Śniadanie z iPhone
| Data:  2009-06-19 18:31:46 | Dział: Inne
Strona 1 z 2

Polacy nie gęsi i swoje programy w App Store posiadają a jakże i to coraz więcej przydatnych człowiekowi w codziennym życiu programów pojawia się, w App Store.

Zdecydowanie polskie aplikacje wyróżniają się na tle wielu innych umieszczanych w sklepie Apple, paradoksalnie większość z nich po prostu służy rozrywce, a wiele innych nie służy zupełnie niczemu. Polskie programy na iPhone są inne i to dobrze świadczy o polakach, którzy tworzą rzeczy przydatne, a niekiedy niezastąpione.

Polskie aplikacje, których do tej pory było jak na lekarstwo zaczynają pojawiać się jak grzyby po deszczu. Wielu moich znajomych mówi, że iPhone jest mało użyteczny i raczej jest formą mobilnej rozrywki a nie narzędziem pracy.

I tutaj można się znacząco pomylić, bowiem funkcjonalność iPhona zależna jest od aplikacji, które w nim zainstalujemy. Wiadomo jest jednak, że niewielu osoba chce się szukać aplikacji pomiędzy 50 tysiącami innych programów.

I tutaj pomoże nasz krótki artykuł pomocniczy pozwalający odnaleźć nam interesujące w większości polskie aplikacje przydatne biznesmenom, osobom aktywnym jak i tym, którzy szukają czegoś wartościowego na swojego iPhone’a.

Budzimy się rano za sprawą naszego ulubionego budzika oczywiście budzik jest aplikacją działająca na naszym iPhonie, aplikacja ta nazywa się „Wake! Simple” i do złudzenia przypomina tradycyjny zegar elektroniczny z dużą ilością przydatnych funkcji takich jak: alarm dźwiękowy, alarm wibracyjny, funkcja zmiany koloru podświetlenie, funkcja zmniejszająca lub zwiększająca jasność podświetlenia czy tez funkcja dająca nam możliwość wyboru formy budzenia mamy do dyspozycji opcję ustawienia codziennego lub możemy zdefiniować godzinę pobudki na cały tydzień z góry.

Wake! Simple Wake! Simple

Aplikacja nie jest produktem polskim, ale znakomicie radzi sobie z polska pisownią, w okresie promocji jest dostępna w App Store za darmo poza promocja kosztuje 0,99 centów.

Program doskonale imituje elektroniczny budzik, możemy zmienić kolor tła i natężenie podświetlenia. Naprawdę dobry program, szczególnie przydatny podczas podróży.

Program można pobrać: Tutaj

Kiedy już wstaliśmy nic nie poprawia lepiej humoru niż dawka muzyki z naszego ulubionego radia, w tej chwili w App Store aż 5 programów obsługuje polskie stacje radiowe.

Miasto Muzyki Miasto Muzyki

Mamy do dyspozycji min: Miasto Muzyki czyli program dostarczony przez ogólnopolską sieć RMF FM, program jest prawdopodobnie najbardziej bogatą aplikacją tego typu w całym AppStore .

Miasto Muzyki daje nam dostęp do blisko 70 programów tematycznych podzielonych na gatunki muzyczne całości towarzyszy doskonale dopracowany system EPG pokazujący obecnie wykonywany utwór, czas, okładkę płyty lub singla oraz utwory, które usłyszymy wkrótce.

Aplikacja jest całkowicie darmowa i stabilna, można ją pobrać: Tutaj

Jeśli nie przepadacie za czysto muzycznymi stacjami polecam dwa nowe programy, które pojawiły się dosłownie kilkanaście godzin temu w App Store i są programami należącymi do Radia Zet.

Aplikacje pozwalają na dostęp do programu ogólnego polskiego radia Zet oraz do stacji Chilli Zet. Niestety programy nie są atrakcyjne wizualnie są zwykłymi pełnoekranowymi playerami dającymi dostęp tylko do jednej wybranej stacji radiowej.

Chilli Zet Chilli Zet

Aplikacja Radia Zet daje nam możliwość regulowania natężenia głosu oraz możliwość zobaczenia, jaki kawałek w danej chwili jest nadawany, tej drugiej możliwości nie daje nam niestety aplikacja wspierająca program Radia Chilli Zet.

Ogólnie programy są raczej ubogie i nie specjalnie dopracowane, szczególnie, jeśli przedtem używaliśmy Miasto Muzyki RMF.

Natomiast pod względem merytorycznym ogólnopolskie radio Zet jest o wiele ciekawsze niż stacje nastawione tylko na muzykę.

Jeśli ktoś uwielbia techno z rana może też pobrać aplikację radia Planeta FM, które serwuje muzykę dance, techno i trance. Planeta FM gra dużą ilość promocyjnych nagrań, które za chwilę zawitają do klubów w Londynie, Nowym Yorku, Paryżu i Warszawie.

Aplikacje są darmowe i można je pobrać:

  • Radio Zet: Tutaj
  • Chilli Zet: Tutaj
  • Planeta FM: Tutaj


  • Artykuł pochodzi ze strony Telix.pl
    http://www.telix.pl

    Link do artykułu:
    http://www.telix.pl/article.php?sid=29003