REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-01-27 12:59 | PDA & Navi | powerline | zyxel | wlan
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

ZyXEL PLA5405 - zwiększy zasięg domowej sieci za 337 zł

Gigabitowy adapter ZyXEL PLA5405 bazuje na najnowszym standardzie HomePlug AV2 i umożliwia transmisję danych z prędkością do 1200 Mbps. Urządzenie, wykorzystując istniejące kable elektryczne, umożliwia szybki dostęp do infrastruktury sieciowej w całym domu, natychmiast po wpięciu adaptera do sprawnego gniazdka elektrycznego. PLA5405 stanowi rozwiązanie do przesyłania strumieni wideo w wysokiej rozdzielczości, grania w gry sieciowe oraz innych wymagających aplikacji – wszystko to bez konieczności instalowania zbędnych kabli.

ZyXEL PLA5405
ZyXEL PLA5405

Ponieważ standard HomePlug AV wykorzystywał tylko jeden przewód elektryczny, w adapterze PLA5405 zastosowano najnowszy standard HomePlug AV2 MIMO, który wykorzystuje kilka linii istniejącej domowej sieci elektrycznej. Dzięki temu adapter umożliwia dwa razy szybsze przesyłanie pakietów danych od istniejących na rynku modeli Powerline 600Mbps.

HomePlug AV2 – szybsza transmisja danych w multimedialnym domu

Wraz z obsługą zaawansowanej technologii HomePlug AV2, ZyXEL PLA5405 dostarcza użytkownikom wysoką prędkość transmisji (do 1200Mbps) oraz zapewnia kompatybilność wsteczną z urządzeniami pracującymi w standardach HomePlug AV i IEEE 1901. Nowa funkcjonalność MIMO (Multiple Input Multiple Output), zawarta w technologii HomePlug AV2, oznacza lepszy zasięg i większą przepustowość. PLA5405 zwiększa zasięg połączeń do 80%, wykorzystując wszystkie trzy przewody elektryczne – przewód fazowy, przewód neutralny i uziemienie. Urządzenie może zamienić cały dom w multimedialne środowisko sieciowe, co czyni go idealnym wyborem dla użytkowników, chcących oglądać telewizję HD i korzystać ze strumieni multimedialnych w każdym pokoju.

Szybka i łatwa instalacja bez kabli

ZyXEL PLA5405
ZyXEL PLA5405

Adapter oferuje prędkość połączeń do 1200 Mbps, dzięki temu przyśpiesza działanie aplikacji sieciowych, telewizji HD, przesyłanie strumieni HD i granie w sieci. Użytkownicy z łatwością, szybko i płynnie mogą odtwarzać wiele strumieni HD, a nawet filmy 3D w każdym pokoju. ZyXEL PLA5405 tworzy sieć, wykorzystując istniejące okablowanie domowej infrastruktury elektrycznej i z łatwością umożliwia dostęp do internetu w całym domu, poprzez proste wpięcie adapterów do gniazdka elektrycznego. Nie ma potrzeby wiercenia otworów w ścianach i instalowania nowych kabli sieciowych. Urządzenia nie wymagają też konfiguracji. Aby utworzyć super szybką, bezpieczną i niezawodną sieć wystarczy podłączyć komputer do adaptera PLA5405 i wpiąć do gniazdka.

Łatwa konfiguracja zabezpieczeń

Dane przesyłane przez ZyXEL PLA5405 zabezpieczone są 128-bitowym szyfrowaniem Advanced Encryption Security (AES), oferując bezpieczne połączenia z internetem. Mechanizm szyfrowania można uruchomić poprzez proste wciśnięcie przycisku, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych konfiguracji czy instalowania dodatkowego oprogramowania.

QoS dla większej jakości strumieni multimedialnych

Zaawansowana funkcja jakości usług (QoS) zwiększa jakość przesyłanych strumieni multimedialnych w usługach typu „triple-play”, poprzez nadawanie priorytetów dla multimedialnych strumieni HD, szybkiego dostępu do internetu i połączeń VoIP.

Zdalne zarządzanie przez TR-069

Poprzez obsługę standardu TR-069, ZyXEL PLA5405 umożliwia operatorom zdalne zarządzanie i konfigurację urządzeń bez konieczności interwencji u klienta. Co więcej, jest to rozwiązanie, które oferuje wdrożenie typu 'plug-and-play', co ułatwia instalację i jednocześnie redukuje koszty związane z obsługą.

Cena i dostępność

Cena zestawu twin pack PLA5405 sugerowana przez producenta dla użytkownika końcowego to około 337 PLN.

Urządzenia można nabyć poprzez dystrybutorów ZyXELa: AB, Action, RRC czy Veracomp. Więcej informacji o rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl.

źródło: ZYXEL

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | powerline | zyxel | wlan Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimEdek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.02.20 14:50 Odpowiedz
Co wtedy jak mamy takie gniazdka: http://www.300energia.com/gniazda-elektryczne ?
AnonimMasterzomp
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.01.28 12:31 Odpowiedz
A działa we wszystkich obwodach do licznika?, tzn jak mam podzielona elektrykę na pokoje, kuchnie, łazienki itd. (Wszystkie na osobnych bezpiecznikach) to net będzie niezależnie w każdym gniazdku?
Anonimarczi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.01.27 23:35 Odpowiedz
Najbardziej mnie interesuje czy przechodzi przez licznik, czytając recenzje można wywnioskować że co najmniej dwa przewody tak ale czy ty prawda mże ktoś testował ?
Anonimheby
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.01.27 23:44
Przez najnowsze liczniki nie. Sprawdzone bo korzystam

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)