REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: sewix52014-06-02 22:26 | KnowHow | apple | os | x | mac | system | yosemite
sewix5
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

WWDC 2014: Apple zaprezentowało nową wersję OS X 10.10

Podczas dorocznej konferencji dla deweloperów, Apple zaprezentowało kolejną wersję swojego systemu operacyjnego OS X. Wersja 10.10 Yosemite to bardziej prosty i przejrzysty interfejs oraz większa integracja z systemem iOS.


Płaskie grafiki, przezroczyste panele oraz brak gradientów i tekstur to pierwsze co rzuca się w oczy w nowym OS X 10.10 i co stanowi kontynuację designu znanego z iOS 7. Dzięki temu OS X wygląda znacznie bardziej nowocześnie. Ikony otrzymały nowe, bardziej płaskie wzory, okna mają mniej zaokrąglone rogi a ich kolorystyka dopasowuje się do wybranej tapety, podobnie jak to ma miejsce w iOS. Nowością jest tryb "dark mode", który przyciemnia cały interfejs dla uzyskania lepszej ostrości obrazu podczas pracy.


Centrum powiadomień zostało wzbogacone o nowy widok, który integruje kalendarz, przypomnienia, pogodę itp. dla danego dnia, a informacje te będą mogły jeszcze zostać poszerzone o widżety firm trzecich. Również Spotlight, czyli uniwersalna wyszukiwarka od Apple, została przebudowana i oferuje teraz więcej funkcji, takich jak natychmiastowe pokazywanie wyników z wyszukiwarek internetowych.


Jedną z największych zmian jest nowa usługa iCloud Drive, która integruje wszystkie pliki przechowywane na koncie użytkownika w chmurze iCloud do menedżera plików Finder. Użytkownicy mogą przeglądać swoje pliki przechowywane w chmurze, organizować je w foldery i oznaczać jak wszystkie inne typy plików. Wszystkie pliki w iCloud Drive będą synchronizowane między Macami, a nawet komputerami PC. Maildrop to funkcja w aplikacji poczty Apple, który pozwoli dołączyć duże pliki do wiadomości e-mail z konta iCloud, bez ograniczeń rozmiaru.


Przeglądarka Safari także doczekała się reorganizacji, jest bardziej przejrzysta i oferuje lepszą integrację wyszukiwania. Zintegrowane menu udostępniania został poszerzone o podgląd ostatnich osób do których pisaliśmy oraz kanały RSS a nowa zakładka pokazuje widok miniatur wszystkich otwartych kart. Apple twierdzi, że teraz Safari odczytuje kod JavaScript szybciej niż jakakolwiek inna przeglądarka na rynku.


OS X 10.10 jeszcze lepiej integruje się z systemem iOS. Wreszcie wspierane jest szybkie udostępnianie zdjęć, nagrań wideo, witryn internetowych czy lokalizacji bez użycia kabla, dzięki usłudze AirDrop. Również wiadomości e-mail, które zaczęliśmy pisać na iPhone, będziemy mogli bez przeszkód dokończyć na Macu. Mobilnego hotspota uruchomimy teraz także bezpośrednio z komputera. SMSy i rozmowy telefoniczne z iPhone'a w prosty sposób przekażemy Maca, który posłuży nam za duży głośnik.


Apple podało, że deweloperzy będą mogli uzyskać dostęp do nowego OS X 10.10 Yosemite natychmiast, a publiczna beta będzie dostępna tego lata. Finalna wersja publiczna trafi do użytkowników tej jesieni. Tak jak w przypadku zeszłorocznego OS X 10.9, 10.10 Yosemite będzie dostępne jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych użytkowników.

Źródło: The Verge

Sewix


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | apple | os | x | mac | system | yosemite Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 197

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)