REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2009-04-05 11:18 | Taryfy | sony-ericsson | telefony | komórkowe | wi-fi | gps | testy
Kan
 

Test Sony Ericsson W705

Dane podstawowe

Pierwsze, co zwraca uwagę w kontakcie z telefonem Sony Ericsson W705 to jego podobieństwo do testowanego na naszym serwisie w ubiegłym roku modelu G705. Specyfikacja techniczna jest bardzo podobna, ale najważniejsze, że po swoim protoplaście odziedziczył łącze bezprzewodowe Wi-Fi, która jest nowością w Walkmanach. Jednak w serii Walkman na pierwszym miejscu jest muzyka i ak przystało na muzyczny slider został on wyposażony w dedykowane klawisze do obsługi odtwarzacza multimediów. Na pokładzie urządznia GSM/HSDPA znajdziemy także Bluetooth stereo profil A2DP, technlogię dźwięku Clear Bass i Clear Stereo, które gwarantują wysoką jakość muzyki. Pełny pakiet Walkmana uzupełniają funkcje Shake control i SensMe. Obecna cena detaliczna to około 1300 złotych.

Sony Ericsson W705 - przód Sony Ericsson W705 - wyświetlacz Sony Ericsson W705 - internet Telix.pl Sony Ericsson W705 Sony Ericsson W705 - internet Telix.pl Sony Ericsson W705 - internet Telix.pl powiększenie Sony Ericsson W705 - slider

Bateria litowo-polimerowa typu BST-33 ma pojemność 1000 mAh i wystarcza według producenta na 400 godzin pracy w trybie czuwania i 10 godzin rozmów. W praktycznym użytkowaniu ładowarkę należy podłączyć po 3 dniach. Gdy zaczniemy pstrykać fotki czy słuchać muzyki czas ten spada przeważnie do 2 dni. Używanie łącza bezprzewodowego Wi-Fi telefon wymaga podłączenia do ładowarki i to tylko w trybie czuwania, już po 12 godzinach. Jest to wynik gorszy niż przeciętny.

Oprócz aparatu i ładowarki w testowanym zestawie otrzymaliśmy zestaw słuchawkowy konieczny podczas słuchania wbudowanego w telefon radia, instrukcję obsługi, płytę CD z oprogramowaniem do PC, kabel do transmisji danych i 4gigabajtową kartę pamięci Memory Stick Micro (M2). Wyposażenie sprzedażowe pudełka może różnić się od tego, jakie otrzymaliśmy do testów.

Funkcje i wyposażenie

Sony Ericsson W705 podczas testów w sieci Play (okolice Jastrzębia) pobierał dane z prędkością 367 kbit/s a wysyłał z prędkością 214 kbit/s. Żeby zainicjować wideorozmowę należy, po wpisaniu numeru telefonu rozmówcy, wcisnąć funkcyjny przycisk umieszczony pod ekranem po lewej stronie. Jakość wideorozmowy można uznać za dobrą. w testowanym egzemplarzu nie był zbyt płynny. Niestety minusem tego modelu, podobnie jak w G705, jest tzw. „trzymanie zasięgu” w sieciach trzeciej generacji (UMTS/HSDPA). Telefon nie pozwala na korzystanie z rozmow wideo w miejscach, gdzie produkty innych firm jeszcze sobie z tym radziły w zadawalający sposób.

Zaimplementowana przeglądarka wyświetla strony w trybie kolumnowym jak i w układzie oryginalnym. Czujnik, który odczytuje orientację (położenie) telefonu (pionowo czy poziomo), sprawuje się bardzo dobrze i znacznie ułatwia przeglądanie Internetu.Dla osób ze słabszym wzrokiem jest możliwość powiększenia tekstu. W705 został wyposażony także w klawisz nawigacyjny, który służy jako "magnetyczny kursor myszy", gdy telefon znajduje się w trybie internetowym. Wskazuje on również informacje, na które można kliknąć oraz miejsca, gdzie możliwe jest wstawienie tekstu. Usługa pobierania PlayNow to łatwy sposób spersonalizowania telefonu za pomocą płatnego dzwonka polifonicznego lub pliku w formacie MP3.

Sony Ericsson W705 - radio Sony Ericsson W705 - ustawienia aparatu Sony Ericsson W705 - odtwarzacz muzyczny Sony Ericsson W705 - wiadomości tekstowe

Telefony Sony Ericsson Walkman to cyfrowe odtwarzacze muzyczne w telefonie komórkowym, a gdy zapragniemy informacji ze świata możemy posłuchać radia w paśmie FM. Wbudowana w telefon cyfrowa kamera o rozdzielczości 3,2MPix pikseli zapewni nam zachować najciekawsze chwile naszego życia.

