Galeria zdjęć i film HTC Tattoo
| Data:  2010-01-09 15:32:42 | Dział: Telefony
Strona 1 z 2

Dane podstawowe

HTC Tattoo
HTC Tattoo

HTC Tattoo łączy zalety z systemu Google Android i przystępnej ceny. To jeden z najtańszych smartfonów dostępnych na naszym rynku – cena ok. 1200 zł. HTC Tattoo zbliżony jest funkcjonalnie do prezentowanego już na naszych stronach urządzenia HTC Hero. W porównaniu do starszego brata nie posiada pojemnościowego wyświetlacza. Ekran HTC ma przekątną 2,8 cala (320 x 240 pikseli) i wyświetla 65 tys. kolorów.

HTC Tattoo - HTC Touch2
HTC Tattoo - HTC Touch2

HTC Tattoo - HTC Touch2
HTC Tattoo - HTC Touch2

Sercem urządzenie steruje procesor Qualcomm MSM7225 z zegarem 528 MHz, wspomagany 512 MB pamięci ROM i 256 MB RAM, który pozwala na stabilną i płynną pracę z mniej wymagającymi aplikacjami. Bardziej zaawansowane programy powodują, że czasami musi trochę pomyśleć. To pierwszy telefon, który według producenta może być personalizowany z zewnątrz i od środka.

HTC Tattoo
HTC Tattoo

Telefon waży 108 gramów a jego wymiary to 106 x 55,2 x 14 mm. W nowym zestawie dostaniemy telefon, ładowarkę, kabel USB i stereofoniczny zestaw słuchawkowy 3,5 mm. W testowanym zestawie producent dodał dodatkową kartą pamięci o wielkości 2GB.

HTC Tattoo - Telix.pl
HTC Tattoo - Telix.pl

Bateria Li-ion o pojemności 1100 mAh pozwala według producenta na ok 3406 godzin dla systemu GSM oraz do 390 minut rozmów. W praktyce, przy intensywnym użytkowaniu po ładowarkę będziemy sięgać co czwarty dzień.

HTC Tattoo - Telix.pl
HTC Tattoo - Telix.pl

HTC Tattoo korzysta z oprogramowania Android z nakładką HTC Sense. Aby korzystać z Menu urządzenia musimy trochę przeznaczyć czasu na jego naukę. Urządzenie musimy obsługiwać za pomocą palca – w zestawie brak rysika. Po pierwszym włączeniu telefonu zostaną wyświetlone opcje szybkiej konfiguracji różnych kont pocztowych. Telefon zapyta nas także o zgodę na ujawnianie lokalizacji, aby usługa Google mogła gromadzić dane o naszej lokalizacji. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS użytkownik może korzystać z map cyfrowych i zapewnia pełną obsługę nawigacji satelitarnej. Niestety w zestawie producent standardowo nie oferuje uchwytu samochodowego. Moduł GPS ustalał swoją pozycją w ciągu kilkudziesięciu sekund. Ekran główny rozciąga się poza obręb wyświetlacza, co zapewnia dodatkowe miejsce na dodawanie skrótów, widżetów i folderów. Oprócz podstawowego Ekranu głównego dostępnych jest 6 „dodatkowych” ekranów. Przykro to powiedzieć, ale ekran telefonu zniechęca - kolory są szare, a i do jego czułości można mieć zastrzeżenia .

HTC Tattoo
HTC Tattoo

Telefon HTC Tattoo to także narzędzie do pracy i przeglądania Internetu – wyposażono go w moduł Wi-Fi oraz technologię HSDPA, która pozwala na transmisję danych do 7,2 Mb/s.

HTC Tattoo - tył
HTC Tattoo - tył

3,2-megapikselowy aparat z autofocusem i funkcją geotaggingu umożliwia wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów. Zdjęcia robione tym telefonem oferują w miarę dobrą jakość. Przykłady zdjęć: Tutaj

Po uruchomieniu programu lub wybraniu pola wymagającego wpisania tekstu lub cyfr, wyświetlana jest klawiatura ekranowa. Możesz wybrać jeden z trzech układów klawiatury ekranowej: QWERTY, Mały układ QWERTY oraz Klawiatura telefonu. Do minusów możemy zaliczyć pisanie wiadomości na standardowej, pionowej klawiaturze. Klawisze są zbyt małe i trudno w nie trafić palcem, a nie mamy do pomocy rysika. Do plusów szybko działająca, podobnie jak w przypadku innych komórek z systemem Google, przeglądarka internetowa.Artykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=32288