REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-07-03 07:26 | Rynek | Vectra | rynek | finanse | Netia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Vectra zamierza kupić 33proc. akcji giełdowej Netii

Vectra, jeden z liderów na polskim rynku telekomunikacyjnych operatorów kablowych, ogłosił zamiar nabycia 33% akcji Netii. - Po przygotowaniu strategii inwestycyjnej związanej z rozwojem naszego core businessu i zaplanowaniu związanych z nim nakładów inwestycyjnych na najbliższe kilka lat uznaliśmy, że posiadamy możliwości do inwestycji poza podstawową działalnością spółki – mówi Tomasz Żurański, prezes zarządu Vectry.

Dodaje, że na naszym rynku nie ma wielu potencjalnych inwestycji i dochód Netia ma od dwóch lat coraz niższe przychody i pogarszające się inne wskaźniki finansowe, to Vectra zdecydowała się podjął ryzyko i ogłosił wezwanie na 33% istniejących akcji Netii.

- Klasyfikujemy Netię, jako ryzykowną inwestycję nieco obok naszego core businessu, gdzie mamy jasną strategię rozwoju i nakłady inwestycyjne zaplanowane na kilka lat. Inwestycja na poziomie 33% umożliwi nam bezpieczne kontynuowanie naszych podstawowych kierunków rozwoju – tłumaczy prezes Żurański.

Cena zaproponowana w wezwaniu to 5,31 zł za jedną akcję Netii. Jest ona wyższa o ok. 30% od ostatniej ceny akcji spółki przed rozpoczęciem spekulacji wokół niej, czyli z 11 marca 2014 roku i ok. 20% wyższa niż średnia cena akcji (po uwzględnieniu wypłaconej dywidendy) za ostatnie 18 miesięcy.

Uważam, że ta propozycja jest atrakcyjna dla akcjonariuszy. Odzwierciedla bowiem perspektywy rozwoju spółki, a także ryzyka związane z rosnącą konkurencją i zmieniającymi się potrzebami Klientów. Co ważne, forma wezwania, w jakiej ją składamy, jest transparentna i daje równe szanse wszystkim inwestorom na sprzedaż swoich akcji – mówi prezes Żurański.

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane w dniach 23 lipca – 5 sierpnia 2014 roku. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli inwestor skupi 33% akcji.

Wezwanie Vectry na akcje Netii to jedna z większych tego typu transakcji w ostatnim czasie na GPW. Pakiet 33% akcji giełdowej spółki jest obecnie wart ponad 500 mln zł.

źródło: Grupa Vectra

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | Vectra | rynek | finanse | Netia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 53

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)