REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-03-24 12:50 | PDA & Navi | g-data | wikileaks | cia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

VAULT 7 - cybernetyczna broń szpiegowska CIA

Tajne dokumenty CIA, opublikowane na Wikileaks, rzucają nowe świa-tło na hakerską aktywność agencji w latach 2013-2016. Na jej celowniku znalazły się iPhone’y, urządzenia z systemem operacyjnym Android, a także inteligentne telewizory. Lista zawiera również dostawców systemów bezpieczeństwa chroniących urządzenia. Wiele wskazuje na to, że nawet najmniejszy element sprzętu lub oprogramowania nie oparł się cybernetycznej broni CIA.

Eddy Willems oraz Ralf Benzmüller, specjaliści bezpieczeństwa z firmy G DATA, którzy dokładnie przyjrzeli się udostępnionym dokumentom, dzielą się na firmowym blogu swoimi spostrzeżeniami na temat działań CIA.


Szerokie możliwości Edward Snowden już kilka lat temu upublicznił informacje obnażające szpiegowską działalność agencji wywiadowczych. Niemniej godna uwagi jest sama skala zjawiska i zakres działalności, co szczególnie uwidaczniają dokumenty Vault7. Nie chodzi tutaj wy-łącznie o wyszukiwanie luk w desktopach oraz serwerach. Jak wynika z udostępnionych dokumentów agencja dysponuje narzędziami pozwalającymi zaatakować dowolne urządzenie podłączone do Internetu. Mogą to być tablety lub smartfony pracujące pod kontrolą Androida oraz iOS, routery czy inteligentne telewizory. Co więcej, specjaliści z CIA hakują przemysłowy sprzęt SCADA, a także systemy samochodowe. Jednocześnie istnieje szeroka gama rozwiązań maskujących narzędzia CIA oraz techniki eksfiltracji danych. - Można odnieść wrażenie, że nie ma takiej technologii, która nie byłaby zbadana pod kątem ewentualnych cyberataków - mówi Eddy Willems, G DATA Security Evangelist.

Podejrzenia znalazły potwierdzenie

Ralf Benzmüller, szef G DATA SecurityLabs, przekonuje, że dużą naiwnością byłoby sądzić, że rozwój broni cybernetycznej stanowi wyłącznie domenę USA. Inne wywiady rozwijają od lat podobne programy, przeznaczając na ten cel miliony euro. Najnowszy przeciek potwierdza, to o czym specjaliści wiedzą od dawna - Gdyby cyberprzestępcy dysponowaliby bronią o sile rażenia Broken Arrow, konsekwencje mogłyby być katastrofalne - dodaje Ralf Benzmüller.

Eksperci od bezpieczeństwa z G DATA uważają, że narzędzia szpiegowskie nie są stosowane na szeroką skalę przeciwko zwykłym internautom. Charakter tych rozwiązań sugeruje, że są one przeznaczone do ukierunkowanych ataków. Warto też zaznaczyć, że wielu producentów już zdążyło usunąć luki w zabezpieczeniach, o których wspomina się w ujawnionych dokumentach.

Oszukiwanie rozwiązań bezpieczeństwa

W dokumencie pojawia się wielu producentów systemów bezpieczeństwa, w tym również G DATA. Niemniej są to skąpe dane, które zawierają np. niepełne wykazy procesów. Wikileaks nie upublicznia szczegółów, ograniczając się do wymieniania nazw firm. Odpowiednie fragmenty są utajnione. G DATA nawiązała kontakt w Wikileaks w celu uzyskania szczegółowych informacji o naszych rozwiązaniach.

G DATA

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3 (głosy: 1)
Tagi: | g-data | wikileaks | cia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnnaWallAnnaWall
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 7
Zarejestrowany:
2017-04-18 11:56:38
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.18 12:20 Odpowiedz
na tą chwilę monitorowani jesteśmy już w pełni .. najlepsze , że robi to właśnie min CIA co to niby tacy praworządni amerykanie .. szkoda gadać
AnonimBen
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.24 14:40 Odpowiedz
No to pozamiatane, śledzą nas wszystkich nawet w domu

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 19

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)