REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2011-11-23 07:34 | | aplikacje | youtube | android | tablet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

VidyoMobile: dostęp do wideokonferencji w kieszeni (video)

VidyoMobile, mobilna aplikacja do wideokonferencji, została właśnie udostępniona na platformie Android Market. Android to już drugi system operacyjny, dla którego firma Vidyo przygotowała mobilną wersję swojego oprogramowania. W ubiegłym miesiącu premierę miała aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem iOS – iPhone 4S oraz iPad 2. Zarówno VidyoMobile w Apple App Store, jak i wersja Beta aplikacji na platformie Android Market, dostępne są do pobrania bezpłatnie.

VidyoMobile to rozwiązanie dla klientów biznesowych, których praca wiąże się z ciągłym ruchem. Dzięki nowej aplikacji do wideokonferencji mogą oni uczestniczyć w spotkaniach, konferencjach i naradach niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Vidyo, firma, która od lat dostarcza rozwiązań z zakresu teleobecności, zadbała, by posiadacze urządzeń mobilnych mogli nie tylko brać udział w wideokonferencjach, ale i o to by jakość i bezpieczeństwo połączeń były takie same, jak w przypadku użytkowników aplikacji stacjonarnej.

Tak, jak w przypadku oprogramowania na urządzenia stacjonarne, tak i w wideokonferencji nawiązanej za pomocą VidyoMobile, może brać udział od 2 do 100 osób. To obecnie jedyne dostępne na rynku rozwiązanie mobilne pozwalające na prowadzenie tak rozbudowanych wideokonferencji. Podczas wielostronnych konferencji na ekranie tabletu pokazują się okna 4, a na ekranie smartfonu 3 uczestników, którzy zabierali głos ostatnio, dzięki czemu obserwowanie rozmówców jest wygodne nawet na niewielkich wyświetlaczach tego typu urządzeń. Aplikacja umożliwia też odbieranie prezentacji i innych dokumentów przedstawianych podczas konferencji. Przy wszystkich tych zaletach, VidyoMobile zoptymalizowana została do poziomu wydajności procesorów urządzeń mobilnych, tak by każdy posiadacz smartfonu lub tabletu mógł brać udział w wideokonferencji, przy zachowaniu takiej samej jakości rozmowy, co użytkownicy stacjonarnych rozwiązań z zakresu teleobecności. Wystarczy połączenie z Internetem za pomocą WiFi, punktu Hotspot, sieci 3G lub 4G.

Korzystanie z aplikacji VidyoMobile to nie tylko wygoda, ale też bezpieczeństwo i jakość przesyłanego obrazu i dźwięku. Podobnie jak wersja stacjonarna, tak i mobilne oprogramowanie oparte jest na wykorzystaniu technologii Scalable Video Coding, dzięki której sygnał audio-wideo kodowany jest tylko raz, a nie jak w przypadku standardowych technologii, dwukrotnie. Proces staje się wydajniejszy i nie powstają w jego trakcie opóźnienia, negatywnie wpływające na jakoś dźwięku i obrazu. Vidyo oferuje również szyfrowanie połączeń, dzięki czemu przekazywane w trakcie wideokonferencji dane, nie są narażone na przecieki.

Przejrzysty, łatwy do zarządzania interfejs, wysoka jakość obrazu i dźwięku, szyfrowane połączenia, a wszystko to w jednej aplikacji, dzięki której świat wideokonferencji otwiera się również na użytkowników smartfonów i tabletów.

źródło: VidyoMobile

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | aplikacje | youtube | android | tablet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 773

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)