REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: sewix52014-06-02 23:56 | KnowHow | apple | ios | system | ios8
sewix5
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

WWDC 2014: Oto nowy iOS 8

iOS 7 był największą rewolucją mobilnego systemu operacyjnego Apple od momentu jej powstania. Wraz z premierą iOS 8, skupiono się na zachowaniu ciągłości między systemem OS X i iOS. Mac, iPad i iPhone mają tworzyć jeszcze bardziej spójny, zsynchronizowany ekosystem.


W jaki sposób jeszcze lepiej powiązano OS X i iOS? Apple umożliwia teraz szybkie i proste przesyłanie plików między komputerami Mac i urządzeniami iOS za pomocą funkcji AirDrop, bez użycia kabla. Ponadto nasze SMSy i połączenia telefoniczne możemy odbierać bezpośrednio na komputerze, a widząc numer telefonu na stronie internetowej wystarczy go kliknąć i użyć Maca jako zestawu głośnomówiącego. Na iOS trafi również nowy serwis chmurowy iCloud Drive.


Sporą nowością w iOS 8 są długo wyczekiwane widżety, z tym że będą one umieszczane w centrum powiadomień. Widżety będą mogły być wykorzystywane przez dowolne aplikacje, które za naszą zgodą wrzucą je do powiadomień i będą interaktywne. Podczas demonstracji tej funkcji na scenie Apple pokazano jak można licytować przedmiot na eBayu prosto z widżetu.


Kolejne istotne nowości to funkcje Health (Zdrowie) i Family Sharing (Udostępnianie w rodzinie). Health to aplikacja mobilna, która łączy się z nową usługą HealthKit. Ta ostatnia zapewnia kompleksową opiekę przez prezentowanie danych z zewnętrznych aplikacji mierzących aktywność fizyczną i możliwość udostępniania ich pracownikom służby zdrowia. Family sharing umożliwia z kolei wymianę aplikacji kupionych w sklepie iTunes przez kilku użytkowników oraz otrzymanie powiadomienia, gdy dany członek rodziny chce uzyskać dostęp do konkretnej aplikacji.
Bardzo ciekawe zmiany dotknęły powiadomień, z których będzie mogli korzystać bezpośrednio na ekranie blokady. Staną się one interaktywne, tzn. aby podjąć jakieś działanie nie będziemy będziemy musieli przechodzić do danej aplikacji. Przykładowo, po potrzymaniu powiadomienia o aktywności znajomego z Facebooka, będziemy mogli polubić jego post bezpośrednio w polu powiadomienia.


Nowości dotyczą także ulepszonej wyszukiwarki Spotlight, która umożliwi wyszukiwanie także spośród aplikacji, których nie mamy jeszcze zainstalowanych w urządzeniu. Aplikacja Wiadomości pozwoli teraz na rozmowy grupowe, będzie wyświetlać podpowiedzi słów i umożliwi instalację zewnętrznych klawiatur. Także Touch ID otworzy się na zewnętrzne aplikacje .


Podobnie jak o jest w Google Now, asystent głosowy Siri w iOS 8 będzie dostępny po wywołaniu polecenia głosowego: "Hej Siri". Ulepszony asystent integruje się ze Shazamem i rozpozna piosenkę a także pozwoli na dokonywanie zakupów w iTunes.


Ostatnią rzeczą podczas dzisiejszej prezentacji było ogłoszenie zupełnie nowego języka programowania dla systemów OS X i iOS, o nazwie Swift.


iOS 8 jest dostępny do uczestników konferencji WWDC w wersji beta już od dziś a do szerokiego grona użytkowników trafi tej jesieni. Do najstarszych urządzeń, które obsłużą iOS, należą: iPhone 4S, iPod touch piątej generacji oraz iPad 2.

Źródło: The Verge

Sewix


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | apple | ios | system | ios8 Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimLechu
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.03 07:59 Odpowiedz
I komu to potrzebne ? same pierdoły.
AnonimMalowanie dachwki
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.03 06:38 Odpowiedz
iOS 8 jest dostępny do uczestników konferencji WWDC już od dziś a do szerokiego grona użytkowników trafi tej jesieni. Do najstarszych urządzeń, które obsłużą iOS, należą: iPhone 4S, iPod touch piątej generacji oraz iPad 2
AnonimBartosz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.03 05:12 Odpowiedz
no to zrobili ctrl+c z BlackBerry jeżeli chodzi o powiadomienia z ekranu blokady oraz podpowiedzi w czasie wprowadzania tekstu ale wg mnie to bardzo fajnie ,że iOS się rozwija a nie to co android który wg mnie stoi w miejscu
Anonimsisi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.02 23:57 Odpowiedz
ios 8 zmienia się a android stoi jak stał tu się nic nie zmienia !

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)