REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-03 07:07 | PDA & Navi | axis | monitoring | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Trendy w rozwiązaniach audio IP w systemach zabezpieczeń

Axis Communications, producent sieciowych systemów monitoringu, regularnie wdraża nowe zaawansowane rozwiązania i urządzenia do swojego portfolio. Jednym z kluczowych kierunków rozwoju jest postępująca integracja kamer i głośników sieciowych z systemami dozoru.

Dynamiczny rozwój możliwości oferowanych dzięki wykorzystaniu sieciowych systemów audio może doprowadzić do prawdziwej rewolucji w sposobie, w jaki dźwięk jest używany w wielu różnych sytuacjach – poczynając na wprowadzaniu klientów w odpowiedni nastrój, poprzez optymalizację działania sklepów czy przedsiębiorstw, a na kwestiach bezpieczeństwa kończąc.

Zwiększanie doświadczeń klientów

W coraz bardziej konkurencyjnym segmencie handlu detalicznego sprzedawcy nieustannie szukają sposobów na wyróżnienie się wśród tłumu i poprawienia doświadczeń i odczuć swoich klientów. Jednym ze sposobów na to jest odpowiednia muzyka lub dźwięki tła w sklepie. Budowanie pożądanego nastroju wśród konsumentów za pomocą muzyki tła nie jest oczywiście nowym zjawiskiem, ale dzięki wykorzystaniu sieciowych rozwiązań audio podłączonych do Internetu wybór muzyki oraz możliwości reakcji na różne sytuacje w sposób manualny, jak i odpowiednio zaprogramowany, jest znacznie większy. Nowoczesne rozwiązania pozwalają bez problemu równocześnie włączać określone ścieżki dźwiękowe lub komunikaty w kilku sklepach w tym samym momencie lub też odpowiednio podzielić sklep na osobne przestrzenie, w których muzyka będzie dostosowana do oczekiwań klientów.

Wybierając muzykę, która jest zgodna z gustem docelowych odbiorców, skłaniamy ich m.in. do rzadszego słuchania własnej muzyki z wykorzystaniem słuchawek. Pozwala to sprzedawcom łatwiej kierować do klientów reklamy lub komunikaty z ogłoszeniami o nowych produktach lub ofertach, zwiększając tym samym poziom sprzedaży.

Inteligentne zarządzanie przestrzenią

W wielu przedsiębiorstwach lub sklepach zdecydowanie bardziej efektywne jest wykorzystanie stref podczas rozpowszechniania wiadomości dźwiękowych. Strefy umożliwiają kierowanie reklam bądź komunikatów bezpośrednio do określonych odbiorców w ściśle określonych obszarach, bez konieczności powtarzania wiadomości poprzez całą sieć głośników. Można to osiągnąć, korzystając np. z urządzeń audio połączonych z kamerami sieciowymi i systemem zarządzania obrazem, aby szybko i bezproblemowo wskazać miejsce, w którym ma zostać przekazany komunikat i nadać go tylko do osób, które są nim zainteresowane.

Jedną z zalet inteligentnego planowania przestrzennego jest elastyczność, jaką oferuje ono użytkownikom. Strefy mogą być łatwo i szybko rekonfigurowane bez potrzeby tworzenia dodatkowej infrastruktury. Jest to szczególnie użyteczne w sytuacji, w której trzeba zmodyfikować pierwotnie stworzone strefy, np. w wyniku restrukturyzacji firmy.

Jedna z dostępnych na rynku aplikacji skierowana jest do szkół i uczelni, które często posiadają wiele kondygnacji, korytarzy, a czasem osobnych budynków. W przypadku problemów z punktualnością nauczyciel może w łatwy sposób obserwować teren uczelni, zidentyfikować miejsca, w których gromadzą się uczniowie zamiast uczęszczać na zajęcia i z wykorzystaniem systemu audio poinformować ich, że to najwyższy czas na powrót do zajęć bez konieczności ogłaszania tego całej szkole. Inteligentne gospodarowanie przestrzenne może być również przydatne w sytuacjach awaryjnych, w których ewakuacja z zagrożonego obszaru przez jedno z wyjść może nie być możliwa. Zautomatyzowane komunikaty mogą poinformować ludzi, że powinni udać się do innego wyjścia w celu bezpiecznej ewakuacji.

Bezpieczeństwo rośnie dzięki sieciowym rozwiązaniom audio

Kamery dozorowe są od dawna stosowane w systemach monitoringu. Wykorzystanie sieciowych narzędzi audio połączonych z nowoczesnymi kamerami IP pozwala operatorom bezpośrednio porozumiewać się z osobami uchwyconymi przez kamerę. W przykładzie ochrony obwodowej osoba odpowiedzialna za nadzór może zauważyć, że ktoś zbliża się do granic chronionego obszaru z niebezpiecznym narzędziem. W takiej sytuacji strażnik może użyć systemu audio, aby poinformować potencjalnego intruza, że jest obserwowany, a policja jest już w drodze. Wiedza o byciu nagrywanym jest ważnym czynnikiem zniechęcającym do popełnienie przestępstwa, a więc chroniącym dobro użytkownika systemów audio.

Kamery i głośniki sieciowe oraz rozwiązania do kontroli dostępu (w tym, m.in. wideodomofony) firmy Axis z wbudowanymi narzędziami analitycznymi to potężne i ekonomiczne narzędzie pozwalające na natychmiastowe reagowanie na niepożądane zdarzenia, takie jak nieautoryzowane wejście do magazynu czy niepokojące zachowanie przy drzwiach wejściowych. Dodatkowo urządzenia mogą losowo wybierać klientów czy pracowników do kontroli, bez ich wcześniejszego subiektywnego profilowania.

źródło: Axis Communications:

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | axis | monitoring | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 213

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)