REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-12-22 10:13 | | panasonic | tablet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Wzmocnione tablety Panasonic przyspieszają pracę serwisantów

Firma Hoover wyposażyła swoich pracowników terenowych we wzmocnione tablety Panasonic Toughpad FZ-M1 Value. Urządzenia są dostosowane do potrzeb firmy, zawierają profesjonalny system zarządzania usługami terenowymi, czytnik kodów kreskowych i technologię NFC. Dzięki nim serwisanci mogą lepiej planować swoją pracę i szybciej realizować zadania.


Hoover, firma zajmująca się produkcją sprzętu AGD, już od 14 lat korzysta ze wzmocnionych urządzeń Panasonic. Gdy w 2002 r. wdrażała własny system zarządzania usługami terenowymi FieldAssist, do jego obsługi wybrała notebooki Panasonic Toughbook CF-M34. W późniejszych latach korzystała z nowszych 10,1-calowych modeli Toughbook CF-19. Przez 14 lat Hoover wymienił urządzenia tylko raz.

W ostatnim czasie firma postanowiła zaktualizować swój system FieldAssist i dostosować go do najnowszej wersji systemu Windows 10. Dzięki temu mogła rozważyć wprowadzenie nowego sprzętu dla serwisantów pracujących w terenie. Okazało się bowiem, iż nowa aplikacja doskonale działa na mniejszych urządzeniach. Firma mogła więc zastąpić notebooki lżejszymi i prostszymi w obsłudze tabletami.

Zespół Hoovera przetestował szereg urządzeń i zasięgnął rady innych firm, które wdrożyły już u siebie profesjonalne tablety. - Początkowo myśleliśmy, że wybierzemy tańsze urządzenia, ale kiedy im się przyjrzeliśmy, zrozumieliśmy, że większość z tych tabletów w terenie będzie mogła pracować około dwóch lat, nawet jeśli będą zabezpieczone dodatkową obudową - mówi David Hunt, Business Support Manager w Hoover Ltd. – Tymczasem z naszych doświadczeń ze wzmocnionymi urządzeniami Panasonic wiedzieliśmy, że z powodzeniem wytrzymają one co najmniej pięć, a nawet sześć lub siedem lat, nawet w ciężkich warunkach terenowych. Kiedy przeprowadziliśmy obliczenia całkowitego kosztu posiadania, było jasne, że tablety Panasonic są właściwym wyborem - dodaje David Hunt.


Hoover zakupił dla swoich pracowników 180 modeli Toughpad FZ-M1 Value. Używają ich oni między innymi do planowania swoich zadań w ciągu dnia. Przy użyciu aplikacji FieldAssist serwisanci wpisują na tablecie adres klienta i sprawdzają w systemie nawigacji satelitarnej najszybszą trasę. Mogą też wypełniać karty pracy, a przy użyciu aparatu fotograficznego sporządzić dokumentację zdjęciową do raportu z przeprowadzonego serwisu. W razie potrzeby tablet pozwala im też błyskawicznie zamówić potrzebne części. Dzięki połączeniu 3G / 4G lub Wi-Fi wszelkiego rodzaju informacje i raporty z terenu mogą w czasie rzeczywistym być udostępniane w systemie biurowym.

Tablety są wykorzystywane przez pracowników firmy Hoover również do bieżącej komunikacji. Zapewniają dostęp do poczty elektronicznej i do niezbędnych baz danych. W przyszłości Toughpady, za sprawą funkcji NFC, mają umożliwić serwisantom odczytywanie czipów, w które będą wyposażone urządzenia Hoover.

Value Toughpad FZ-M1: wzmocniony tablet Windows 8.1 Panasonica

W ten sposób można będzie dokonać szybkiej weryfikacji i diagnostyki produktu, i tym samym przyspieszyć jego naprawę. Zaletą tabletów FZ-M1 Value i przewagą nad notebookami jest ich rozmiar i niewielka waga. Urządzenie bez problemu mieści się w kieszeni narzędziowej i jest bardziej poręczne niż notebook. Jednocześnie wyświetlacz jest wystarczająco czytelny, by umożliwiać wgląd w schematy i rysunki techniczne. Dodatkowo prosta obsługa ekranu dotykowego pozwala na przybliżanie i analizowanie potrzebnych materiałów. W efekcie tablety pozwalają serwisantom pracować szybciej i bardziej efektywnie.


Wzmocnione tablety Panasonic to rozwiązanie dla specjalistów różnych branż pracjących w terenie, którzy chcieliby zastąpić starzejące się urządzenia PDA lub notebooki. Model Toughpad FZ-M1 jest wyposażony w wydajny procesor Intel Atom, czytelny ekran dotykowy obsługujący do 10 aktywnych punktów jednocześnie i szereg portów, które klient może skonfigurować według własnych potrzeb. Oferuje też wiele opcji łączności i możliwość rozbudowania systemu Windows 10 Pro zgodnie z wymaganiami użytkownika. Ponadto urządzenia w wersji Value są skonfigurowane tak, by były bardziej przystępne cenowo.

źródło: Panasonic

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | panasonic | tablet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 187

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)