Test HTC Touch Pro2
| Data:  2009-07-11 11:47:41 | Dział: Telefony
Strona 1 z 3

Dane podstawowe

HTC Touch Pro2
HTC Touch Pro2

HTC Touch Pro2 to następca modelu HTC Touch Pro - galeria i video:Tutaj. Smartphone wyposażono w procesor Qualcomm MSM7200A o częstotliwości 528 Mhz. Pro2 pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.1 Professional z wbudowaną nakładką Touch Flo 3D oraz paskiem nawigacji z funkcją "Zoom", która pozwala w pełni na nawigację palcem po menu. Za łączność ze światem odpowiadają trzy moduły łączności bezprzewodowej – GSM/HSDPA (do 2 Mbps (wysyłanie) i 7,2 Mbps - pobieranie danych), Wi-Fi/WLAN i Bluetooth. Podobnie jak prekursora Touch Pro2 wyposażono w wygodną klawiaturę i uchylny ekran, co bardzo ułatwia wprowadzanie tekstu.

HTC Touch Pro2 - dane techniczne
HTC Touch Pro2 - dane techniczne
HTC Touch Pro2 - dane techniczne
HTC Touch Pro2 - dane techniczne

Przyjrzyjmy się, zatem modelowi HTC Touch Pro2

Funkcje i wyposażenie

Dzięki dużej pamięci (288 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci ROM ) smartphone jest naprawdę szybki. Producent wyposażył ten model w czytnik kart microSD i czujnik ruchu (G-Sensor).

HTC Touch Pro2 - tył
HTC Touch Pro2 - tył

HTC Touch Pro2 jest zasilany baterią litowo-jonową o pojemności 1500 mAh. Bateria moim zdaniem zasługuje na dużą. Taka pojemność wystarcza według producenta na jakieś 8,5 godziny rozmów i 500 godzin czuwania w sieciach GSM oraz odpowiednio do 390 minut w systemie WCDMA/UMTS i do 750 godzin w systemie WCDMA/UMTS. Wprawdzie ostatecznie tyle nie wytrzymała, ale i tak cztery dni przy intensywnym korzystaniu to bardzo dobry wynik jak na tego typu urządzenie.

HTC Touch Pro2 - karta pamięci microSD
HTC Touch Pro2 - karta pamięci microSD

Elementy wyposażenia testowanego urządzenia

 • Urządzenie HTC Touch Pro2
 • Akumulator
 • Zasilacz sieciowy
 • Przewodowe słuchawki stereo
 • Kabel USB
 • Karta microSD 8 GB (z mapą zainstalowaną fabrycznie)
 • HTC Touch Pro2 - Wysuwana 5-rzędowa klawiatura QWERTY
  HTC Touch Pro2 - Wysuwana 5-rzędowa klawiatura QWERTY

  Domyślnym ekranem urządzenia jest Ekran główny Touch Flo 3D, który za dotknięciem umożliwia dostęp do najważniejszych funkcji takich jak ulubione kontakty, wiadomości tekstowe, e-mail, Internet i inne. Aplikacja Touch Flo 3D została w tym modelu, tak mocno zintegrowana z systemem, że dopiero po dłuższych poszukiwaniach znajdziemy typowe dla system Windows Mobile 6.1 centrum obsługi urządzenia. Tradycjonalistom może się to nie spodobać, ale wydatnie przyśpiesza to obsługę aplikacji. Wszystko obsługuje się intuicyjnie i szybko.

  HTC Touch Pro2 - Telix.pl przeglądarka internetowa
  HTC Touch Pro2 - Telix.pl przeglądarka internetowa
  HTC Touch Pro2 - Telix.pl przeglądarka internetowa
  HTC Touch Pro2 - Telix.pl przeglądarka internetowa

  Standardowo do przeglądania stron WWW w systemie zainstalowana została najnowsza Opera Mobile. Można także oglądać klipy wideo YouTube na urządzeniu. Dzięki aplikacji YouTube, możemy wyszukiwać, przeglądać oraz tworzyć zakładki dla klipów YouTube. 3,6 calowy dotykowy ekran o rozdzielczości (480 x 800 px) WVGA wręcz zachęca do częstego surfowania. Wśród aplikacji internetowych oraz biurowych nie zabrakło standardowych składników systemu Windows Mobile, jak Pocket Internet Explorer czy Pocket Outlook oraz przeglądarki dokumentów JETCET Presenter 5.

