REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-08-11 14:44 | PDA & Navi | zyxel | wlan | powerline
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

ZyXEL PLA5256 - Powerline z dwoma portami gigabitowymi

ZyXEL prezentuje adapter PLA5256, który oferuje użytkownikZom domowym prawdziwą gigabitową sieć plug-and-play. Urządzenie o wydajności 1000 Mbps wyposażone zostało w gniazdko zasilania i w dwa porty ethernet. Jest to pierwsze gigabitowe rozwiązanie Powerline na rynku, które zaprojektowane z myślą o użytkowniku umożliwia podłączenie kilku urządzeń i nie ogranicza ilości domowych gniazdek elektrycznych.


PLA5256 został zaprojektowany do miejsc, do których ciężko doprowadzić połączenia kablowe lub bezprzewodowe. Adapter dedykowany jest dla użytkowników, którzy poszukują szybkich połączeń sieciowych dla wielu urządzeń w pomieszczeniach lub na różnych kondygnacjach. ZyXEL PLA5256 jest zgodny ze standardem Homeplug AV2 SISO i oferuje prędkość przesyłania danych do 1000 Mbps.

Dzięki technologii Plug-and-play wystarczy wpiąć oba urządzenia do gniazdka i podpiąć do nich urządzenia przewodowe – adaptery nie wymagają żadnej konfiguracji. Wraz z dwoma portami Ethernet i dwufunkcyjnym gniazdem zasilania z przodu, każdy adapter PLA5256 umożliwia podłączenie więcej niż jednego urządzenia i jednocześnie udostępnia gniazdko zasilania. Dzięki temu nie musisz iść na kompromis i zastanawiać się czy podłączyć konsolę do gier czy dekoder. To idealne rozwiązanie dla domów z ograniczoną ilością gniazd elektrycznych i dla użytkowników lubiących elastyczne rozwiązania. Po podłączeniu model PLA5256 oferuje funkcje jakości usług QoS (Quality-of-Service), która automatycznie rozdziela przepustowość bazując na potrzebach urządzeń, oferując możliwie najlepszą wydajność wszystkim podłączonym urządzeniom. Urządzenia posiadają również 128-bitowe szyfrowanie danych w standardzie (AES), które ustawia się wciskając przycisk szyfrowania na adapterze. Umożliwia to zabezpieczenie danych i ochronę lokalnej sieci przed włamaniami z zewnątrz.

Poza modelem PLA5256, ZyXEL posiada również kompleksową ofertę adapterów Powerline, które otrzymały wiele nagród i doskonałych ocen w mediach oraz od użytkowników z całego świata. Najnowsze wyróżnienia pochodzą od Online PC ze Szwajcarii, Tech Hive ze Stanów Zjednoczonych, PC Advisor z Wielkiej Brytanii i od wielu innych.

Cena pakietu z dwoma urządzeniami (twin pack) ZyXEL PLA5256 sugerowana przez producenta dla użytkowników końcowych wynosi ok. 300 zł.

źródło: ZyXEL

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | zyxel | wlan | powerline Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 762

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)