REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-25 21:22 | Telefony | roaming | uke
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

UKE - Virgin Mobile i Lycamobile nie dostosowało cenników RLAH

Od 15 czerwca 2017 r. Europejczycy korzystający z telefonów za granicą UE, płacą za rozmowy tyle samo, co we własnym kraju. Dodatkowe opłaty roamingowe zostały zniesione. Z informacji UKE wynika, że nadal dwóch operatorów komórkowych Virgin mobile i Lycamobile nie dostosowało swoich cenników do unijnych przepisów.

Główny specjalista w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej - Łukasz Puchała poinformował, że analiza urzędu obejmuje 98 procent klientów telefonii komórkowej w Polsce. Wynika z niej, ze 96 procent klientów może korzystać z zagranicznych połączeń w takiej samej cenie jak w kraju. 2 procent osób nie ma takiej możliwości. Tyle samo jest klientami dostawców usług, których urząd nie zdążył jeszcze sprawdzić.

Operatorów, u których stwierdzono naruszenie, wezwano do przedstawienia wyjaśnień. Virgin Mobile Polska tłumaczy dlaczego nie wdrożył usług zgodnie z zasadą Roam Like At Home (ang. ceny połączeń za granicą jak w domu). Koszty wprowadzenia innego rozwiązania skutkowałyby koniecznością podniesienia cen pakietów i usług dla wszystkich Użytkowników lub wyłączeniem roamingu w niektórych usługach. Dlaczego? Ponieważ startery zaczęłyby być sprzedawane za granicę np. do Czech, Niemiec czy Wielkiej Brytanii, gdzie ceny usług telekomunikacyjnych są nawet ośmiokrotnie wyższe. Virgin Mobile nie mamy żadnych narzędzi do przeciwdziałania takiemu „eksportowi”. Z informacji UKE wynika, że operator Virgin Mobile zadeklarował już zmianę cennika. Urzędnicy przygotowują się obecnie do kontroli.

Czterech operatorów telekomunikacyjnych zgłosiło do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o dopłaty. Według informacji UKE, są to Polkomtel, operator sieci Plus, Virgin Mobile, NC+ oraz Premium Mobile. Działanie to umożliwia wprowadzenie dodatkowych opłat za połączenia zagraniczne. Firmy muszą jednak udowodnić, że tracą pieniądze, na obecnych rozwiązaniach dotyczących roamingu. Warunkiem wprowadzenia zmian jest zgoda prezesa UKE.

Dopiero w czwartym kwartale Urząd Komunikacji Elektronicznej spodziewa się informacji na temat tego, czy i w jaki sposób unijne przepisy dotyczące zagranicznych połączeń wpłyną na krajowe ceny.

Źródło: IAR

Kan

UKE - 96 proc. abonentów jest objętych ofertam RLAHPrzed wakacjami: nowe zasady korzystania z roamingu - co warto wiedzieć?
UKE wzywa operatorów do przekazania informacji o roamingu
UE likwiduje opłaty roamingowe, a co z resztą Europy?
Virgin Mobile Polska - dlaczego nie wdrożyliśmy usług zgodnie z zasadą RLaH


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 3)
Tagi: | roaming | uke Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)