  HTC Touch Pro2 Menu Start
  HTC Touch Pro2 Menu Start

  Warto dodać, że smartphone posiada wbudowany czujnik przyśpieszenia oraz wyjście TV-Out po zastosowaniu odpowiedniego kabla.

  Touch Pro2 został wyposażony w dwa aparaty. Jeden o rozdzielczości VGA na froncie obudowy służący do videokonferencji. Drugi z autofokusem robi zdjęcia z maksymalną rozdzielczością 3,2 MPix. Obiektyw kamerki bez diody doświetlającej umieszczony jest w małym zagłębieniu z tyłu. Aby wejść w funkcje fotograficzne należy na ekranie głównym wybrać dotykowy klawisz „Camera”. Zdjęcia robimy w orientacji poziomej. Menu oraz ustawienia aparatu w pełni obsługiwane jest za pomocą ekranu dotykowego. Dodatkowo aparat potrafi zapisywać filmy. Zdjęcia nawet przy dobrych warunkach oświetleniowych są lekko nieostre, a kolory słabo nasycone. Przy gorszych warunkach lub, gdy się ściemni nie ma możliwości zrobienia dobrego zdjęcia.

  Przykładowe zdjęcia: Tutaj

  Funkcja rozpoznawania wizytówek - WorldCard Mobile, pozwala użytkownikom na wykorzystanie wbudowanego w Touch Pro2 aparatu z funkcją makro do przechwycenia danych kontaktowych znajdujących się na wizytówce, bez potrzeby żmudnego, ręcznego wpisywania danych do książki kontaktowej telefonu. WorldCard Mobile analizuje wygląd informacji szczegółowych na wizytówce i konwertuje je na edytowalny tekst listy Kontakty. Rozpoznawanie nie jest idealne, ale poszczególne pozycje możemy edytować i poprawić.

  HTC Touch Pro2 - WorldCard Mobile
  HTC Touch Pro2 - WorldCard Mobile

  HTC Touch Pro2 świetnie sprawdza się, jako system nawigacyjny. Wbudowany GPS dość szybko wychwytuje sygnał z satelitów. Testowane urządzenie miało standardową aplikację Google Maps oraz oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa z mapą Polski. W telefonie można także zainstalować dowolne inne oprogramowanie nawigacyjne kompatybilne z platformą Windows Mobile.

  HTC Touch Pro2 - Mapy Google
  HTC Touch Pro2 - Mapy Google
  HTC Touch Pro2 - Mapy Google
  HTC Touch Pro2 - Mapy Google

  Przy użyciu karty Muzyka na ekranie głównym można posłuchać muzyki. Pliki multimedialne możemy odtworzyć w Windows Media Player. Obsługiwane formaty audio: AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, QCP, MP3, WMA, WAV, MIDI, M4A. Obsługiwane formaty wideo: WMV, ASF, MP4, 3GP, 3G2, M4V, AVI.

  HTC Touch Pro2 - HTC Touch Pro2 wyposażono w technologię Straight Talk z wbudowanym zestawem głośnomówiącym i funkcją redukcji szumów
  HTC Touch Pro2 - HTC Touch Pro2 wyposażono w technologię Straight Talk z wbudowanym zestawem głośnomówiącym i funkcją redukcji szumów

  Dźwięki wydobywające się z głośnika zarówno podczas rozmów video, w trybie głośnomówiącym, jak i te pochodzące z głośniczków stereo przy odtwarzaniu wszelkiej maści dźwięków i melodyjek brzmią bardzo dobrze, są głośne i bez zniekształceń. Wbudowany tryb głośnomówiący umożliwi prowadzenie rozmów bez użycia rąk i odrywania się od aktualnych zajęć. Aby przejść do trybu głośnomówiącego - wystarczy telefon położyć ekranem do dołu.

  Windows Media Player można obsługiwać bez problemu jednym palcem, bez konieczności używania rysika. Przewodowy zestaw słuchawkowy wyposażony w pilota jednoprzyciskowego spisuje się bez zarzutu. Wśród narzędzi muzycznych znajduje się także Audio Booster, czyli rozbudowany equalizer pozwalający na podbicie wybranych częstotliwości odsłuchiwanych plików. Mamy wiele gotowych trybów, a także możemy sami sobie dopasować brzmienie utworu dla własnego ucha. To, czego trochę brakuje to radio.

  Touch Pro2 wyposażono również w notatnik z dyktafonem. W przypadku dyktafonu można nagrywać rozmowę telefoniczną.  Artykuł pochodzi ze strony Telix.pl
  http://www.telix.pl

  Link do artykułu:
  http://www.telix.pl/article.php?sid=29322