REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-09-29 06:48 | Taryfy | allegro | iphone | aukcje | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

W 2016 roku na Allegro sprzedało się 107 tysięcy sztuk iPhone

Każdego roku nowe iPhone’y zapewniają nam dwie rzeczy – wysokie ceny oraz rekordy sprzedaży. Pomimo że jedno z drugim powinno się wykluczać, Apple po raz kolejny udowadnia, w jaki sposób zatrząść branżą technologiczną, nawet gdy się nie ma żadnych asów w rękawie. Według danych Allegro, każdego roku sprzedaje się o 20% więcej iPhone’ów niż w roku poprzednim, a ich łączna wartość wzrasta o 30%. Pomimo coraz wyższych cen użytkownicy nie rezygnują z zakupów, co pokazuje przywiązanie i zaufanie do marki. Co ciekawe, spośród wszystkich sprzedanych urządzeń tej firmy tylko 35% stanowią aparaty używane. Pozostali użytkownicy sięgają po nowe urządzenia, nawet jeżeli ich ceny wydają się być zaporowe.

Apple <a href="http://www.telix.pl/sekcje/apple-ios-testy-i-artykuly,7,0.html">iPhone</a> 7

Średnia cena dla smartfona Apple na Allegro to 1928 zł, co niemal dwukrotnie przebija cenę Samsunga kosztującego średnio 980 zł. Tak ogromna różnica wynika nie tylko z faktu, że Samsung wypuszcza także tańsze modele, które celują w inną grupę odbiorców, niewymagających specyfikacji i budowy urządzenia z najwyższej półki. Równie ważnym powodem jest niewielki spadek cen iPhone’ów, podczas gdy pozostałe smartfony tanieją w zastraszającym tempie. Nawet jeżeli wydamy więcej na produkt Apple’a, w ostatecznym rozrachunku stracimy mniej, sprzedając go po roku lub dwóch latach. Mamy dodatkowo pewność, że po tym czasie nasz model nadal będzie wspierany przez firmę i będzie otrzymywał najnowsze oprogramowanie, co w przypadku androidowych smartfonów wcale nie jest takie oczywiste.

Apple ma wartościowo aż 23% udziałów w rynku smartfonowym na Allegro, depcząc po piętach swojemu największemu konkurentowi – Samsungowi – którego łączna wartość wynosi o 4% więcej. Ilościowo iPhone’y stanowią 9% sprzedaży.

Zdaniem Piotra Głowiaka, menedżera kategorii Elektronika w Allegro, wartościowo Apple jest mocnym numerem 2. – Samsung wygrywa dużo większym portfolio, liczbą modeli zróżnicowanych cenowo, które pokrywają większą część rynku, to też widać w cenach średnich. W produktach powyżej 1500 zł Apple jest zdecydowanym numerem 1. Wartościowo powyżej 48,2%, Samsung – 34%, a ilościowo powyżej 43,4%, Samsung – 35,5% – komentuje.

W 2016 roku na Allegro sprzedało się 107 tysięcy sztuk iPhone’ów. Najpopularniejszym modelem okazał się 5S (27 tys. sprzedanych), który idealnie wpasował się w rynek, gdy konsumenci zatęsknili za telefonami z małym wyświetlaczem, możliwym do obsłużenia jedną ręką, a jednocześnie chcieli zachować nowoczesną specyfikację. Tuż za nim znalazł się iPhone 6S, którego kupiło 21 tys. klientów Allegro. Na trzecim miejscu mamy, co zaskakujące, model 4S z 2011 roku, ale niska cena i poręczny rozmiar się obronił.

Oprócz samej chęci posiadania iPhone’a liczy się jeszcze jego cena. Zawsze, gdy wchodzi nowy model, to poprzedni tanieje i staje się bardziej dostępny. Za modelem „5” i po części „4” przemawiają także jego kompaktowe rozmiary, wydaje się, że lepiej leży w ręce od „6”, stąd też pewnie wzięła się koncepcja iPhone’a SE, czyli z zewnątrz „5”, a w środku „6” – stwierdza Piotr Głowiak.

źródło: Allegro

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | allegro | iphone | aukcje | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimslawgo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.29 14:06 Odpowiedz
Na allegro.pl są perfidni naciągacze i zawyżają ceny "celowo" bo na innych aukcjach mają ich kilka ,jeden to wystawił iPhona 7 za 9999zł a na pozostałych aukcjach lekko obniżył pewnie liczy na grube zyski ale grubo się myli, bo już teraz można kupić od 2800 do 4000 zł wiadomo cena zależna od GB.i koloru .
AnonimTes
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.29 09:13 Odpowiedz
No cóż, podobno bez iPhone się nie liczysz w grupie lepszych. Nawet dzieciarnia w szkole wymaga jabłja
AnonimKrzysiek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.29 12:42
Wiesz, od dłuższego czasu szukałem telefonu, na którym wszystko działa i da się obsłużyć jedną ręką. Iphone omijałem szerokim łukiem, ale w świecie Androidów dobre parametry, to 5 cali. W końcu wybór padł na Iphone 5s, 4cale, poręczny, nie przeszkadza w kieszeni, wszystko działa. Pomijając absurdy IOSa, to nie znalazłem innego dobrego i małego telefonu.
AnonimNes
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.29 13:31
Tu nie chodzi o jakość, ale o snobizm. Możslesz mieć starego ajfona, to jesteś heppy. Jak go nie msz to jesteś gorszego sortu. Niezależnie od tego jakiej ceny i jakości masz telefon. Po prostu nawet dziecim w podstawówce wmawia się, że jak chcesz się liczyć musisz mieć jabłuszko. Popatrz co się dzieje przy okazji premier, jakby świat opierał się tylko na tym co pokaże Apple. Opy sprzedają w nocy, bo przyjdzie lepszy sort ludzi itp

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 213

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)