REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Nie jesteś zalogowany.
  << Ostatni wątek   Następny wątek >>
Nowy temat  Odpowiedź

Autor:

Temat: Różnice i mity między operatorami MVNO i MNO

Kan
Administrator
Posty 3073
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29

  Wysłano: 03-11-2017 15:41


Przeczytaj pełny artykuł: Różnice i mity między operatorami MVNO i MNO
Cytuj

Niezarejestrowany  Wysłano: 03-11-2017 18:12
Artykuł sponsorowany przez Vikings mobile pl. Chwalą się jak mogą. Jednak taki mno mały jak a2 moblile pl bije vikingów na głowę. Np Vikingowie - nie prawdą jest że są równi prawem z mno. Nie są. Gdyby tak było już dawno dostało by się vikingom za roaming międzynarodowy w UE (nie dostosowanie się do zasad UE) wg tych zasad u vikingów jak za 29zł są nielimitowane rozmowy smsy i mmsy do każdej pl sieci tak samo na terenie UE powinno być. Do każdego kraju UE rozmowy, smsy i mmsy powinny być bez dodatkowych opłat nielimitowane. Tak samo powinno być ileś tam internetu w ramach kwoty (29zł przeliczone na euro) ileś tam GB netu na terenie krajów UE powinno być. A NIE MA TEGO!! I tutaj jest pies pogrzebany ofert MVNO - żaden z polskich MVNO nie daje tego. Ani Vikingowie, ani Virgin mobile, ani klucz. Ani żaden inny MVNO w Polsce tego w standardzie i w każdych ofertach tego nie daje. A taki MNO jak a2mobile.pl co daje? za 9,90zł na 31 dni w pakietach cyklicznych (nie trzeba się bawić w kody, kodziki itp) są albo nielimitowane rozmowy stacjonarne i komórkowe pl - a jak w PL to i w UE (już do wszystkich krajów UE romowy są nielimitowane bez żadnych dodatkowych opłat) mało tego w PL korzystanie z messengera i fb są za free. A jak wyjedzie się do krajów UE to ma się za darmo pakiet 509 MB internetu do wykorzystania na wszystko. Powiecie mało? ale zwródźcie uwagę na 1 fakt. To wszystko jest za 9,90zł na 31 dni w pakiecie. A rok ważności konta jest po każdym doładowaniu. Opcji a2mobile.pl oczywiście ma więcej i wszystko na kartę. Szczegóły www.a2.mobile.pl. Kolejny przykład że MNO jest obecnie lepsze od MVNO to chociażby play na kartę przy przenoszeniu numeru z innej sieci dostaje się za darmo na 5 miesięcy (150 dni) 500zł na rozmowy, smsy i mmsy do innych sieci niż play (ponieważ do play i MVNO działających na sieci play romowy i smsy są nielimitowane i za free przez cały czas ważności konta głównego) A konto główne przy przenoszeniu numeru jest ważne rok. Więc pytam Vikingów i innych MVNO - z czym obecnie do ludzi no z czym jak nawet RLAH (czy jakoś tak) nie umiecie wprowadzić do swoich ofert a ustawowo powinniście je mieć dostosowane od 15czerwca 2017 roku. Do tej pory nie dostosowaliście się do wymogów UE. A MNO jacy są tacy są ale dostosowali się do wymogów UE. Więc o jakiej równości piszecie? I żadnej kary za to nie dostaliście - bo jesteście małymi graczami na rynku. Więc nie zaklinajcie rzeczywistości - tylko piszcie prawdę. Chyba że prawda boli Vikingów i wszystkich MVNO?
 
Cytuj Odpowiedz

Niezarejestrowany  Wysłano: 04-11-2017 00:32
A dlaczego nie zażądać od swojego MVNO usług za darmo? Albo żeby tobie płacili za łaskawe korzystanie? Stówka na konto dla ciebie i pełny nolimit, co ty na to ? Bierzesz? I kilo cebuli do tego też za darmo. Wszystko powinno być za darmo dla was cebulaków.
 
Cytuj

Niezarejestrowany  Wysłano: 17-11-2017 16:33
Czyli jak na kartę to a2?
 
Cytuj

Niezarejestrowany  Wysłano: 03-11-2017 18:45
Odnośnie wirtualnych operatorów, polecam poczytać np. to: http://gikiewicz.pl/nie-dziala-internet-3g-nie-przychodzi-sms-do-przeniesienia-numeru/ Podobnych wpisów o tym jak działają tego typu sieci jest cała masa.
 
