REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-06-02 11:07 | | tablet | smartfon | wearables | gadgety
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Twoje dziecko nie rozstaje się z tabletem? To dobrze, będzie miało ciekawą pracę

Dzień dziecka to dobry moment, aby pomyśleć o ciekawym prezencie, który nie tylko sprawi radość, ale również zainspiruje do działania. Być może dzięki niemu młody adept zwiąże swoją przyszłość z branżą nowoczesnych technologii? Kluczową rolę na wczesnym etapie jego edukacji – m.in. na temat bezpieczeństwa – powinni odgrywać rodzice, co może przynieść korzyści w przyszłości, gdy podopieczny bliżej zainteresuje się IT. O tym, że jest o co walczyć, przekonuje analiza Komisji Europejskiej, z której wynika, że w Europie brakuje już 500 tys. informatyków.

Laptop, komputer osobisty, tablet albo urządzenie ubieralne, tj. smartwatch czy inteligentna opaska. Elektronika użytkowa coraz częściej wiedzie prym wśród najpopularniejszych prezentów na kolejne okazje. Trudno się temu dziwić, ponieważ stanowi ona doskonałe narzędzie pracy i rozrywki, jednocześnie przyzwyczajając młodych użytkowników do komunikacji z urządzeniem od najmłodszych lat. Wiele osób zastanawia się jednak, co zrobić, by przygoda z komputerem nie skończyła się na zabijaniu czasu na graniu, przeglądaniu zdjęć na Instagramie czy oglądaniu kolejnych filmów na YouTube. Być może, decydując się na wybór elektronicznego gadżetu, warto rozszerzyć zestaw usług o takie, które pozwolą naszym bliskim stworzyć pierwszą stronę www? Własna domena ułatwi im prezentację swoich pasji, zainteresowań czy efektów pracy. Kto wie, czy taka pierwsza, wirtualna wizytówka nie sprawi, że w przyszłości rozwiną oni swoją obecność w sieci, np. tworząc startup gamingowy czy swój własny e-sklep?

Bezpieczny kawałek Internetu

Wiele osób myśli o tym, aby zaprezentować się w Internecie, stworzyć własnego bloga czy stronę, która może pełnić rolę wizytówki. Są sytuacje i branże, w których wirtualne portfolio jest nieocenione. Jedni oczekują jedynie stabilnego, zaufanego łącza, umożliwiającego płynną rozgrywkę lub tworzenie kanału na YouTube. Innym marzy się bezpieczna i prywatna przestrzeń do przechowywania danych, którą mogliby zastąpić publiczne dyski w chmurze. Codzienne obowiązki sprawiają jednak, że ciężko znaleźć czas, aby zrealizować swoje postanowienia. Jeżeli mamy wśród bliskich takie osoby, warto dać im bodziec do działania. Usługi serwerowe oraz domena zawierająca np. imię i nazwisko to ciekawy pomysł na nieszablonowy prezent.

O tym, jak ważne są dobre wzorce i bezpieczeństwo w sieci powinni pamiętać przede wszystkim rodzice, dając dobry przykład swoim pociechom już od najmłodszych lat. Warto jest w sposób szczególny zadbać o ich komfort, a także wprowadzić plan korzystania z Internetu i z urządzeń mobilnych. Dobrą praktyką jest odłożenie smartfona na kilka godzin przed snem lub zupełne niekorzystanie z niego w sypialni” – mówi Robert Paszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, OVH Polska.

Pakiet hostingowy jest również dobrym pomysłem na prezent dla osoby, która założyła własną firmę, a nie jest jeszcze obecna w Internecie. Utworzenie strony www zawierającej podstawowe informacje z pewnością pomoże jej wejść na nowy poziom biznesowy.

Wysoki popyt na programistów

Własny „kawałek Internetu” może być również pretekstem do rozpoczęcia nauki programowania przez młodych adeptów, którym przyjdzie rozwijać swój talent w cyfrowych czasach. Warto zachęcać młodzież do zdobywania umiejętności cyfrowych, w szczególności, że są one coraz popularniejsze w pracy zawodowej. Firma Manpower, świadcząca usługi z obszaru human resources, wymieniła specjalistów IT w gronie najbardziej pożądanych profesji. Co więcej, z analizy Komisji Europejskiej wynika, że w całej Wspólnocie Europejskiej brakuje już 500 tys. informatyków. W tym – według szacunków – w Polsce jest zapotrzebowanie na około 50 tys. specjalistów z tej branży. Oznacza to, że istnieje duża szansa, iż w przyszłości najłatwiej będzie znaleźć pracę właśnie jako programista czy analityk w centrum przetwarzania danych. Co ciekawe, według raportu Stack Overflow na temat branży IT i programistów, aż 69,1% z nich określa siebie jako częściowych samouków, a 13% jest tylko samoukami. W 2016 roku największą grupę stanowili specjaliści w wieku 25-29 lat (28,4%), z czego najmłodsi w skali świata wywodzili się z Indii, Rosji i właśnie z Polski. Warto zatem rozważyć rozpoczęcie nauki programowania już w wieku nastoletnim. Tym bardziej, że zarobki w tej branży wciąż stoją na wysokim poziomie. Szczególnie doceniani są pracownicy potrafiący posługiwać się kilkoma językami programowania i frameworkami, na które jest w danym momencie największe zapotrzebowanie.

Autor: OVH


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.5 (głosy: 2)
Tagi: | tablet | smartfon | wearables | gadgety Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 23

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)