REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2011-09-19 16:35 | Telefony | gaduair | mvno | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 15

Zakończenie działalności GaduAIR: MVNO

Z dniem 31 października 2011 firma GG Network zakończy świadczenie usług sieci telefonii komórkowej GaduAIR. Decyzja ta została podjęta w nawiązaniu do wcześniej zapowiadanych zmian w zakresie strategii dotyczącej GaduAIR.

W nawiązaniu do zapowiadanych zmian strategii projektu MVNO, Zarząd GG Network podjął decyzję o zakończeniu świadczenia usługi sieci telefonii komórkowej GaduAIR z dniem 31 października 2011.

Decyzja ta jest podyktowana brakiem możliwości pełnej realizacji celów założonych przez spółkę. Jest to spowodowane w głównej mierze strukturą polskiego rynku komórkowego, w znacznym stopniu utrudniającą odniesienie sukcesu niezależnym operatorom MVNO, pomimo oferowania przez nich bardzo atrakcyjnych warunków.

    - Mimo trudnej decyzji, jesteśmy pewni, że kompetencje biznesowe i technologiczne pozyskane przez spółkę w obszarze telekomunikacyjnym wpłyną pozytywnie na dynamiczny rozwój nowej
    – w tym również mobilnej – platformy komunikacyjnej GG, która jest dla nas nadrzędnym celem strategicznym. Warto przypomnieć, że już teraz z mobilnych wersji Gadu-Gadu w telefonie korzysta w skali miesiąca ponad 700 tys. użytkowników komórek i liczba ta stale rośnie. Świat usług mobilnych jest zatem dla nas bardzo atrakcyjny
    – komentuje Tomasz Jażdżyński, prezes Zarządu GG Network.

Zakończenie świadczenia usługi GaduAIR zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującym Regulaminem Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych GG Network, a warunki podstawowej oferty GaduAIR zostaną utrzymane bez zmian aż do dnia 31.10.2011.

Wszyscy Klienci sieci GaduAIR mają możliwość przeniesienia swojego numeru do innego, dowolnego operatora komórkowego lub wystąpienia z wnioskiem o zwrot niewykorzystanych środków. Szczegółowe informacje oraz procedury dostępne są na stronie internetowej www.gaduair.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta GaduAIR.

Telefonia GaduAIR – www.gaduair.pl - została uruchomiona w maju 2009 roku. Usługa działa w modelu wirtualnego operatora komórkowego (MVNO) w oparciu o nfrastrukturę sieci Plus.

Zakończenie świadczenia usług oznacza, że wszystkie numery telefonów pozostające w sieci GaduAIR po dacie 31.10.2011 przestaną działać i nie będzie można korzystać na nich z usług telekomunikacyjnych dostępnych do tej pory w ofercie GaduAIR, co dotyczy w szczególności możliwości odbierania i nawiązywania połączeń głosowych, wysyłania wiadomości SMS/MMS oraz dostępu do transmisji danych. Uwaga: nie dotyczy to numerów GaduAIR, które zostaną przeniesione (lub zostały przeniesione wcześniej) do innych operatorów komórkowych przed datą zakończenia działalności.

Przeniesienie numerów z sieci GaduAIR

Wszyscy Klienci posiadający aktywny numer telefonu w sieci GaduAIR mają możliwość przeniesienia go do innego, dowolnego operatora komórkowego. Przed przeniesieniem numeru niezbędne jest zarejestrowanie danych osobowych właściciela numeru poprzez zakładkę „Moje Dane” w Koncie Gadu-Gadu oraz utrzymywanie numeru w Okresie Aktywnym. Przeniesienie numeru do innego operatora wyklucza zwrot niewykorzystanych środków posiadanych na koncie. Możliwość przeniesienia nie dotyczy numerów, których ważność wygasła. Więcej informacji można znaleźć w Dziale Pomocy.

Zwrot niewykorzystanych środków

Wszyscy Klienci sieci GaduAIR otrzymują możliwość wystąpienia z wnioskiem o zwrot z konta niewykorzystanych środków. Szczegółowa procedura znajduje się tutaj (PDF). Właściciele numerów GaduAIR, które zostały połączone z numerem Gadu-Gadu, po zakończeniu działania sieci GaduAIR również będą mogli wystąpić o zwrot niewykorzystanych środków lub też wykorzystać je na inne usługi płatne dostępne dla użytkowników Konta Gadu-Gadu, np. na połączenia stacjonarne i komórkowe dostępne w ramach telefonii internetowej GG.

Pytania i pomoc dla użytkowników

Do daty zakończenia działalności wszystkie usługi i systemy GaduAIR będą działać tak samo jak do tej pory, bez zmian będzie też działać Biuro Obsługi Klienta GaduAIR, oferujące użytkownikom niezbędną pomoc. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi w Dziale Pomocy. W razie problemów lub pytań innego rodzaju prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

