REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-10-12 12:44 | Telefony | plus | youtube | wi-fi | calling | promocja | test
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 14

WiFi Calling w Plusie - pierwsi chętni już testują (wideo)

Pierwsi chętni mogą już prowadzić rozmowy głosowe wszędzie tam gdzie mają dostęp do sieci WiFi. Od kilku dni w sklepie Google Play dostępna jest aplikacja WiFi Calling+, dzięki której klienci Plusa mogą testować tę nowatorską usługę. Choć do testów zgłosiło się już kilka tysięcy osób, na stronie www.plus.pl/wificalling cały czas przyjmowane są zgłoszenia.


Usługa WiFi Calling+ została przygotowana przez Nokia Networks, światowego lidera w zakresie dostawy i integracji usług Voice over WiFi oraz VoLTE w sieciach operatorów komórkowych, we współpracy z partnerem Nokii – OptiMobile, który dostarczył aplikację końcową.

Do udziału w testach mogą zgłaszać się osoby korzystające z oferty Plus Abonament dla klientów indywidualnych i posiadające smartfony z systemem Android w wersji minimum 4.4. Rejestracji należy dokonać na specjalnej stronie internetowej www.plus.pl/wificalling. Wybrani klienci otrzymają link aktywacyjny do aplikacji WiFi Calling+ w Sklepie Google Play. Wkrótce Plus udostępni także drugą testową aplikację pozwalającą na wykonywanie połączeń głosowych za pomocą tej technologii.

Plus już oferuje testy nowej usługi - WiFi Calling -(wideo)

„Celem naszych testów jest przede wszystkim dopracowanie funkcjonowania tej innowacyjnej usługi w skali niemożliwej do uzyskania w testach laboratoryjnych. Spodziewamy się, że dzięki ich zaangażowaniu na etapie testów, docelowe rozwiązanie będzie w 100% spełniać oczekiwania użytkowników naszej sieci.” – mówi Justyna Kulka, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą w sieci Plus i jak dodaje – „Dla nas docelowym rozwiązaniem dla usługi głosowej jest wprowadzenie VoLTE. To „przy okazji” pozwoli również na wdrożenie funkcjonalności Voice over WiFi.”

Główną zaletą tej funkcjonalności jest umożliwienie połączeń głosowych z dotychczasowego numeru tam, gdzie sieć mobilna jest trudno dostępna, a istnieje możliwość skorzystania z sieci WiFi.” – mówi Marcin Guzy, Dyrektor Sprzedaży w Nokii. – „Dzięki sieci WiFi i usłudze WiFi Calling+ użytkownik może rozmawiać jak w normalnej sieci operatorskiej, co stanowi ogromną przewagę w stosunku do dotychczas używanych komunikatorów VoIP.”

Usługa VoWiFi/VoLTE to kolejny przełomowy krok w operatorskiej telekomunikacji mobilnej. Rozwiązanie to oparte o IMS (IP Multimedia Subsystem) – TAS (Telecom Application Server), umożliwia płynną integracje usług VoWiFi/VoLTE z istniejącą infrastrukturą operatora.

W ramach trwających testów korzystanie z usługi WiFi Calling w Plusie jest bezpłatne. Połączenia odbywają się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w Plusie, a prowadzenie oraz odbieranie rozmów jest całkowicie za darmo. Testerów zachęcamy do wykonywania rozmów zarówno krajowych, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski. Na zakończenie testów prosimy o podzielenie się z uwagami na temat tego rozwiązania, jego ocenę oraz wskazówki jak można je jeszcze udoskonalić.

O WiFi Calling można się dowiedzieć także z filmu, w którym Justyna Kulka, Dyrektor Departamentu Zarządzanie Ofertą sieci Plus, mówi o samej usłudze i jej testach.

