REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-04 15:27 | KnowHow | windows | aktualizacja | software | microsoft
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Windows Creators Update - jesienna aktualizacja od 17 października 2017 - co nowego?

Udostępnianie jesiennej aktualizacji Windows 10 Creators Update rozpocznie się już 17 października 2017 roku. Jesienna odsłona Windows 10 Creators Update to kolejny krok w kierunku rozwoju systemu Windows. Jej zadaniem jest wspieranie twórczego pierwiastka, który tkwi w każdym z nas.

W zapowiedzianej na jesień aktualizacji Windows 10 Creators Update firma Microsoft proponuje użytkownikom nowe sposoby na rozwijanie kreatywności. Kolejna aktualizacja Windows 10 zapewnia ewolucję doświadczeń związanych z wizualizacją i obrazowaniem, dzięki czemu użytkownicy mogą opowiedzieć dowolną historię za pomocą zdjęć, filmów i efektów 3D. Aktualizacja wprowadza także szereg ulepszeń dla graczy oraz zmian w obszarze bezpieczeństwa i dostępności. Wprowadzi nowe, imponujące doświadczenia wynikające z zastosowania Rzeczywistości Mieszanej Windows (Windows Mixed Reality). Przedstawione innowacje zostaną wprowadzone dzięki estetycznie zaprojektowanym i pełnym nowych funkcjonalności, nowoczesnym urządzeniom dostarczonym przez partnerów sprzętowych Microsoft.

Funkcja Windows Ink

Funkcja Windows Ink zyska nowe możliwości, dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu w naszej pracy dokumentów PDF, co pozwala na ich łatwiejsze i szybsze komentowanie oraz współdzielenie z innymi. Inteligentny atrament (Smart Ink) wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu zautomatyzowania procesu kreślenia sprawiając, że tworzone kształty będą bardziej czytelne lub przekształcą np. kwadrat w tabelę, bez konieczności wykonywania dodatkowej pracy. Dzięki funkcji Windows Find my Pen użytkownicy będą w stanie szybko znaleźć pióro i zacząć pracę.

Zdjęcia i video

Wraz z wprowadzeniem Fall Creators Update, aplikacje Windows do obróbki zdjęć pozwolą uzyskać nowe doświadczenia umożliwiające opowiadanie historii przy wykorzystaniu zdjęć, video, wizualizacji 3D oraz Windows Ink.

Pliki OneDrive na żądanie

Klienci mogą zapisywać efekty swojej twórczości w ramach usługi OneDrive na żądanie. Będą oni mieli dostęp do plików w chmurze, podobnie jak do jakiegokolwiek innego pliku zapisanego na dysku twardym swojego PC, bez wykorzystania lokalnych zasobów pamięci.

Gry

Prawdziwym paliwem, które napędza i inspiruje kreatywność jest zabawa. Fall Creators update wprowadza nowe możliwości w Trybie Gier. System wykorzystuje pełną moc przetwarzania urządzenia, tak jakby była to konsola Xbox, poprzez uruchomienie ikony na pasku gier. Microsoft zaproponował dodatkowo fantastyczny zestaw gier Xbox Play Anywhere, który obejmuje takie tytuły jak: Cuphead, Forza Motorsport 7, Super Lucky’s Tale i Middle-earth: Shadow of War. Dodatkowo, Microsoft zapowiedział, że Xbox One X – najwydajniejsza konsola na rynku – zostanie udostępniona 7 listopada bieżącego roku.

Bezpieczeństwo

Jesienna aktualizacja Creators Update wprowadzi również ulepszenia poziomów zabezpieczeń w systemie Windows 10. Windows Defender stanie jeszcze bardziej inteligentnym rozwiązaniem dzięki wykorzystaniu możliwości obliczeniowych chmury. Pozwoli to na skuteczniejszą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem typu ransomware czy rozmaitymi exploitami. Warto nadmienić, że wprowadzony w maju system Windows 10 S, został zaprojektowany właśnie z myślą o zapewnieniu jak najbezpieczniejszego i najprostszego w obsłudze i środowiska dla użytkowników, dzięki czemu efektywnie wykorzystuje on baterię komputera i pozwala uzyskać wysoką wydajność.

To właśnie stanowi fundament jesiennej aktualizacja Creators Update: wyzwolenie kreatywności oraz chęci zabawy wśród użytkowników, przy jednoczesnym zapewnieniu im maksymalnego bezpieczeństwa.

Ułatwienia dostępu

W jesiennej aktualizacji Creators Update, firma Microsoft zwiększy dostępność systemu Windows, ułatwiając dostęp osobom cierpiącym na chorobę Lou Gehriga (stwardnienie zanikowo boczne). To postępującą, degeneracyjna choroba neuronu ruchowego, wpływająca na zdolność mózgu do kontrolowania mięśni ciała. Nowa funkcja o nazwie Kontrola wzroku, wprowadza technologię śledzenia wzroku użytkownika, umożliwiającą wpisywanie tekstu czy obsługę myszy za pomocą oczu. To technologia, która może zmienić życie wielu osób zmagających się z tą chorobą i jednocześnie prawdziwy postęp w zakresie uprzystępniania systemów operacyjnych użytkownikom.

Mieszana Rzeczywistość Windows (Windows Mixed Reality)

Kolejna nowość wprowadzana przez jesienną aktualizację Windows Creators Update z pewnością skupi uwagę użytkowników – to nowa rzeczywistość: Rzeczywistość Mieszana Windows (Windows Mixed Reality). Firma Microsoft łącząc fizyczne i cyfrowe światy uważa, że mieszana rzeczywistość okaże się następnym krokiem w ewolucji i humanizacji komputerów. Dzięki Rzeczywistości Mieszanej Windows (Windows Mixed Reality) użytkownicy będą w pełni zanurzeni w komputerowym doświadczeniu. Rozmiar wyświetlacza w urządzeniu nie będzie już dla nich żadnym ograniczeniem. Konfiguracja Windows Mixed Reality jest prosta i łatwa, nie wymaga montowania kamer w pomieszczeniu. Wystarczy założyć urządzenie w formie headsetu na głowę, podłączyć je do komputera – i można zaczynać. Wspomniane urządzenia produkowane są przez partnerów Microsoft z całego świata: Acer, ASUS, Dell, HP i Lenovo.

Firma Microsoft zadbała o to, aby użytkownicy, którzy nie planują zakupu podobnych headsetów, także skorzystali z możliwości, jakie niesie ze sobą Rzeczywistość Mieszana Windows (Windows Mixed Reality). Microsoft dostarczy bowiem możliwość sprawdzenia takich doświadczeń na komputerach PC m.in. za pomocą programu Mixed Reality Viewer. Użytkownicy będą mogli oglądać obiekty w 3D – zarówno te udostępnione w ramach społeczności Remix3D.com, jak i własne, z programu Paint 3D – a także mieszać z ich rzeczywistym otoczeniem za pomocą kamery komputerowej. Będą mogli również udostępniać je innym użytkownikom, aby lepiej opowiedzieć swoje historie i przeżycia.

Więcej informacji na temat nowości zaprezentowanych na IFA 2017 można znaleźć na blogu Terry’ego Myersona z Windows Devices Group.

źródło: Microsoft

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | windows | aktualizacja | software | microsoft Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimOgi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 23:32 Odpowiedz
I fajnie
AnonimMatinek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 18:12 Odpowiedz
Mamy 21 wiek a przed nami rzeczywistość mieszana tudzież wirtualna tudzież realna wow!

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)