REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-30 10:00 | PDA & Navi | trust | smart-home | iot
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Trust ZigBee Smart Home - inteligentny dom w zasięgu ręki

Trust International, holenderski producent sprzętu elektronicznego, przedstawił serię produktów korzystających z nowoczesnego systemu łączności bezprzewodowej ZigBee. Produkty Trust ZigBee Smart Home pomagają w zautomatyzowaniu życia, zamieniając klasyczne cztery kąty w inteligentny dom sterowany z poziomu aplikacji na smartfon lub tablet.


Centrum zarządzania domem

System ZigBee łączy w sieć różne rozwiązania i pozwala m.in. na regulację inteligentnego oświetlenia oraz kontrolę systemów bezpieczeństwa. Wszystkie produkty Trust International działają na zasadzie bezprzewodowej komunikacji dwukierunkowej. Oznacza to, że mogą zarówno odbierać, jak i wysyłać sygnały. Dzięki aplikacji Trust Smart Home można sprawdzić, czy poszczególne urządzenia są włączone lub wyłączone i czy prawidłowo funkcjonują. Dodatkowo, wszystkie produkty ZigBee powielają siłę sygnału innych elementów sieci, tworząc tym samym rozległą siatkę połączeń. Każda żarówka, kamera lub czujnik pomagają zwiększyć zasięg efektywny pozostałych urządzeń holenderskiego producenta i wykrywać je nawet w najodleglejszych zakamarkach domu.


Szeroki asortyment oświetlenia

Trust ZigBee pozwala oświetlić dom w zupełnie nowy sposób. Dzięki żarówkom i światłom punktowym, korzystającym z palety barw RGB, można podświetlić dowolny zakątek domu każdym z 16 milionów kolorów. Oświetlenie wykorzystujące technologię Smart Tunable LEDs pozwala uzyskać optymalne światło w zależności od potrzeb użytkownika. Chłodna, biała barwa pomaga w sytuacjach wymagających koncentracji, jak praca i nauka. Cieplejsze tony nadadzą wnętrzom przytulnej, romantycznej atmosfery. Powyższe technologie zastosowano w żarówkach Trust z gwintem – E27 i E14. Dostępne są również punktowe lampy emitujące białe światło o zmiennej temperaturze barw w standardach E27 i GU10.


Czujniki, kamery, alarmy

Trust Smart Home to również bezprzewodowe urządzenia dbające o bezpieczeństwo. Czujnik kontaktowy poinformuje o otwarciu drzwi lub okien. Detektor ruchu zaalarmuje, gdy ktoś znajdzie się w domu pod nieobecność domowników. Dzięki kamerze Wi-Fi IP z trybem noktowizji i wbudowanym głośnikiem, możliwy jest nie tylko ciągły monitoring z dowolnego miejsca na świecie, ale i komunikacja głosowa z otoczeniem. Holenderski producent oferuje także przełączniki, alarmy głosowe, oporniki czy bezprzewodowe dzwonki do drzwi. Kompaktowy rozmiar urządzeń i prostota ich obsługi nie nastręczą problemu z obsługą nawet niedoświadczonym osobom.


Inteligentny dom w zasięgu ręki

Mózgiem systemu, umożliwiającym sprawną komunikację wszystkich elementów, jest niewielkich rozmiarów stacja Trust Z1. Wystarczy podłączyć do niej smartfon lub tablet, by móc monitorować i kontrolować wszystkie zainstalowane systemy oświetlenia oraz bezpieczeństwa. Innym sposobem skomunikowania i obsługi wszystkich elementów systemu jest stacja ICS-2000. Umożliwia ona połączenie urządzeń ZigBee z szeroką gamą produktów holenderskiego producenta. Do włączania, wyłączania i przyciemniania do dwudziestu elementów inteligentnego oświetlenia można użyć również dedykowanego pilota ZigBee.

źródło: Trust Smart Home

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | trust | smart-home | iot Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimNuniiko
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.30 20:53 Odpowiedz
Trust to nie firma znana. Ciekawe jaki to sprzęt.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 226

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)