REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-03-20 11:29 | KnowHow | wiko | google | android | mwc2017
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Wiko z nagrodą Google Android Award za rozwój systemu

Wiko, francuski producent smartfonów i akcesoriów do telefonów, znalazł się wśród jednej z dziewięciu spółek, które otrzymały nagrodę Google Android. To pierwsza edycja konkursu Google Android Award, w którym Google nagradza lokalnych partnerów z powodzeniem wykorzystujących i rozwijających w swoich urządzeniach system operacyjny Android.


Podczas targów mobile World Trends 2017 francuski producent smartfonów został doceniony przez Google. Wiko znalazło się wśród jednej z dziewięciu spółek, które otrzymały nagrodę Google Android Award. Pierwsza edycja projektu wyróżniała lokalnych partnerów, którzy z powodzeniem wykorzystują system operacyjny Android. Wiko swój międzynarodowy sukces zawdzięcza systemowi Android, który stał się inspiracją do wdrażania innowacji na francuski i światowy rynek mobile.

Wiko jest niezmiernie dumne z nagrody przyznanej mu przez jego partnera Google. Honoruje ona lata wysiłków i współpracę między dwoma firmami, która ma na celu tworzenie jak najlepszych smartfonów. Chcielibyśmy, aby nasze urządzenia sprostały oczekiwaniom szerokiego grona konsumentów – mówi Beata Kuć, marketing manager Wiko.

W 2007 roku smartfony były jeszcze kosztownym gadżetem, który posiadali nieliczni. Producenci musieli rekompensować wydatki poniesione na system operacyjny, oferując konsumentom uboższe oprogramowania smartfonów lub brać na siebie koszty stworzenia własnego systemu operacyjnego. Innymi słowy – smartfony nie były w zasięgu ręki przeciętnego użytkownika. Google postanowiło zmienić istniejącą sytuację i w 2007 roku stworzyło darmowy system operacyjny Android. W efekcie smartfony stały się dostępniejsze dla użytkowników. Obecnie ponad 24 000 urządzeń działa w oparciu o system Android3 . Co ciekawe systemowi operacyjnemu zaufało ponad 1 300 marek na całym świecie.

Wiko także postawiło na system Android. Produkty francuskiego producenta są obecne na ponad 30 rynkach. O ich rozwój dba ponad 500 osób, w tym 220 zatrudnionych w siedzibie firmy we Francji, gdzie powstają projekty wszystkich urządzeń pod okiem zespołu ds. projektu i rozwoju produktu – mówi Beata Kuć, marketing manager Wiko.

Obecnie francuski producent smartfonów wykorzystujący we wszystkich modelach system Android z nakładką Wiko UI może pochwalić się także wyjątkowo szybkim rozwojem:

  • W rankingu Deloitte Technology 2016 Fast 50 Wiko zajęło 29 miejsce we Francji i 137 w regionie EMEA.
  • Marka weszła na rynek operatorów i wprowadziła usługi B2B pod nazwą Wiko Business Solutions.
  • Wiko zapewnia także swoim użytkownikom doskonałą jakość usług dzięki pełnej ofercie smartfonów, urządzeń skomunikowanych, akcesoriów i usług przystosowanych do potrzeb klientów.

źródło: Wiko

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | wiko | google | android | mwc2017 Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 55

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)