REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: KamilBakowski2011-05-29 13:33 | Taryfy | Android | Sony | Ericsson | Xperia | Arc | Facebook | Inside
KamilBakowski
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 8

Test Sony Ericsson Xperia Arc


W 2009 roku firma Sony Ericsson przedstawiła pierwszy, własny smartfon z platformą Android. Czy Xperia Arc jest modelem lepszym od Xperia X10. Czy jest to krok w dobrą stronę japońsko-szwedzkiej spółki joint venture? Odpowiedź poznacie czytając test Sony Ericsson Xperia Arc.


Słowa wstępu:

Od momentu prezentacji pierwszego telefonu Sony Ericsson z Android minęło już blisko dwa lata. Dokładnie w listopadzie 2009 roku Sony Ericsson zaprezentował model Xperia X10, który wywołał spore poruszenie w całej blogosferze. Był to jeden z pierwszych smartfonów z potężnym procesorem Snapdragon 1GHz oraz "ogromnym" 4" dotykowy ekran.

Cała bańka medialna, która urosła w momencie premiery urządzenia pękła z prostego powodu, Sony Ericsson zbyt długo zwlekał z oficjalną sprzedażą modelu Xperia X10 na rynku. Nie wspominając o tym, że sam telefon nie był urządzeniem idealnym. Platforma UX będąca nakładką na Androida posiadała liczne błędy, powodujące opóźnienia, lagi w działaniu telefonu. Nie wspominając, że w momencie premiery Xperia X10 nie obsługiwała nawet multidotyku. Innymi słowy zbyt duży pośpiech producenta spowodował przedstawienie urządzenia całkowicie niedopracowanego.

Japońsko-szwedzka spółka joint venture nie powiedziała jednak ostatniego słowa. W rundzie drugiej przedstawiając model Xperia Arc. Czy jest to urządzenie lepsze, nie posiadające wad pierwszego urządzenia Sony Ericsson z Android? Odpowiedź poznacie czytając poniższy test Xperia Arc.




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.78 (głosy: 9)
Tagi: | Android | Sony | Ericsson | Xperia | Arc | Facebook | Inside Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 8
Komentarze: 8 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

kowalekkowalek
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 7
Zarejestrowany:
2010-11-26 09:10:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.07.06 12:11 Odpowiedz
A nawet planują już chyba lepszy model od arc'a. Wyciekły do sieci zdjęcia z Chin, a tam jest jakaś nowa Xperia, duo. Niektórzy podejrzewają, że to będzie - wreszcie, o! - pierwszym dwurdzeniowcem firmy szwedzko-japońskiej. Albo z DualSim? Kto wie tak dokładnie, co oznacza duo w tym przypadku Ale czekam już niecierpliwie na premierę, choć nie dawno wydali arc, play, a zaraz będzie text pro, neo... dżizas!
Anonimaxel
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.07.06 13:57
tak coraz więcej nowych modelów SE wyjdzie na rynek czy można już wiedzieć czym będą się różnić te nowsze modele od Arc'a? z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam tu i tam XD
lomerlomer
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 5
Zarejestrowany:
2010-11-25 09:35:00
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.06.29 11:40 Odpowiedz
mogę zapytać którą komórkę zaproponowałbyś ? dlatego pytam, bo jestem przed kupnem nowego telefonu , ale jest tyle smartfonów obecnie na rynku, że naprawdę nie wiem którego wybrać! Arc z mojego punktu widzenia arc ma taką zaletę, że ma niezły aparat z Exmor R.
AnonimMacarz
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.06.29 15:32
http://www.youtube.com/watch?v=A5HSRzZgFb8&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=ghdXxR2a-nM&feature=related Te widea moim zdaniem wszystko wyjaśnią Naprawdę widać różnicę. Technologia szczere mówiąc zarębista! więc lubię to, lubię! Jakość na maksa!
AnonimJarKarKen
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.06.06 21:22 Odpowiedz
ta komórka bardzo mi się podoba ale niewidem co wybrać mam inną do zaproponowania
Anonimzimofan
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.05.31 11:44 Odpowiedz
Dobry teścik, piąteczka daję. Strasznie mi się podoba ten telefon... szkoda, że nie dawno kupiłem X8. Ale z niej też jestem zadowolony.
BaldurBaldur
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 21
Zarejestrowany:
2007-05-14 15:42:32
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.05.30 17:40 Odpowiedz
Jako ciekawostkę dodam, że w egzemplarzach z Orange tylna klapka jest po prostu czarna, zamiast "midnight blue", czyli czarna, ale mieniąca się na granatowo. No i oczywiście ze znaczkiem Orange. I niestety w tej wersji momentalnie się rysuje. Plastik jest bardzo miękki i wystarczy przejechać delikatnie paznokciem i zostaje ryska. Przetarcia na rogach pojawiły się po 2 tygodniach. Czekam na informacje z serwisu, kiedy będą mieli normalne klapki i od razu wymienię.
JarKenJarKen
Administrator


Posty: 372
Zarejestrowany:
2011-05-28 21:50:06
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.05.29 23:41 Odpowiedz
X10 może i nie była idealna, ale dalej dobrze się trzyma - tania jak na tego formatu telefony, wciąż w sprzedaży i jako jedna z nielicznych wypuszczonych w tamtym czasie - dostanie aktualizację. Pozdrawiam.