Rozbudoway odtwarzacz muzyczny plików MP3 i AAC W705 oferuje możliwość tworzenia i edycji play list, sortowania utworów wg. albumów, utworów muzycznych lub wykonawców. Standardowo dostępny jest korektor, w którym możemy wybrać jeden z gotowych trybów lub tworzyć nowy sami. Ogólny efekt jest porównywalny do tego z klasycznych odtwarzaczy MP3 ze średniej półki. Technologia SensMe umożliwia tworzenie list odpowiadających nastrojowi i rytmowi dnia. Szybkie lub wolne, radosne lub smutne — utwory są reprezentowane za pomocą kropek, które oznaczają dany utwór i jego położenie na osi współrzędnych (sad/happy oraz fast/slow). ShaceControl pozwala w łatwy sposób zmieniać słuchane utwory: wystarczy naciśnąć i przytrzymć klawisz Walkman i potrząsnąć telefonem. Wibracje zasygnalizują zmianę utworu — z bieżącej listy odtwarzania zostanie losowo wybrany i automatycznie odtworzony nowy utwór.

Na filmie wszystko wygląda ciekawie, jednak moim zdaniem, taki gadżet w telefonie jak SensMe w praktyce jest mało wykorzystywany. Przynajmniej ja nie znam nikogo, kto posiadając tę funkcję w telefonie korzysta z niej inaczej niż do pochwalania się przed znajomymi. Dla porządku dodam, że funkcja SensMe wymaga używania oprogramowania komputerowego Media Manager w celu przenoszenia plików do telefonu.

Dla użytkowników multimediów producent wyposażył także model W705 w radio FM z funkcją RDS, aplikacja posiada znaną już z recenzowanych na naszym serwisie innych telefonów szwedzko- japońskiego koncernu funkcją TrackID. Aplikacja pozwala otrzymać informacje o tytule i płyty oraz wykonawcy słuchanego utworu. Dla porządku dodam, że zestaw słuchawkowy telefonu pełni jednocześnie funkcję anteny. Niestety tak jak w większości Sony Ericssonów, brakuje wyjścia 3,5mm. Podczas słuchania muzyki lub radia można używać innych funkcji dostępnych w telefonie.

Niektórym użytkownikom komórek trudno się obejść bez aparatu cyfrowego. W705 oferuje standardowy już dziś aparat o rozdzielczości 3,2 megapikselowej. Aparat posiada trzykrotny cyfrowy zoom, ale nie znajdziemy tutaj autofokusa. Kto potrzebuje może wykorzystać wbudowany system geotagging, który podaje współrzędne GPS naszego zdjęcia. Dioda oprócz doświetlenia fotografowanego obiektu w razie potrzeby może nam posłużyć jako latarka. Fotki zrobione na zewnątrz są w dobrej jakości biorąc pod uwagę, że to jednak telefon, a nie cyfrówka. Niestety przy sztucznym świetle trudno jest złapać odpowiednią ostrość i większość z nich jest niedoświetlonych. W funkcje fotograficzne wchodzimy wciskając klawisz na prawej ściance obudowy. Aparat fotograficzny uruchamia się około 3 sekund. Sony Ericsson W705 umożliwia także zapisanie filmów wideo

Przykładowe zdjęcia można obejrzeć: Tutaj

Dzięki wbudowanemu edytorowi grafiki PhotoDJ i obrazów ruchomych, mamy możliwość edycji naszych prac wykonanych kamerką. Uzupełniony naszymi pomysłami materiał zdjęciowo-filmowy możemy wysłać na nasz blog, MMS'em lub przesłać do komputera.

Organizer telefonu jest dość rozbudowany. Użytkownik może skorzystać z takich funkcji jak kalendarz, kalkulator, minutnik i stoper oraz ustawienia latarki. Pozwala także na zapisanie spotkań, alarmów, notatek oraz zadań. Możliwe jest też zapisanie numerów PIN i innych tajnych informacji – dostęp do nich możliwy jest dopiero po podaniu zdefiniowanego wcześniej hasła.

