REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-21 13:12 | Telefony | pendolino | wi-fi | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

WiFi w Pendolino? PKP Intercity - do końca przyszłego roku

We wszystkich pociągach EIC spółki PKP Intercity jest już bezpłatny Internet bezprzewodowy. A co z pociągami EIP (Pendolino)? Dlaczego są tam takie problemy ze siecią komórkową? -Wchodzimy w następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Rozmowy z Alstomem i są dosyć zaawansowane - poinformował we wtorek PAP Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.


- Przede wszystkim musimy zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który zdarzył się koło Opola skomplikował nam proces wejścia WiFi w Pendolino. (...) Montaż WiFi w Pendolino powoduje również to, że trzeba zrobić jego próby -dodał Oniszczuk.

Temat wi-fi w Pendolino wraca jak bumerang. Co rusz przedstawiciele PKP Intercity zapewniają, że sprawa jest dla przewoźnika priorytetem. Spółka PKP Intercity twierdzi, że w Pendolino prędzej czy później doczekamy się Wi-Fi. Ale nie potrafi podać dat i nie stanie się to jednak od razu i nie na wszystkich składach.

- Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o WiFi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi- podkreślił.

Obecnie spółka PKP Intercity posiada 18 dostępnych Pendolino. W składach Pendolino nadal jest problem nie tylko z dostępem do internetu, ale również złapaniem zasięgu telefonii komórkowej. Przyczyn problemów z zasięgiem w pociągach Pendolino jest kilka. Po pierwsze, składy te mają aluminiową konstrukcję, która działa jak klatka dla fal radiowych. Zasięg sieci komórkowych w Polsce to druga z przyczyn. Pociągi jeżdżą generalnie omijając duże miasta, więc pokrycie telefonii komórkowej jest tam najsłabsze, do tego dochodzi fakt, że pociąg jest po prostu tubą wyciszająca ten słaby sygnał, stad mamy w efekcie sytuację.telefon jest w "sieci", gdy znajduje się w zasięgu tzw. stacji bazowych.

źródło: PAP

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | pendolino | wi-fi | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimNIK
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.29 11:28 Odpowiedz
Wi-fi oczywiście będzie, ale ludzie mylą pojęcia i myślą że wi-fi to internet. O internecie zapomnijcie chyba że w pierwszej klasie lub za dopłątą
Anonimoroz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.22 13:59 Odpowiedz
Mi tam wszystko jedno. Mam teraz net w a2mobile i na fb i inne social media nie ma limitu transferu, więc czy jest wifi czy go nie ma i tak mam internet.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 784

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)