Jak Podkręcić iPhone lub iPoda Touch?!
| Data:  2010-05-12 12:09:09 | Dział: Inne
Strona z

Jak każdy maniak telefonów i komputerów orientuje się, że dostarczany do nas produkt komputer, telefon, konsola i jego procesor pracuje z mniejszą częstotliwością niż wskazują na to jego prawdziwe fizyczne możliwości. I tak np: iPhone 3G pracuje z procesorem o taktowaniu 412 MHz, jednak fizycznie może pracować z wyższym taktowaniem takim jakim dysponuje iPhone 3GS , a więc możemy uzyskać na naszym poczciwym iPhone 3G taktowanie na poziomie 600 MHz!!!

Podobnie ma się rzecz w iPhone 3Gs który pracuje z procesorem 600 MHz, a może pracować z taktowaniem 833 MHz!!!

Pytanie nasuwa się samo jak podkręcić procesor?!

Odpowiedź na to pytanie okazała się banalna bowiem nie trzeba nawet rozkręcać obudowy iPhone, wystarczy zmodyfikować tylko jeden plik ".plist"

Aby podkręcić nasz procesor należy postępować zgodnie z instrukcją:

  • Połączyć się poprzez SSH (możemy to zrobić również za pomocą programu iFile jeśli nasz telefon jest w trybie JB) z urządzeniem. Jeśli nie wiesz jak to zrobić zapytaj osoby znającej temat!
  • Przejdź do katalogu "System / Library / System / konfiguracja systemu / PowerManagement.bundle /"
  • Znaleźć plik o nazwie "com.apple.SystemPowerProfileDefault.plist" i zmienić jego nazwę na "com.apple.SystemPowerProfileDefaultcicciopasticcio.plist"

Urządzenie zwiększa natychmiast po resecie swoja prędkość, co zostało już sprawdzone...

Jednak nikt nie da wam 100% gwarancji bezawaryjnej pracy podkręconego urządzenia , pamiętajcie o tym, że wszystko robicie na własne ryzyko i tylko wy ponosicie za to odpowiedzialność.

Wojciech dydymus DydymskiArtykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=34293