Sony Ericsson W705 - gry Sony Ericsson W705 - wiadomości tekstowe Sony Ericsson W705 - kontakty Sony Ericsson W705 - organizer Sony Ericsson W705 - aplikacje Sony Ericsson W705 - funkcje Sony Ericsson W705 - wiadomości tekstowe

Z ciekawszych aplikacji, jakie oferuje Sony Ericsson W705 warto wymienić zainstalowane Google Maps, Walk Mate oraz system Wayfinder. Aplikacja Wayfinder służy do nawigacji pieszej i samochodowej. Dzięki funkcji Google Maps for Mobile z interaktywnymi mapami, które można powiększać, pomniejszać i przesuwać w każdym kierunku, telefon pozwala odnaleźć szukaną drogę. Niestety testowany egzemplarz nie był w stanie ustalić pozycji nawet na otwartym terenie. Music Quiz, jest to bardzo ciekawa aplikacja, która przypomina bardzo znany teleturniej Jaka To Melodia. Aplikacja przy każdorazowym uruchomieniu wczytuje nasze pliki muzyczne z telefonu, a im mamy ich więcej tym lepiej. Następnie zadaje pytanie dotyczące aktualnie odtwarzanej muzyki np: tytuł utworu, nazwa artysty, albumu czy rok wydania. W aplikacjach znajduję się standardowy program Rock Bobblehead.

Osoby, które w wolnym czasie zechcą sobie trochę pograć mogą skorzystać z pięciu standardowo zaimplementowanych gierek. Najciekawsza z nich Bowling - rodzaj gry w kręgle - wykorzystuje czujnik ruchu. Możemy także postrzelać sobie w grze Bubble Town strzelając z armaty słodkimi Borbami, tak by przynajmniej trzy z nich znalazły się obok siebie. W grze Guitar Rock Tour mamy okazję zagrać największe partie, nie posiadając żadnej wiedzy muzycznej. NitroStreet Racine pozwoli stać się kierowcą rajdowym, a przy logicznej grze Sudoku rozruszamy nasze komórki mózgowe.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.685 (głosy: 140)
Tagi: | sony-ericsson | telefony | komórkowe | wi-fi | gps | testy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 9
Komentarze: 9 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimeryk
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.13 14:33 Odpowiedz
Podoba mi sie ten telefon. Nawet jesli chodzi o cene to znalazłem go na aukcji , gdzie mozna kupic o wiele taniej niz w salonach http://www.telix.pl/artykul/test-sony-ericsson -w705--6,27638.html
Anonimsolarxxs
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.10 23:58 Odpowiedz
No cóż, telefon to rzecz gustu. A tu akurat mamy do czynienia z walkmanem z funkcją telefon. Kupiłem W705 bo po prostu mi się podobał, a zależało mi aby "telefon" przede wszystkim świetnie odtwarzał muzykę, a przy okazji był telefonem. A to, czy ma jeden głośnik, czy dwa, czy robi extra fotki czy nie, w tym przypadku to rzecz drugorzędna. Fakt, jest drogi (290 euro), ale przyznam, że jakość odtwarzanego dźwięku robi wrażenie. W705 to może nie jest jakiś szczyt współczesnej techniki, raczej ładny i elegancki gadżet. I pewnie za rok pójdzie na śmietnik. Ale w końcu to tylko "telefon".
Anonimirt
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.08 21:11 Odpowiedz
A według mnie to dobrze że robią telefony niewiele rózniące sie od siebie,mi sie podobał w910i ale brakowało mu kilku rzeczy które ten ma,może jak kotś kupuje sobie telefon co rok i za każdym razem oczekuje fajerwerków to mu to nie pasuje,ja kupuje raz na kilka lat i chce mieć możliswosc wybrania telefonu który mi dokładnie pasuje.
AnonimSeba2b7
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.11 16:12 Odpowiedz
Viper, ale cena W995 (2500 zł, jest na allegro w przedsprzedaży) skutecznie odstraszy potencjalnych kupców.
AnonimViper
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.09 16:25 Odpowiedz
A widzieliście W995? To już telefon z wyższej półki wiec nie mowcie, ze SE tylko na rynek japońcki robi hi-tech....
Anonimraper
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.04.27 11:15 Odpowiedz
wiecie co? mozecie sie zamknac mi tel sie podoba jakby nie cena bym go kupil a tak mam w595 i jestem zadowolony!
Anonimkawa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.04.05 20:43 Odpowiedz
powstaja tylko kolejne klony poprzedników, sonyeryk juz dawno pozostał w tyle za czołowka i tylko czekac az potwierdzi sie wiadomosc o rozpadzie spolki
Anonimpisul
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.04.05 12:59 Odpowiedz
Ja tez spisalem ta firme na straty.
Anonimtomi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.04.05 12:56 Odpowiedz
Co to za walkman co ma tylko jeden glosnik.Aparat bez autofocusa czy lampy ksenonowej.Za te pieniadze juz lepiej kupic n82 co ma wszystko.SE moze i kiedys robil dobre fony.Ja czekam az SE sie rozdzieli na ericssona i sony.To co sony robi na rynek japonski to prawdziwe hi-tech a to co oferuja europejczykom wola o pomste do nieba.Niewiem maja nas za ciolkow co kupia kazde barachlo?

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 13

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)