REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-11-09 09:00 | PDA & Navi | zyxel | cloud | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Zyxel Nebula przenosi infrastrukturę biurową i aplikacje do chmury

Zyxel przedstawia system Nebula – rozwiązanie bazujące w pełni na technologii chmury. Umożliwia ono zdalną konfigurację sieci, obsługę oraz rozwiązywanie wielu problemów, zwiększając w znacznym stopniu produktywność personelu oraz elastyczność firmy.


Wraz z przeniesieniem infrastruktury biurowej i aplikacji do chmury, system Nebula zapewni resellerom i użytkownikom końcowym prosty model licencjonowania. Użytkownicy nie będą martwić się złożonymi cenami produktów, aktualizacjami, krótkim czasem życia produktu, skomplikowanymi ekspertyzami technicznymi lub ukrytymi kosztami konsultacji, które z reguły towarzyszą instalacjom sieci bezprzewodowych.

Firmy posiadające wiele oddziałów, np. hotele, sieci sklepów czy biur, często napotykają na wyzwania, wynikające z ograniczonej liczby wykwalifikowanych pracowników IT. Tymczasem System Nebula umożliwia klientom podgląd i zarządzanie całą siecią we wszystkich oddziałach z poziomu tylko jednej pojedynczej i zabezpieczonej platformy lub przekazanie tej kontroli wybranemu partnerowi.

Bazujący całkowicie na technologii chmury system Nebula umożliwia, również dowolnemu resellerowi, masowe zarządzanie wieloma sieciami na żądanie i łatwą replikację ich konfiguracji. Elastyczny model licencjonowania umożliwi resellerom migrację do modelu MSP (operator zarządzający usługą) z naciskiem na ciągłość dostarczania usług, a nie na pobieranie opłat za pojedynczą konfigurację. Reseller, będąc świadomym wszystkiego co dzieje się w sieci klienta, gwarantuje ciągłość funkcjonowania firmy i nawet w przypadku wystąpienia dowolnych problemów służy pomocą i jest w stanie szybko je rozwiązać.

Platforma Nebula jest zarządzana poprzez centrum kontroli Nebula Control Centre – pojedynczy panel, który dostarcza dane w czasie rzeczywistym w formie intuicyjnego panelu dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej.

Użytkownicy mogą monitorować i zarządzać danymi, takimi jak przetransmitowany ruch, status urządzenia, lokalizacja i zużycie sieci w czasie rzeczywistym, co umożliwia błyskawiczne wykrywanie i naprawę problemów destabilizujących poprawne funkcjonowanie sieci.

Urządzenia Nebula można szybko skonfigurować z poziomu systemu iOS lub Android. Dzięki aplikacji mobilnej Nebula, wykorzystującej kod QR do automatycznej rejestracji urządzeń, możliwe jest ich automatyczne wykrywanie w chmurze. Dzięki temu nie trzeba we wszystkich lokalizacjach zatrudniać wykfalifikowanego personelu technicznego do instalacji urządzeń, co w dużym stopniu redukuje koszty wdrożeń w porównaniu z tradycyjnymi metodami konfiguracji.

Według Lee Marsden, prezesa Zyxel Europe: Wraz z systemem Nebula rzucamy wyzwanie tradycyjnym modelom biznesowym stosowanym w sieciach kablowych i bezprzewodowych. Aplikacje biznesowe przenoszą się do chmury i właśnie dlatego jesteśmy świadkami błyskawicznego wzrostu trendu chmur sieciowych.

Nebula niweluje problem skomplikowanych cen produktów, aktualizacji, zaawansowanych instalacji oraz ekspertyz technicznych dla klientów. Jednocześnie oferuje w pełni funkcjonalną chmurę bezprzewodową dla małych i średnich firm, które do tej pory, ze względu na koszty nie mogły pozwolić sobie na takie rozwiązania.

Z kolei dla resellerów jest to doskonała szansa na zmianę profilu działalności i skoncentrowanie się na usługach z opcją czerpania corocznych zysków w modelu biznesowym pokrywania kosztów w trakcie rozwoju (pay as you grow).


Portfolio Nebula obejmuje punkty dostępowe (NAP), przełączniki sieciowe (NSW) oraz bramy zabezpieczające (NSG) wszystkie zarządzane poprzez chmurę.

W celu wsparcia projektu, Zyxel oferuje obecnym i nowym partnerom bezpłatną promocję Nebula AP. Aby z niej skorzystać, resellerzy muszą przystąpić do Programu Partnerskiego Zyxel lub, jeśli już są naszymi partnerami, wypełnić formularz dostępny na portalu dla partnerów. promocja obejmuje cała Europę. Decyduje kolejność zgłoszeń.

źródlo: ZYXEL

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 2 (głosy: 1)
Tagi: | zyxel | cloud | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)