REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-08-04 07:19 | Telefony | vodafone | ericsson | wi-fi | calling | lte
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Vodafone Czech Republic i Ericsson wprowadzili VoLTE i Wi-Fi Calling

Firma Vodafone Czech Republic wybrała Ericsson jako dostawcę usług głosowych VoLTE i Wi-Fi Calling oraz do pełnej modernizacji sieci bazowej.

Firma Ericsson wdrożyła pełny zestaw produktów i usług, które umożliwią Vodafone zaoferowanie swoim abonentom usług głosowych w wysokiej jakości przy równoczesnym surfowaniu po sieci LTE, jak również bogatsze usługi łączności, takie jak rozmowy wideo przy wykorzystaniu sieci LTE.

Usługa Wi-Fi Calling to bardzo ważny element dostarczonego rozwiązania, można z niej korzystać przy użyciu smartfonów obsługujących natywne wykorzystanie WiFi Calling, co oznacza, że użytkownicy wybierają numer telefonu za pomocą klawiatury smartfona, tak jak ma to miejsce przy tradycyjnych połączeniach głosowych. W przypadku smartfonów nieobsługujących funkcji Wi-Fi Calling, możliwe jest pobranie specjalnej aplikacji Vodafone, którą użytkownik konfiguruje do wykonywania połączeń przez Wi-Fi.

Petr Dvořák, wiceprezes w Vodafone, powiedział: „Vodafone będzie pierwszym operatorem w Czechach, który na szeroką skalę zaoferuje usługi głosowe wykraczające poza zakres sieci komórkowych. Dzięki powszechnie dostępnej aplikacji do rozmów przez Wi-Fi, klienci Vodafone mogą skorzystać z tej nowoczesnej usługi na dowolnym telefonie z systemem Android 4.0 i nowszymi systemami, a zatem na wszystkich telefonach z Androidem w ofercie Vodafone. Wi-Fi Calling umożliwia łączenie się z dowolnym numerem telefonu w taki sam sposób jak przy wykonywaniu normalnych połączeń z użyciem telefonu komórkowego”.

Dzięki Wi-Fi Calling klienci mogą używać swoich smartfonów do usług łączności oferowanych przez operatora, korzystając z dostępu Wi-Fi i istniejącego numeru telefonu komórkowego. Jest to korzystne w przypadku użytkowników, którzy mają słaby zasięg sieci komórkowej, np. w piwnicach i budynkach żelbetowych, które tłumią sygnał. Urządzenia łączą się przez domową sieć Wi-Fi i automatycznie uzyskują połączenie z usługą głosową oferowaną przez operatora. Użytkownicy mogą również nawiązywać połączenia głosowe za pomocą hotspotów Wi-Fi na całym świecie.

Valter D’Avino, Head of Region Western & Central Europe, Ericsson, powiedział: „Dzięki temu rozwiązaniu Vodafone Czech Republic skorzysta z jednej wydajnej sieci bazowej w celu dostarczenia kilku usług komunikacyjnych. Nasze rozwiązania i globalne doświadczenie pozwolą na wsparcie Vodafone w misji uzyskiwania najwyższej wydajności w swojej sieci, bezproblemowego dostarczania usług, a co za tym idzie, zapewnienia najlepszej oferty dla klientów”.

Sieć obejmuje rozwiązania Ericsson IP Multimedia Subsystem (wraz z Call Session Control Function, Multimedia Telephony Application Server, Session Border Gateway) oraz Ericsson Wi-Fi Mobility Gateway, User Data Consolidation i inne powiązane usługi.

Dziś w Czechach istnieje około 15 milionów subskrypcji mobilnych i ponad 1,2 miliona subskrypcji telefonii stacjonarnej. Pierwsza sieć LTE została uruchomiona w 2013 roku, a zasięg LTE obejmuje 97% populacji kraju.

źródło: Ericsson

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4 (głosy: 1)
Tagi: | vodafone | ericsson | wi-fi | calling | lte Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 9

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)