REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-23 07:26 | PDA & Navi | trend-micro | apple | iphone
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Złodzieje mają sposób na odblokowanie skradzionych iPhone

Jak się okazuje, przestępcy znaleźli sposób włamywania się na konta iCloud w celu odblokowania skradzionych iPhone’ów. Skala tego procederu jest ogromna.

Oszustwa internetowe i przestępstwa w realnym świecie łączą się ze sobą. Badając incydent w maju tego roku Trend Micro odkrył techniki i narzędzia używane do włamywania się na konta iCloud w celu odblokowania skradzionych iPhone’ów. Dokładniejsze badanie zetknięcia tych dwóch obszarów przestępczości ukazały skalę tego procederu.

Na świecie jest duży popyt na kradzione smartfony, a przez to również na oszustwa związane z aplikacją iCloud. W Irlandii, Wielkiej Brytanii, Indiach, Argentynie czy Stanach Zjednoczonych jest wielkie zapotrzebowanie na usługi odblokowywania skradzionych telefonów: w zeszłym roku kradzione iPhone’y sprzedawano w krajach Europy Wschodniej za nawet 2100 dolarów. W zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych na międzynarodowym lotnisku w Miami skradziono 23 000 iPhone’ów o łącznej wartości 6,7 miliona dolarów.

Przebieg ataku jest stosunkowo prosty. Ofiara otrzymuje fałszywą wiadomość e-mail lub SMS od firmy Apple z powiadomieniem o odnalezieniu urządzenia. Ciesząca się z możliwości odzyskania telefonu ofiara klika łącze, co skutkuje kradzieżą danych logowania do aplikacji iCloud, za pomocą których przestępcy mogą odblokować skradzione urządzenie. Następnie złodzieje korzystają z usług innego podmiotu specjalizującego się w phishingu iCloud w celu odblokowania urządzeń.

Specjaliści od phishingu Apple iCloud używają zestawu narzędzi hakerskich, takich jak MagicApp, AppleKit i Find My iPhone (FMI.php) do automatyzacji odblokowywania w aplikacji iCloud, aby umożliwić sprzedaż urządzeń na czarnym i szarym rynku.Oszustwa internetowe i przestępstwa w realnym świecie łączą się ze sobą. Badając incydent w maju tego roku odkryliśmy techniki i narzędzia używane do włamywania się na konta iCloud w celu odblokowania skradzionych iPhone’ów. Dokładniejsze badanie zetknięcia tych dwóch obszarów przestępczości ukazały skalę tego procederu. Na świecie jest duży popyt na kradzione smartfony, a przez to również na oszustwa związane z aplikacją iCloud. W Irlandii, Wielkiej Brytanii, Indiach, Argentynie czy Stanach Zjednoczonych jest wielkie zapotrzebowanie na usługi odblokowywania skradzionych telefonów: w zeszłym roku kradzione iPhone’y sprzedawano w krajach Europy Wschodniej za nawet 2100 dolarów.

W zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych na międzynarodowym lotnisku w Miami skradziono 23 000 iPhone’ów o łącznej wartości 6,7 miliona dolarów. Przebieg ataku jest stosunkowo prosty. Ofiara otrzymuje fałszywą wiadomość e-mail lub SMS od firmy Apple z powiadomieniem o odnalezieniu urządzenia. Ciesząca się z możliwości odzyskania telefonu ofiara klika łącze, co skutkuje kradzieżą danych logowania do aplikacji iCloud, za pomocą których przestępcy mogą odblokować skradzione urządzenie. Następnie złodzieje korzystają z usług innego podmiotu specjalizującego się w phishingu iCloud w celu odblokowania urządzeń. Specjaliści od phishingu Apple iCloud używają zestawu narzędzi hakerskich, takich jak MagicApp, AppleKit i Find My iPhone (FMI.php) do automatyzacji odblokowywania w aplikacji iCloud, aby umożliwić sprzedaż urządzeń na czarnym i szarym rynku.

Cały mechanizm jak to robią znajdziecie na blogu Trend Micro: Tutaj

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | trend-micro | apple | iphone Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimVolvo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.23 14:26 Odpowiedz
Nie wiem czy ten literat, który napisał powyższy artykuł inkasuje kasę za liczbę słów, i czy w ogóle ktoś przeczytał ten stek powtórzonych 2-krotnie bzdur powyżej zanim zostało to opublikowane - sadze że nikt tego nie weryfikował. Temu autorowi nie tylko nie wypłaciłbym honorarium ale jeszcze obciążył go za deprecjonowanie jakości portalu telix.pl.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 175

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)