Test LG Renoir (KC910)
| Data:  2008-12-06 12:00:41 | Dział: Telefony
Strona 1 z 3

Dane podstawowe

LG Renoir (KC910)

LG Renoir (KC910) jest następcą telefonu LG Viewty, test można przeczytać Tutaj. Od starszego brata KC910 różni się lepszym aparatem cyfrowym, który został wyposażony w najnowsze funkcje multimedialne oraz otrzymał bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. Widać, że firma na poważnie zabrała się za komórkowy wyścig na megapiksele, który zdaje się nie mieć końca. Następca Viewty umożliwia także wykorzystywanie technologii 3G HSDPA (7,2 Mbps) i Wi-Fi oraz nawigacji satelitarnej GPS (A-GPS).

LG Renoir (KC910)

Funkcje i wyposażenie.

LG Renoir dostarczany jest w eleganckim pudełku z zamkiem magnetycznym oraz kilkoma użytecznymi akcesoriami. Zestaw, który otrzymaliśmy do testów zawierał m.in. ładowarkę sieciową, zestaw słuchawkowy stereo, kabel USB do PC, rysik, płytkę z LG PC Suite II i papierową instrukcję obsługi. Rysik do obsługi dotykowego wyświetlacza chowany jest nie jak to bywa zazwyczaj w obudowie, ale w skórzanym pokrowcu. Moim zdaniem jest to eleganckie, ale może powodować, że po dłuższym czasie użytkowania będzie narażony na zgubienie.

LG Renoir (KC910)

Akumulator litowo-jonowy 1000 mAh, według producenta: czas czuwania 320 godzin, czas rozmów 200 minut. Niestety telefon otrzymaliśmy tylko na weekend i dlatego trudno odpowiedzieć na pytanie, jak to wygląda w praktyce. Mi udało się rozładować, co prawda w bardzo intensywnym testowaniu, baterię w ciągu jednego dnia. Tutaj muszę dodać, że w przypadku telefonów LG, czas podawany przez producenta dość realnie odzwierciedla rzeczywiste osiągi. Jednak i tak częstotliwość ładowania naszej komórki zależy oczywiście od sposobu i intensywności używania.

LG Renoir (KC910)

Obecnie dla wielu osób podstawowym elementem wyposażenia telefonu jest aparat cyfrowy. To naprawdę mocna strona naszego Renoira.

LG Renoir (KC910)

Jak pisałem na początku w KC910 wsadzono matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli, co pozwala na zapis zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 3264x2448 pikseli, maksymalnej czułości ISO 1600, z certyfikowaną optyką Schneider-Kreuznach i ksenonową lampą błyskową. Funkcja Geotagging wykorzystuje technologię GPS w celu geograficzngo oznaczania zdjęcia, a ponadto wskazuje prędkość migawki, przysłonę, datę i godzinę oraz inne informacje, dzięki czemu można później umieścić je na interaktywnej mapie.

LG Renoir (KC910)

Równie imponująco brzmi opis aparatu fotograficznego. Telefon został wyposażony w kreatywne tryby robienia zdjęć takich jak: Beauty Shot: tryb retuszu, Art Shot – tryb zdjęć artystycznych, Smile Shot - tryb automatycznego robienia zdjęć w chwili, gdy aparat fotograficzny wykryje, że osoba w kadrze uśmiecha się, Continuous Shot – tryb nagrywania ciągłego pozwala na robienie dziewięciu zdjęć, jedno po drugim i tryb panoramiczny. Tryb panoramiczny umożliwia uchwycenie na zdjęciu sceny o znacznej szerokości. Pozwala na wykonanie trzech zdjęć w jednej linii, a następnie łatwe połączenie w zdjęcie panoramiczne. Dodatkowe funkcje aparatu to: stabilizacja obrazu, automatyczne i ręczne ustawianie ostrości, funkcje Face Tracking (wykrywanie twarzy), która pozwala na robienie zdjęć w chwili, kiedy fotografowana osoba się uśmiecha i Blink Detection (wykrywanie mrugania). Z innych funkcji możemy wybrać wielkość zdjęcia, tryb ‘makro’, zoom do 16x, korzystać z samowyzwalacza, redukcji czerwonych oczu, stabilizatora obrazu i wielu innych.