źródło: GG Network

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 2 (głosy: 2)
Tagi: | gaduair | mvno | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 15
Komentarze: 15 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimthx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.30 13:46 Odpowiedz
Taka fajna sieć to była
AnonimAndzia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.21 17:27 Odpowiedz
najlepsza siec w jakiej kiedykolwiek byłam która przede wszystkim nie ma jakiegoś głupiego limitu na wykorzystanie środków jak w innych 30 60 dni itp może znacie coś godnego polecenia mam nadzieje że jeszcze GG wróci na rynek aby zniszczyć inne złodziejskie sieci / jakim prawem operator blokuje pieniądze nie wykorzystane w danym czasie istna paranoja dlaczego nikt za to nie odpowiada - chory rynek operatorów złodzieji / i te niskie ceny w gg gdzie nie ma nigdzie ... rozpacz
AnonimRoll
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.21 10:47 Odpowiedz
A ja tam się cieszę, że toto upadło. Dobry produkt broni się skutecznie sam. Ofiary losu muszą odejść
tabamirkotabamirko
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 264
Zarejestrowany:
2011-02-07 20:46:59
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.20 22:08 Odpowiedz
Szkoda że zamykają gaduair,bardzo polubiłem to sieć!
AnonimKolec
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.20 17:26 Odpowiedz
Korzystali tej sieci pewnie znawcy, którzy potrafią wycisnąć opa jak cytrynę. Dodać do tego ciszę medialną i niechęć Polaków do zmian i mamy efekt. Niemniej szkoda, bo każda konkurencja jest dobra dla rynku i dla naszych kieszeni.
Anonimkordi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.20 00:16 Odpowiedz
A ja powiem gdzie się przenieść i pewnie wielu się ze mną nie zgodzi ... Orange free jest alternatywą dla gadu air ... Normalnie oferta wygląda średnio ciekawie ze stawką 29 gr za min, ALE jak ktoś ładuje poprzez allegro połączeniem normalnych doładowań i przelewów sms, to można baaaaaardzo zejść z ceną minuty. Mi wychodziło ok 23 gr do wszystki, plus przy wykorzystaniu rozmaitych orangowych promocji mnóstwo darmowych minut do orange. 23 gr + darmowe minuty do orange to jeszcze nie rewelacja, ALE dostaje się w ZA DARMO gigantyczny pakiet internetowy na poziomie 1 GB na miesiąc i to jest piękno tej oferty . To tak jakby ktoś szukał rozsądnej oferty z tanimi minutami i internetem.
exitexit
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 355
Zarejestrowany:
2010-10-19 15:45:49
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 20:20 Odpowiedz
Swoją drogą szkoda bo 'niektóre punkty' swojjej oferty mieli bardzo ciekawe mi sie najwiecej podobalo poloczenie nr tel z nr gg
FazaFMFazaFM
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 103
Zarejestrowany:
2011-07-22 22:57:36
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 19:22 Odpowiedz
Oferta byla swietna w pewnym okresie. Jednak nie wykorzystano potencjalu. Wiedza o tym operatorze jest zapewne na poziomie bledu statystycznego. Wiekszosc ludzi nawet nie wie ze cos takiego istnieje. Nic wiec innego nie zostalo jak przeniesc numer do innej sieci. Ciekawi mnie natomiast kwestia samego numeru gada-gadu , co jesli ktos nie mial polaczonego numeru telefonu z innym numerem gadu gadu a chce nadal korzystac z komunikatora uzywajac numeru przypisanego do komorki?
AnonimFik
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 19:21 Odpowiedz
Gdzie sie przeniesc, oto jest pytanie ? Nie ma takiej oferty na rynku zebym placil 19 groszy za minute do wszystkich, poza play oczywiscie ! (((
Anonimwiedzcy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 19:47
Jest mBank Mobile ze stawką 19gr do wszystkich. Jedyny problem to fakt, że można otrzymać tylko 50MB transferu miesięcznie, ale za to praktycznie darmo.
exitexit
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 355
Zarejestrowany:
2010-10-19 15:45:49
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 20:19
No moim zdaniem najlepsza oferte pre-paid ma PLAY, szczegolnie gdy masz duzo znajomych. A jak nie masz darmowe sms-y lub internet po doladowaniu
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 17:43 Odpowiedz
GaduAir miało w sobie ogromny potencjał ale jak widać nikt go nie potrafił wykorzystać. nawet marny mBank mobile się trzyma ze swoją słabą ofertą a tutaj oferta była OK, ale ludzie byli nie ci co trzeba. Moim zdaniem GA było najlepszym MVNO na Polskim rynku. BTW. skoro nadszedł koniec GA to i może w końcu nadejdzie koniec badziewnego GG ?
johnny-18johnny-18
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1142
Zarejestrowany:
2008-08-10 13:14:19
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 19:18
Blom nie liczyłbym na koniec samego GG. Protokół komunikatora jeśli chodzi o tekst jest jednym z najlepszych. Dziwne, że nie wystawili Air na sprzedaż.
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 19:53
@johnny-18 jeden z najlepszych ? chyba tylko w Polsce. Takie protokoły jak Yahoo czy Jabber podczas maksymalnego obciążenia są bardziej stabilne niż Gadu-Gadu podczas najmniejszego. Niestety przyzwyczailiśmy się do GG bo nikt w momencie kiedy komunikacja IM stawała się coraz popularniejsza w Polsce, nie rozpowszechniał Jabbera czy innych protokołów a GG to wykorzystało. Tylko, że wtedy to był komunikator a dzisiaj jest to platforma reklamowa z dodatkiem komunikatora. Niestety, GG skończyło się wraz z GG 7.7 a Polacy zostali zamknięci w tej sieci bez możliwości komunikacji z resztą świata (oczywiście poza instalacją innych komunikatorów jak np. Skype)
AnonimKola
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.19 17:01 Odpowiedz
Tego można było się spodziewać. Brak reklamy cisza o ofertach prowadzi do takiego końca

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 9

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)