rozwoju inteligentnego laptopa. Oferuje funkcje cyfrowego pióra, rozpoznawania głosu z odległości4, mieszanej rzeczywistości, biometrycznego zabezpieczania urządzenia i danych oraz inne przydatne narzędzia.

Ponieważ wielu użytkowników nadal korzysta klawiatury lub pióra do tworzenia własnych materiałów, Yoga 920 posiada opcjonalne pióro cyfrowe Lenovo Active Pen 2 z funkcją Windows Ink. Rozpoznaje ono 4096 poziomów czułości podczas rysowania i robienia notatek bez opóźnień. Charakterystyczna dla smartfonów i głośników, inteligentna technologia rozpoznawania głosu jest również obecna w laptopie Yoga 920 w postaci Cortany. Teraz rozpoznaje ona polecenia głosowe w trybie gotowości z odległości do 4 metrów3, dzięki czemu można za pomocą komend głosowych dodawać pozycje do listy zakupów, wysyłać e-maile, śledzić przesyłki, uruchamiać aplikacje i wiele więcej. Cortana wykorzystuje sztuczną inteligencję do lepszego zrozumienia użytkownika, przez co także Yoga 920 staje się także jeszcze inteligentniejszym urządzeniem. Komputer łączy w sobie moc obliczeniową najnowszego, 4-rdzeniowego procesora Intel i7 8. generacji, system operacyjny Windows 10 oraz olśniewającą grafikę na niemal bezramkowym ekranie dotykowym 4K IPS o przekątnej 13.9 cala.

Yoga 920 działa na cztery różne sposoby, a jej ekran obraca się w zakresie 360° zmieniając się z laptopa w tablet, a waży jedynie 1,37 kg. Yoga 920 jest także dostępna w edycji limitowanej ze szklaną obudową Gorilla Glass w trzech różnych wzorach: Yoga 920 Vibes z motywem „wizualnej wibracji”, Star Wars Special Edition Yoga 920 Rebel Alliance, a także Star Wars Special Edition Yoga 920 Galactic Empire.

Lenovo Yoga 920
Lenovo Yoga 920

Osoby chcące wyświetlać zawartość laptopa na większym ekranie mogą zrobić to używając nowego monitora ThinkVision P27u. Charakteryzuje się on bezramkowym ekranem o rozdzielczości 4K, odwzorowaniem kolorów z profesjonalną dokładnością i wyróżnia się krótkim czasem reakcji. Monitor został wyposażony w złącza USB Typu-C i wielofunkcyjną podstawkę umożliwiającą zamocowanie opcjonalnego soundbara.

Lenovo Yoga 720
Lenovo Yoga 720

Lenovo zapowiedziało także 12-calowy laptop Yoga 720 - swój najbardziej mobilny i kompaktowy model, mający niecałe 16 mm grubości i ważący zaledwie 1,14 kg. Urządzenie jest wyposażone w opcjonalne pióro Active Pen, czytnik linii papilarnych oraz asystenta - Cortanę. Natomiast Miix 520 z systemem Windows 10 i odłączaną klawiaturą umożliwia intuicyjne tworzenie cyfrowej zawartości oraz korzystanie z rozrywki przy użyciu takich funkcji, jak pióro cyfrowe Lenovo czy opcjonalna kamera WorldView do obrazów trójwymiarowych.

źródło: Lenovo

KanArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=81347