LG Renoir (KC910)

Obiektyw aparatu został wyposażony w pokrywę. Aby włączyć aparat lub kamerkę i szybko otworzyć celownik należy otworzyć pokrywę obracając ją. Robienie zdjęć jest banalnie proste i naprawdę intuicyjne. Po lekkim naciśnięciu przycisku pole ostrości (AF – czerwony) pojawi się w środkowej części ekranu. Po ustawieniu ostrości aparatu na fotografowanym obiekcie przybierze kolor zielny. Naciskając przycisk do końca możemy być pewni, że zrobimy naprawdę ładne zdjęcie. Testowe zdjęcia w trybie automatycznym: Tutaj

Minusem może być szybkość aparatu. Od momentu naciśnięcia spustu do wykonania fotki mija około 7 sekund, a to do wydarzeń fotograficznych zdecydowanie zbyt długo. Aby wykonać zdjęcie, można również dotknąć ekranu. W telefonie LG Renoir znajduje się wewnętrzny aparat o rozdzielczości 640x480 pikseli, który służy nie tylko do prowadzenia wideorozmów, ale także do fotografowania. Kamera wewnętrzna ma skromniejszy zestaw ustawień i nie dysponuje lampą błyskową ani regulacją wartości ISO.

Telefon LG-KC910 umożliwia nagrywanie filmów z szybkością od 5 do 120 klatek na sekundę, co pozwala na późniejsze odtwarzanie zdarzeń w przyspieszonym lub zwolnionym tempie. Telefon odtwarza również filmy w formatach DivX bez konieczności stosowania dodatkowych modułów dekodujących. Przykładowy film: Tutaj

Wyjście TV-out umożliwia odtwarzanie zarejestrowanego materiału na ekranie telewizora, przy użyciu specjalnego przewodu. Jednak jest to opcja i kabel trzeba dokupić oddzielnie.

LG Renoir (KC910)

Telefon LG-KC910 pozwala nie tylko nagrywać filmy, ale również je edytować. Funkcje edycji pozwalają skracać filmy lub łączyć je w całość. Użytkownicy mogą również umieszczać między fragmentami filmów efekty przejścia. Efekty te obejmują między innymi: wygaszenie, przybliżanie/oddalanie, zaślepienie, szachownicę i rozpłynięcie obrazu. Użytkownicy mogą również wybrać z listy odtwarzania utwory, które będą pełnić funkcję ścieżki dźwiękowej do filmów.

LG Renoir (KC910)

Model KC 910 oferuje możliwość nawigowania z wykorzystaniem witryny Gogle Maps lub podobnej aplikacji, wykorzystującej technologię GPS. Po wpisaniu danych w wyszukiwarce po około 5 minutach otrzymujemy potrzebne informacje z mapką dojazdu. Prawdopodobnie ogromny wpływ na tak długi okres oczekiwania miała pogoda, test był prowadzony w bardzo trudnych warunkach przy dużym zachmurzeniu. W domu przy oknie nie udało mi się złapać pozycji.

LG Renoir (KC910)

Dzięki programowi Jogging Buddy wykorzystującemu technologię GPS możemy dbać o nasze zdrowie. Aplikacja na bieżąco monitoruje trasę biegu. Należy jednak pamiętać, że używanie A-GPS powoduje naliczanie dodatkowych kosztów u naszego operatora.

LG Renoir (KC910)

Dzięki łączności trzeciej generacji (UMTS/HSDPA) oraz połączeniom bezprzewodowym Wi-Fi możemy bezproblemowo przeglądać Internet, a także prowadzić rozmowy wideo.

LG Renoir (KC910)

Korzystając wideorozmowy możemy określić, czy chcemy korzystać z opcji obrazu prywatnego lub włączyć opcję lustra, aby podczas rozmowy widzieć swój obraz na ekranie. Jakość wideorozmowy zależy w dużej mierze od jakości transmisji w sieci, niemniej jednak po przeprowadzeniu kilku testowych połączeń możemy ją uznać za dobrą.

