REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-12-07 08:42 | Rynek | trend-micro | raport | prognozy
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Trend Micro - prognozy cyberbezpieczeństwa w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki w dalszym ciągu spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane na znane luki w zabezpieczeniach. Firma Trend Micro Incorporated, światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, prognozuje, że trend polegający na wykorzystywaniu znanych luk w dużych atakach będzie obecny również w roku 2018. Przedsiębiorstwo spodziewa się też wzrostu liczby płaszczyzn ataku oraz samych luk. Zarządzanie poprawkami i edukowanie pracowników powinny więc stać się priorytetem dla wszystkich menedżerów, którym zależy na ochronie najważniejszych danych ich organizacji.

Jak stwierdzają autorzy raportu z prognozami firmy Trend Micro na rok 2018 „Paradigm Shifts: Trend Micro Security Predictions for 2018”, wraz z postępującą konwergencją technologii informatycznych (IT) i operacyjnych (OT) aplikacje i platformy biznesowe będą coraz bardziej narażone na manipulacje i luki w zabezpieczeniach. Trend Micro przewiduje też wzrost liczby słabych punktów związanych z Internetem rzeczy, ponieważ coraz więcej urządzeń produkuje się bez przestrzegania przepisów czy branżowych standardów dotyczących bezpieczeństwa. Rozwój komunikacji i więcej płaszczyzn ataku to dla cyberprzestępców nowe możliwości na wykorzystanie znanych problemów i wniknięcie do sieci korporacyjnej.

Firma Trend Micro nieprzerwanie wyszukuje przyszłe zagrożenia, które wywrą największy wpływ na przedsiębiorstwa. Prognozujemy też, które luki w zabezpieczeniach spowodują w przyszłym roku największe zawirowania” — powiedział Rik Ferguson, wiceprezes ds. badań dotyczących bezpieczeństwa w firmie Trend Micro. „W 2017 r. wiele katastrofalnych w skutkach ataków wykorzystywało znane luki w zabezpieczeniach. Gdyby luki te zostały wcześniej wyeliminowane, infekcji można byłoby uniknąć. W przyszłym roku spodziewamy się kontynuacji tego trendu, tym bardziej że wzrośnie liczba płaszczyzn ataku i samych luk. To w dalszym ciągu wyzwanie dla firm, dlatego menedżerowie powinni priorytetowo potraktować zarządzenie lukami w zabezpieczeniach podczas przygotowywania planów cyberbezpieczeństwa na rok 2018, zwłaszcza z uwagi na zbliżające się wejście w życie przepisów GDPR”.

Sprawdzona skuteczność oprogramowania ransomware sprawia, że pozostanie ono podstawowym typem ataku. Zwiększy się natomiast liczba ukierunkowanych ataków ransomware, w ramach których przestępcy atakują pojedyncze przedsiębiorstwo, aby zakłócić jego działanie i wymusić większy okup. Z uwagi na dość wysoki zwrot z inwestycji w udany atak, wzrośnie też popularność ataków typu BEC (ang. Business Email Compromise), polegających na podszywaniu się pod wiarygodnych przełożonych lub partnerów firmy w celu wyłudzenia pieniędzy.

Sektor prywatny jest nieprzerwanie obiektem zróżnicowanych cyberataków” — powiedział Edwin Martinez, główny specjalista ds. bezpieczeństwa informatycznego w firmie CEC Entertainment. „Instytucje muszą więc w dalszym ciągu udostępniać informacje o znaczeniu krytycznym, aby umożliwić nam lepsze zapobieganie cyberzagrożeniom i podejmowanie odpowiednich reakcji przez ograniczanie możliwości zaatakowania danych poufnych”.

Cyberprzestępcy będą też wykorzystywać rozwijające się technologie, takie jak łańcuch bloków (blockchain) i uczenie maszynowe, do lepszego ukrywania się przed tradycyjnymi cyberzabezpieczeniami. Dlatego firma zaleca przyjęcie warstwowej strategii obronnej, która będzie obejmować technologie różnych generacji i łączyć najnowsze techniki zabezpieczające ze sprawdzonymi taktykami, opartymi na niemal 30 latach doświadczenia w zakresie ochrony największych marek na świecie.

Pełna wersja raportu pt. „Paradigm Shifts: Trend Micro Security Predictions for 2018” (Zmiana modelu: prognozy firmy Trend Micro dotyczące cyberbezpieczeństwa na rok 2018) jest dostępna pod adresem:

https://www.trendmicro.com/vinfo/gb/security/research-and-analysis/predictions/2018.

źródło: Trend Micro

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | trend-micro | raport | prognozy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 23

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)