REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2012-04-14 06:52 | Taryfy | zte | smartfon | android | test
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 8

Test ZTE Skate: przyjazny smartfon

W nasze ręce trafił kolejny z produktów ZTE Corporation – model Skate. Smarfon z systemem operacyjnym Android oraz aparat 5 Mpix jest kolejnym przykładem ofensywy ZTE na starym kontynencie.


Pakiet, który otrzymaliśmy do testów składał się z: telefonu wraz z akumulatorem, ładowarki sieciowej i zestawu słuchawkowego.


Sam telefon do małych nie należy – ma spory, 4.3-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, waży 120 gramów a jego wymiary to 125.9x67.8 x10.4 mm. Można rzec – smartfonowa waga średnia. Moim zdaniem rozmiary urządzenia zapewniają jednak wygodne korzystanie z Internetu i czytanie poczty oraz przeglądanie filmików z YouTube. ZTE Skate oczywiście nie ma ekranu pokrytego materiałem Gorilla Glass. Oznacza to, że jest on podatny na zarysowania i nie powinno się go raczej nosić w kieszeni z kluczami. Chyba nie muszę dodawać, że nie oferuje tak rewelacyjnej jakości jak ekran typu AMOLED, czy wyświetlacz Retina i kiepsko działa w świetle słonecznym? Według producenta Skate potrafi wyświetlić 16 milionów barw, a do tego wyświetlane barwy i kontrast są przyzwoite. Dotykowy ekran modelu ZTE Skate reaguje szybko i precyzyjnie na komendy.


ZTE Skate wyposażono w procesor z zegarem 800MHz, wspomagany przez procesor graficzny Adreno 200 i 512 MB pamięci RAM. Płynność działania systemu oceniamy na wystarczającą do codziennych zadań. Korzystanie z poczty internetowej czy przeglądarki sieci WWW jest wygodne i odbywa się szybko. Jest też obsługa HSDPA, co oznacza transfer internetowy z wysoką prędkością 7,2 Mbps. Oczywiście, jak przystało na smartfon, znajdziemy też moduł Wi-Fi z funkcją Wi-Fi hotspot, Bluetooth, nie zapomniano także o aplikacji do nawigacji A-GPS, jest nawet radio FM. Skate korzysta ze sprawdzonych rozwiązań - telefon napędza system Android w wersji 2.3 (Gingerbread). Nie mamy do niego jakichkolwiek zastrzeżeń, zwłaszcza, że jego obsługa jest wyjątkowo intuicyjna oraz wygodna. Oferuje on pełne wykorzystanie funkcji smartfonu, a w sklepie Google Play znajdziemy bardzo szeroki wybór aplikacji, w tym darmowych.




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4 (głosy: 2)
Tagi: | zte | smartfon | android | test Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 8
Komentarze: 8 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimBARTEKK
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.11.18 00:26 Odpowiedz
osobiście mam własny zte skate i jestem z niego bardzo zadowolony. ZTE nie psuje mi sie i reaguje bardzo szybko. oczywiście ma czasami problem ze sie zatnie na kilka sekund ale to żadko. ma wyraźny dobrze graficznie ekran i oczywiście duzy co jest zaletą dla mnie tego telefonu . nie zamienił bym go narazie na zaden inny telefon!!!
ferdarferdar
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 2102
Zarejestrowany:
2009-04-06 19:08:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.08.11 20:22 Odpowiedz
Jak już pisałem nie wszystkim dogodzi. Jak dla mnie telefon fajny
Anonimrobil
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.24 20:40 Odpowiedz
Chciałem dać do zrozumienia że jakość wykonania obudowy jest na dość wysokim poziomie.Kupić ten telefon na znanym portalu można za 560 zł.(tyle zapłaciłem z fakturą i gwarancją )Za tą kwotę bije konkurencję na łeb.Można co prawda dołożyć i kupić galaxy s plus ale marka to wcale nie lepsza.Takie marki jak ZTE czy MEIZU ,,wykoszą'' konkurencję to raczej pewne.
Anonimaha
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.16 09:16 Odpowiedz
ale nazwa z d**y... -O! Ciekawy masz telefon, jaki to model? -Skate... :-/ lol
Anonimrobil
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.14 21:24 Odpowiedz
Kolejny tendencyjny test.Telefon jedynie porównać mogę do urządzeń zbliżonych funkcjami jakie posiadałem, a były to tylko samsungi z SV3 ,windowsem 6.5 i androidem 2,1.Powiem krótko jako telefon najlepszy pod względem zasięgu,wyświetlacz w słoneczny dzień w porównaniu z poprzednikami lepszy,aparat jak w telefonach w mojej pracy ze względu na lampę jest wystarczający.Jakościowo obudowa nie odbiega od samsunga,mankamentem jest brak zaślepek na gniazdach.Nie bardzo wiem co tu może trzeszczeć jest to najdokładniej spasowana obudowa i to tak że aż trudno rozebrać. Za 560 najlepszy wybór.
KanKan
Administrator


Posty: 3083
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.16 07:11
Nie rozumiem zarzutu: tendencyjny?. zawsze staram się przedstawić dobre i złe strony sprzętu, który testuje. Odniosę sie jednak do zarzutu wyświetlacza i ceny. Smartfon nie kosztuje 650 zł ale ok. 100o więc należy od niego oczekiwać więcej jeżeli chodzi o widoczność ekranu. Kolejna sprawa to trzeszczenie. Otrzymałem telefon już w dość „przetestowanej” formie, dlatego warto napisać jak może się sprawować, po jakimś ½ toku użytkowania i z jakimi wadami trzeba się liczyć. Tak trzeszczy podczas używania przycisków fizycznych i naciskaniu na dolną część obudowy. Dodam tylko, że używam sprzęt firmy ZTE i używam np. ZTE Blade z jego wadami oraz zaletami. Andrzej
ero1884ero1884
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 54
Zarejestrowany:
2012-01-11 10:14:24
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.14 12:42 Odpowiedz
Ech spodziewałem się, że będzie to wersja z procesorem 1ghz a tak to nic specjalnego .
JarKenJarKen
Administrator


Posty: 372
Zarejestrowany:
2011-05-28 21:50:06
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.04.14 10:00 Odpowiedz
Przy pierwszym spojrzeniu myślałem, że to HTC Sensation.