Do komunikacji z innymi urządzeniami wykorzystać można Bluetooth. Bez problemów udało mi się, za jego pomocą przesłać nie tylko zdjęcia o wielkości ok. 2MB (jednocześnie 22 zdjecia), ale i nakręcony film oraz kilka plików muzycznych. Telefon ani razu nie zgubił połączenia. W wypadku używania kabla z telefonem Renoir wzrasta funkcjonalność urządzenia. No i nie wolno zapomnieć, że podłączenie poprzez kabel automatycznie ładuję baterię.

LG Renoir (KC910)

Po stronach globalnej sieci można poruszać się w układzie zarówno pionowym jak i poziomym. Wbudowana przeglądarka internetowa dobrze radzi sobie nawet z rozbudowanymi serwisami. Telefon pozwala subskrybować kanały RSS.

LG Renoir (KC910)

Czujnik orientacji niemal natychmiastowo radzi sobie ze zmianą trybu wyświetlania i obraz jest obracany np. do trybu panoramicznego. Temat Internet można zamknąć stwierdzeniem: sama przyjemność użytkowania. Manipulacja zoomem stron za pomocą dotyku palcem, czy przesuwanie góra/dół oraz prawo/lewo - po prostu rewelacja.

LG Renoir (KC910)

LG Renoir ma również funkcję odtwarzacza muzycznego. I to wcale nie prostą wersję, ale taką, która umożliwia szereg ustawień i dobór własnych preferencji. Utwory można przypisywać do list odtwarzania lub sortować według gatunku.

LG Renoir (KC910)

Można też słuchać radia i programować ulubione stacje. Dzięki aplikacji Dolby Mobile Aplication dźwięki, zarówno te wydobywające się z głośnika podczas rozmowy jak i te pochodzące z głośniczków przy odtwarzaniu wszelkiej maści dźwięków i melodyjek są naprawdę dobrej jakości. Aby można było słuchać radia, należy podłączyć słuchawki.

LG Renoir (KC910)

LG-KC910 wyposażono również w dyktafon. Czas nagrania limituje tyko posiadana karta pamięci. Nagranie z poziomu dyktafonu można wysłać przez Bluetooth, MMS lub e-mail. Niestety nie da się nagrać prowadzone rozmowy telefonicznej.

LG Renoir (KC910)

W telefonie KC 910 obsługa wiadomości SMS, MMS oraz e-mail obsługiwana jest za pomocą jednego, prostego menu. Po dodaniu obrazu lub dźwięku do wiadomości SMS zostanie ona automatycznie przekształcona w wiadomość multimedialną. Tekst można wprowadzać na pięć sposobów. Są to: klawiatura numeryczna, klawiatura QWERTY, pismo ręczne – ekran, pismo ręczne – pole oraz podwójne pole pisma ręcznego. W trybie rozpoznawania pisma ręcznego należy po prostu pisać treść wiadomości na ekranie, a aplikacja przekształci pismo ręczne na treść wiadomości. Opcja ta wymaga jednak wprawy i pisania czytelnych znaków. Klawiatura QWERTY automatycznie pojawia się na ekranie, jeśli telefon jest trzymany w pozycji poziomej.

LG Renoir (KC910)

Konfiguracja konta e-mail typu POP3 lub IMAP4 jest prosta i szybka – limit rozmiaru wiadomości 1MB. Do telefonu można przesyłać dokumenty programów Word, Excel, PowerPoint oraz PDF. Telefon bez problemów radzi sobie nawet z dużymi plikami biurowymi.

LG Renoir (KC910)

Jeśli chodzi o funkcje organizatora to w LG Renoir znajdziemy standardowo: menedżer plików, budzik, terminarz (kalendarz), notatki oraz kalkulator. Ich obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga sięgania do instrukcji.

W ustawieniach telefonu znajdziemy także możliwość edycji i wyboru profili użytkownika. Możemy zaprogramować automatyczne przełączanie danego profilu. Jest to przydatne np. wtedy, gdy korzystamy z aparatu w zmiennych warunkach – np. podczas spotkania biznesowego lub jazdy samochodem. Po określonym czasie telefon sam przejdzie w tryb „Cichy”.

LG Renoir (KC910)Artykuł pochodzi ze strony Telix.pl
http://www.telix.pl

Link do artykułu:
http://www.telix.pl/article.php?sid=25679