REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-12 16:59 | PDA & Navi | trend-micro | komputer | poradnik
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Trend Micro: dziś Dzień Bezpiecznego Komputera. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoich danych?

Nasze życie i praca są w coraz większym stopniu uzależnione od technologii. Większość z nas nie jest w stanie funkcjonować bez wykorzystania smartfonów, laptopów, tabletów i innych urządzeń, które stale łączą się z siecią. Jednak dzięki temu stajemy się coraz bardziej podatni na ataki ze strony cyberprzestępców. O jakich kluczowych zasadach powinniśmy pamiętać, aby nasze dane pozostały bezpieczne? Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera, przypadającego na 12 października, zróbmy szybki przegląd dostępnych rozwiązań.


Oprogramowanie antywirusowe

Sprawdzony antywirus powinien być pierwszą aplikacją, jaką instalujemy na nowym komputerze czy urządzeniu mobilnym. Od niego zależy, czy złośliwemu oprogramowaniu uda się znaleźć drogę do plików systemu operacyjnego lub innych informacji, np. danych logowania do banku, prywatnych dokumentów itp.

Mocne hasło

Kluczową procedurą bezpieczeństwa, dostępną nieodpłatnie w zasadzie na każdym urządzeniu, jest ustawienie hasła. Od jego poziomu skomplikowania zależy, czy (lub jak szybko) cyberprzestępcy uda się uzyskać dostęp do naszych danych. Należy przy tym pamiętać, że samo ustawienie hasła nie jest zabezpieczeniem kompleksowym, dlatego ważne jest jednoczesne stosowanie innych metod.

Backup

W przypadku ataku ransomware lub utraty urządzenia kopia zapasowa może stanowić jedyny ratunek. Pamiętajmy o częstym backupowaniu danych, po to, by nie stracić najważniejszych plików.

Szyfrowanie

Stanowi jedno z najbardziej skutecznych zabezpieczeń danych. Zastosowanie sprawdzonego, 128-bitowego klucza szyfrującego gwarantuje bardzo wysoki stopień odporności na cyberzagrożenia.

Zabezpieczenie fizyczne

Zastosowanie bardziej „przyziemnych” zabezpieczeń może być nieocenione w ochronie naszej prywatności. Chodzi tu m.in. o zakrycie kamerki w laptopie, po to, by cyberprzestępca nie mógł oglądać rejestrowanego przez nią obrazu. Aby czuć się bezpiecznie, wystarczy mały pasek taśmy samoprzylepnej, a bardziej estetycznym rozwiązaniem są specjalne zaślepki.

Zdrowy rozsądek

Last but not least: zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że wchodzenie na mało wiarygodne strony internetowe lub otwieranie załączników od nieznanych nadawców to najprostszy sposób, by otworzyć cyberprzestępcom drzwi do swojego urządzenia. Dlatego na wszelki wypadek w sieci zawsze warto być podejrzliwym.

Autor: Anna Falkowska – Marketing Manager Poland and Eastern Europe w Trend Micro


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | trend-micro | komputer | poradnik Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 21

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)