REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-07-20 08:01 | PDA & Navi | cloud | internet | backup | komentarz
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Zdjęcia Plutona i organizmu pacjenta, czyli ile można czekać?

270 minut – tyle potrzebuje sygnał sondy New Horizons by dotrzeć na Ziemię. Kolejnych kilka godzin zajmuje transfer pojedynczego zdjęcia powierzchni Plutona. A ile można czekać na udostępnienie zdjęcie, od którego zależy zdrowie i życie człowieka? Z właściwym backupem na szczęście niedługo – podpowiadają eksperci firmy StorageCraft.

Sonda New Horizons od kilku dni dostarcza światu fotografii odległego Plutona. Z powodu ciągle rosnącej odległości od Ziemi sygnał sondy potrzebuje blisko 4,5 godziny by ustanowić połączenie z ziemskim odbiornikiem. To jednak dopiero początek, bo prędkość przesyłu danych jest na dzisiejsze standardy bardzo niska – wg różnych źródeł to zaledwie jeden do dwóch kilobitów na sekundę.

Przy tak wolnej transmisji udostępnienie tylko jednej fotografii w wysokiej rozdzielczości może trwać od kilku do kilkunastu godzin. W dobie szybkiego Internetu to niemal absurdalnie wolno, co podkreślają zniecierpliwieni internauci bombardując ekipę NASA prośbami o kolejne zdjęcia. Ekipa misji kosmicznej doradza jednak cierpliwość, bo na komplet materiałów trzeba będzie poczekać nawet rok - tyle według wstępnych szacunków potrwa transfer wszystkich danych zebranych przez sondę.

Astrofizycy mają szczęście – jeśli będzie trzeba na dostęp do jednego zdjęcia cierpliwie poczekają całą dobę. Czas to jednak luksus, którego w przeciwieństwie do NASA nie ma zbyt wiele firm i organizacji potrzebujących szybkiego dostępu do danych. Dobrym przykładem są placówki opieki zdrowotnej - tam szybki dostęp np. do fotografii prześwietlenia może w trakcie operacji uratować zdrowie i życie człowieka. Warunkiem takiego dostępu jest oczywiście poprawne działanie szpitalnej sieci, bo w sytuacji zagrożenia życia już kwadrans informatycznego przestoju może mieć tragiczne konsekwencje.

Eksperci firmy StorageCraft, dystrybutora programów ShadowProtect do tworzenia i szybkiego przywracania backupu radzą zawczasu pomyśleć o właściwej ochronie danych. Jeżeli prawidłowo tworzymy kopie bezpieczeństwa swoich systemów, to w przypadku awarii wystarczy nam kilka minut by wznowić działanie niesprawnej maszyny i odzyskać utracone dane. Czy będzie to pilnie potrzebne zdjęcie, czy kilkanaście terabajtów serwera poczty zasada jest ta sama – wrócić do pracy na długo przed kolejnym zdjęciem Plutona w Internecie.

źródło: StorageCraft

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | cloud | internet | backup | komentarz Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)