źródło: Plus

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | plus | youtube | wi-fi | calling | promocja | test Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 14
Komentarze: 14 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimFarkadi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.13 11:37 Odpowiedz
W artykule nie zostało zaznaczone i nikt z komentatorów nie zwrócił uwagi, że aby korzystać z WiFi Calling w Plusie czy u innego Operatora, np. T-Mobile USA, trzeba mieć telefon zakupiony u tego konkretnego Operatora, który do natywnej aplikacji WiFi Calling, w konkretnych modelach telefonów (obecnie w chyba w 6-ciu) dodaje zestaw własnych kluczy szyfrujących.
Anonimminus
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 20:19 Odpowiedz
To jak to plus zawsze chwali się takim super zasięgiem a teraz wychodzi że trzeba mieć wifi koling? Czyżby zielony operator nie chciał już inwestować w stawianie nowych masztów? P.S. Czemu ta usługa się nazywa po angielsku? Zawsze plus wymyślał fikuśne i zabawne nazwy jak kontaktoutrwalacz, czasoumilacz i co najważniejsze polsko brzmiące! A teraz wyskakuje z jakimiś angielsko brzmiącymi "kolingami". A wystarczyło by chociaż "telefonia wifi" czy inne, nie podam pomysłu bo darmowych pomysłów nie daję.
AnonimBrawo JA
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 20:48
Gdybyś jednak trochę pomyślał, to wiedziałbyś, że z usługi można korzystać za granicą a koszty nie są rozliczane jak w roamingu tylko jak połączenia krajowe. Rozjaśniło ci się trochę?
Anonimminus
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.13 09:57
I tylko tak potrafisz skomentować opłacany komentatorku? A jaki % klientów korzysta z roamingu? Tym bardziej że promocja wystartowała po wakacjach bo przed wakacjami to by klienci zaoszczędzili. To jest po prostu odciążanie własnej infrastruktury sieciowej kosztem czyjegoś wifi.
Anonimhenrar
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.16 12:46
z tego samego powodu, dla którego LTE nazywa się LTE a nie "Długoterminowa ewolucja". To nazwa standardu.
AnonimTommy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 19:56 Odpowiedz
Zadna aplikacja nie jest potrzebna do WiFi Calling. Usluga dziala w Tmobile USA od chyba 2 lat i wystarczy w iPhonie zaznaczyc w general option wifi calling by w zasiegu wifi automatycznie uzywac ta opcje
AnonimKarol
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 22:47
Pewnie, trzeba bylo wprowadzic wificalling tylko na iphony...
AnonimMar
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 19:24 Odpowiedz
PLAY przecież pokazał następcę TelePlay, ale lepiej pozostawmy to w milczeniu...
AnonimKargul
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 17:47 Odpowiedz
Ale czy wszędzie jest zasięg WiFi ? Poza tym nie każdy udostępnia połączenia, trzeba się logować, wpisywać hasła ! Jeszcze jak ktoś w ruchu będzie ..... Jakoś nie ogarniam tego. Rozumie w domu, gdzie mam WiFi i rozmawiam np przez Whatsappa czy Vibera ...
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 19:22
wi-fi calling nie ma niczego zastępować tylko być uzupełnieniem np. tam gdzie nie ma zasięgu a trzeba korzystać z komórki.
AnonimMar
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 13:18 Odpowiedz
Wszystko rewelacyjnie! Na prawdę zazdroszczę klientom PLUS-a, ale... Byłoby idealnie, gdyby nie trzeba było używać do tego żadnej aplikacji. Mam nadzieję, że PLAY zrobi to "bezaplikacyjnie".
AnonimPepermatch
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 13:38
No właśnie nie zrobi "bezaplikacyjnie" bo aplikacja jest wymagana, chyba że, aplikacja telefonu będzie obsługiwać wi-fi- co wątpliwe skoro mało która obsługuje nawet wideorozmowy czy HDVoice.
AnonimWulo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 14:21
Z tego co pamiętam to Play wspominał o takiej usłudze w lipcu tego roku i jednak Plus był szybszy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.12 16:45
Plus nie był szybszy bo w Play było TelePlay przez bodaj stronę www. Czyli takie pre-wifi-calling. Teraz to zamknęli i mają czymś zastąpić, najprawdopodobniej właśnie full-wi-fi-calling.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)