Cytuj Odpowiedz

Niezarejestrowany  Wysłano: 03-11-2017 20:10
do jprd: ten artykuł do którego podałeś linka też nie jest do końca wiarygodny. Np ten ktoś kto to pisał nie rozróżnia operatora MVNO (jakim jest Virgin mobile) od submarki MNO (jakim jest RedbullMobile.pl która to marka jest tylko submarką sieci play). Obecnie jedyną w miarę ok siecią jest klucz.net który to MVNO za 25zł na 30 dni daje nielimitowne rozmowy na pl sieci stacjonarne i komórkowe, nielimitowane smsy i mmsy do pl sieci komórkowych i 10 GB netu. To tego dodają 250minut do jednej z ukraińskich sieci komórkowych i 15 gr/min brutto do większości krajów UE z PL. Niestety minusem oferty klucz.net jest brak RLAH co zdecydowanie psuje ofertę. Psuje ofertę też fakt że te 15gr/min brutto z pl do ue ma naliczanie minutowe. Dlatego ja wolę takie oto rozwiązanie: a2mobile + voip plfon z darmową aplikacją zoiper w telefonie komórkowym. Co mi daje takie rozwiązanie: a2mobile.pl każdy wie a plfon na kartę daje to że np doładuje sobie plfona 5zł i mam ważność środków na rok. Rozmowy międzynarodowe to 15gr/min brutto do większości krajów UE (poza Słowacją bodajże - tam cena na komórki to 39gr/min - drogo) i 6 gr/min brutto na stacjonarne numery krajów UE (w tym Słowacji) oraz inne tanie połączenia do innych krajów na Świecie. Wszędzie jest naliczanie sekundowe. Jest HD Voice i rozmowy są szyfrowane w zoiper. Może by ktoś napisał jakiś artykuł o voipach w pl i na świecie - jakie były kiedyś - jakie możliwości są obecnie? Tylko nie sponsorowany artykuł a jakiś prawdziwy, rzetelny i objektywny artykuł o voipach obecnie i kiedyś... A może za dużo wymagam?
 
Cytuj Odpowiedz

Niezarejestrowany  Wysłano: 04-11-2017 00:29
Kto płacił za ten sponsorowany bełkot? Aż śmierdzi jakimś MVNO. Oczywiście że są różnice. MVNO ma zawsze najniższy priorytet w sieci która użycza mu infrastruktury. Najpierw musi być obsłużony abonent macierzysty a potem jakiś cebulak z MVNO który za 9,90 żąda wszystkich nielimitowanych usług i transferów rzędu 100Mbps nawet w piwnicy.
 
Cytuj Odpowiedz

Niezarejestrowany  Wysłano: 04-11-2017 09:37
Cebulak to może jesteś Ty. Po pierwsze za 9,90zł jakbyś dobrze czytał ze zrozumieniem daje MNO a nie MVNO (rozumiesz różnicę czy nie bardzo?). Po drugie pewnie jesteś sfrustrowanym abonentem abonamentu pewnie za powyżej 100zł z umową na 2-3 lata i żałujesz komuś że ktoś inny ma to samo co Ty za 9,90zł miesięcznie i to bez żadnej umowy lojalnościowej. Co do płacenia to obecnie play na kartę za przeniesienie do Ich sieci daje 500zł i 50GB netu na 5 miesięcy i z roczną ważnością konta (a co za tym idzie rok darmowych nielimitowanych rozmów i smsów w sieci play i ich mvno). Jak widać jak się poszuka można mieć coś za darmo? można. A cebulakiem przepłacającym za usługi telekomunikacyjne jesteś Ty. Jak Ty obrażasz innych tak inni obrażą Ciebie. To działa jak bumerang. I najpierw podszkol się trochę zaczym zaczniesz tu pisać i wyzywać innych. Pozdrawiam
 
Cytuj

Niezarejestrowany  Wysłano: 04-11-2017 06:12
Nawet ciekawy artykuł
 
Cytuj Odpowiedz

Niezarejestrowany  Wysłano: 04-11-2017 08:17
Artykuł napisany przez bajkopisarza np. Operatorzy wirtualni są obecni na polskim rynku telekomunikacyjnym od wielu lat. Pierwszy MVNO w naszym kraju pojawił się w 2008 roku i istnieje po dziś dzień. To oczywista bajka bo pierwszy MVNO to mBank Mobile i koniec 2006 roku. Operator zakończył działalność jakoś w 2014 bądź 20115
 
Cytuj Odpowiedz

Niezarejestrowany  Wysłano: 22-11-2017 18:57
@kokos No to rozsądna decyzja. Jakbym miał na kartę brać, to pewnie bym się na nich zdecydował
 
Cytuj Odpowiedz
Nowy temat    OdpowiedźNewsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne