iPhone OS 4.0
| Data:  2010-01-22 09:18:13 | Dział: Inne
Strona 1 z 3

Niespełna trzy tygodnie temu Apple przesłał do kluczowych developerów wczesna wersję Beta pakietu dla programistów iPhone OS 4.0 (SDK).

iPhone OS 4.0
iPhone OS 4.0

Ruch ten spowodowany był wprowadzeniem nowego urządzenia o roboczej nazwie iSlate (iProd, iPad) Apple chciało wybadać, co developerzy myślą o wprowadzeniu swojego oprogramowania dostępnego do tej pory tylko na iPhone/iPod na nowy większy ekran Tabletu.

Niestety wszystkich chętnych muszę rozczarować nie był to pełen softa, lecz tylko narzędzia programistyczne SDK 4.0. Oczywiście dało to pewne wyobrażenie o wyglądzie i nowych funkcjach iPhone OS 4.0.

Apple jeszcze w grudniu chciało wypuścić oficjalnie następną poprawkę do wersji 3.0 oznaczona symbolem 3.1.3, Jednak szybko zbliżająca się premiera Tabletu i softu 4.0 skorygowała plany Appla producent zarzucił wprowadzenie poprawki, która nic nowego do systemu nie wnosiła.

Znajomy developer dość mozolnie przeczesywał SDK 4.0 w poszukiwaniu pewnych i sprawdzonych informacji o nowych funkcjach systemu. I znalazł kilka cennych informacji, które mogą już dzisiaj trochę rozjaśnić mrok panujący dookoła nowego softu dla iPhone.

Apple dzięki swojemu systemowi wprowadzenia zorganizowanej dezinformacji i fałszywych danych zawsze skutecznie broni wizerunek swojego oprogramowania i produktów przed oczyma głodnych doznań klientów, paparazzi i hackerów.

Funkcje zastosowane w nowym sofcie będą musiały być poparte spora ilością pamięci RAM i dobrym wydajnym procesorem, stąd mogą potwierdzić się plotki o pamięci rzędu 512MB-1GB, i procesorze Snapdragon 1,5-2.0GHz który zostanie zastosowany w nowy iPhone 4 generacji.

Na pewno znajdziemy w nowym sofcie funkcje od dawna oczekiwaną przez fanów iPhona, czyli upragniona wielozadaniowość (multitasking), oczywiście dla fanów Jailbreaka nie będzie to żadna nowość, bowiem oni od dość dawna cieszą się aplikacjami takimi jak Beckgrounder, ProSwitcher czy Multifl0w.

Jednak dla większości ludzi niechcących się bawić w łamanie zabezpieczeń systemowych iPhone’a będzie to dobra i ważna informacja. Działanie w tle aplikacji to znaczne ułatwienie w poruszaniu się pomiędzy aplikacjami. Słuchanie radia w tle przestanie być problemem…

Docenią to osoby, które często przenoszą informacje pomiędzy aplikacjami, i wiedzą jak uciążliwe jest zamykanie i otwieranie za każdym razem aplikacji w celu wykonania prostej funkcji kopiuj-wklej.

iPhone OS 4.0 - aplikacje
iPhone OS 4.0 - aplikacje

Oczywiście przynajmniej dla mnie i pewnie dla kilku innych osób jest to funkcja, która łata tylko dziury, które mogły być już dawno załatane w iPhone 1 generacji,…Ale lepszy rydz niż nic…

Zanim przejdziemy do kolejnych nowych funkcji, ważna informacja niestety nowy iPhone OS nie znajdzie swojego miejsca w iPhone 2G i iPodach Touch 1/2G.Dlaczego?!

Tak naprawdę trudno powiedzieć wydaje się, że jest to kwestia małej wydajności, braku obsługi GPS i UMTS. Wiadomo nie od dziś, że wymagania systemowe, szybkie łącze UMTS oraz namierzanie satelitarne odgrywa ważna rolę w dużej ilości aplikacji dla iPhone/iPoda.
Pozbawione w te funkcje urządzenia nie sa już wstanie sprostać ich wymaganiom!

Najprawdopodobniej ten los niedługo spotka również iPhona 3G, którego procesor jest niewiele lepszy od tego w iPhonie 2G…Inna cecha, która może już niedługo wyeliminować iPhone 3G z rynku jest brak obsługi AR.Artykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=32484