REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2008-12-21 15:32 | Taryfy | sony | ericsson | hsdpa | testy | gps | wi-fi
Kan
 

Test Sony Ericsson C905

Dane podstawowe

Sony Ericsson C905 to już drugi – po LG Renoir (KC910) – telefon z 8-megapikselowym aparatem fotograficznym na pokładzie, który testujemy na łamach serwisu Telix.pl. Zobaczymy czy warto wybrać Wspomniany wyżej telefon z panelem dotykowym, czy Sony Ericcsona z wysuwaną klawiaturą.

Oba oferują podobne funkcje i wyposażenie oraz cenę ok. 1700zł.

Sony Ericsson C905

C905 to model z linii telefonów Cybershot, wyposażonych w dobrej jakości cyfrową kamerę. Telefon waży 136 gramów a jego wymiary to 104x49x18.0 mm, jego konkurent jest trochę większy (107.8x55.9x14 mm), ale lżejszy (120 g).

Sony Ericsson C905

W nowym zestawie dostaniemy telefon, ładowarkę, płytę CD z oprogramowaniem, kartę Memory Stick Micro o pojemności 2GB (w przypadku LG Renoir sami będziemy musieli dokupić dodatkową pamięć), adapter USB do karty MS micro oraz kabel do transmisji danych.

Naładowana do pełni litowo-polimerowa bateria typu BST-38 o pojemności 930 mAh wystarcza na 4-5 dni pracy standardowej (do 5-ciu połączeń, kilka SMSów oraz parę minut surfowania po Internecie dziennie). Gdy zaczniemy pstrykać fotki czy słuchać muzyki czas ten spada przeważnie do 2-3 dni. Używanie nawigacji satelitarnej, nawet na krótkich odcinkach wymaga już podłączenia telefonu do ładowarki samochodowej. Producent podaje natomiast następujące wartości: czas rozmów 9 godzin w sieci GSM i 4 godzin w UMTS, czas oczekiwania odpowiednio – 380 i 360 godzin. Pełne ładowanie baterii trwa około 2,5 h.
Akumulator litowo-jonowy 1000 mAh konkurenta zapewnia: czas czuwania 320 godzin, czas rozmów 200 minut. W tym zakresie produkt koncernu szwedzko - japońskiego wysunął się na prowadzenie.

Sony Ericsson C905

Funkcje i wyposażenie.

Posiadacz C905 nie ma, na co narzekać, bowiem telefon jest wyposażony bardzo dobrze. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS użytkownik może korzystać z aplikacji nawigacyjnych. W telefonie wbudowano Google Maps, WayFinder Navigator.

Sony Ericsson C905

Usługa Google Maps umożliwia wyświetlanie aktualnej lokalizacji, znajdowanie innych lokalizacji oraz obliczanie tras. Widok opiera się na tych samych mapach, jakie dostępne są w Internecie. Możemy zmieniać mapy na tradycyjne i satelitarny, jednak w tym drugim wypadku pobierane jest znacznie więcej danych. Wayfinder jest to system nawigacji pieszej i samochodowej za pomocą telefonu komórkowego, który zapewnia dostęp do map świata. Za pomocą aplikacji można planować zbliżającą się podróż, wyszukiwać miejsce docelowe lub planować trasę. Wszelkie mapy pobierane są w trybie online z serwerów producenta, więc musimy się liczyć z pewnymi kosztami. Aplikacja Wayfinder Navigator prowadzi użytkownika do celu przy użyciu wskazówek głosowych. W telefonie jest dostępna trzymiesięczna wersja próbna aplikacji Wayfinder Navigator.

Sony Ericsson C905

Odbiornik GPS na otwartym terenie w słonecznym dniu ustalał swoją pozycją w ciągu kilkudziesięciu sekund. W przypadku trudnych warunków i dużym zachmurzeni czas ten wydłużał się nawet do 4-5 minut. Wewnątrz budynków praktycznie nie dało się ustalić położenia. Ponieważ model KC 910 oferuje podobne możliwości nawigowania wykorzystującej technologię GPS (A-GPS) śmiało w tej kategorii można postawić na remis.

Sony Ericsson C905

Naszym zdaniem telefon to przede wszystkim rozmowy i poruszanie się po zasobach globalnej sieci. Sony Ericsson C905 pracuje w sieci 3G, a do połączenia z Internetem dostępne jest szybkie łącze HSDPA o prędkości 3.6 Mbit/s lub bezprzewodowe Wi-Fi. Następca Viewty umożliwia wykorzystywanie technologii 3G HSDPA (7,2 Mbps). Podczas testów telefon C905 w sieci Era pobierał dane z prędkością 460 kbit/s a wysyłał z prędkością 295 kbit/s. Po stronach globalnej sieci można poruszać się w układzie zarówno pionowym jak i poziomym.

Sony Ericsson C905

Czujnik orientacji, moim zdaniem trochę zbyt wolno radzi sobie ze zmianą trybu wyświetlania. Nim obraz zostanie obracany np. do trybu panoramicznego musi minąć kilka sekund. Konkurent w tym zakresie radził sobie ze zmianą orientacji tym trochę szybciej. Wbudowana przeglądarka dobrze radzi sobie z otwieraniem mniej skomplikowanych stron internetowych. Wszystkie linki wybieramy kursorem, który sterowany jest przy pomocy joysticka. W razie potrzeby zawsze możemy wgrać do SonyEricssona mobilną Operę.

Sony Ericsson C905

Oprócz wiadomości SMS i MMS możemy wykorzystać także wbudowanego klienta poczty elektronicznej. Wiadomości mogą zawierać zdjęcia, efekty dźwiękowe, animacje i melodie. Ponadto można tworzyć szablony i używać ich do tworzenia wiadomości. C905 ma wbudowany bardzo intuicyjny kreator wiadomości multimedialnych, głosowych i e-maili. Telefon pozwala subskrybować kanały RSS. Temat Internet w obu przypadkach można zamknąć stwierdzeniem: sama przyjemność użytkowania.

Dzięki łączności trzeciej generacji (UMTS/HSDPA) możemy prowadzić rozmowy wideo. Jakość wideorozmowy zależy w dużej mierze od jakości transmisji w sieci. Niemniej jednak po przeprowadzeniu kilku testowych połączeń z wykorzystaniem sieci 3G czy połączeń w sieciach 2,5 G lepszą jakość rozmów oferował koreański konkurent testowanego telefonu. Należy tutaj dodać, iż podczas rozmowy mieliśmy duże problemy z czystością wydobywających się z głośnika C905 dźwięków. Nie wiem, czy to wina akurat tego modelu, ale podczas rozmowy dało się słyszeć trzaski i zanikanie połączenia. Również tryb głośnomówiący pod względem jakości także pozostawiał wiele do życzenia, a do tego mógłby być jednak nieco głośniejszy. Pomimo pełnego zasięgu zdarzało się, że musiałem się rozłączyć i na nowo nawiązać połączenie. I tak LG Renoir powoli odzyskuje stracone na początku punkty w tym pojedynku.

Sony Ericsson C905

Zajmijmy się tym, do czego tak naprawdę został stworzony C905. Przypomina nam o tym dobrze widoczny na górnym panelu napis - Cyber-shot. Mamy, więc do dyspozycji matrycę o rozdzielczości 8,1 mln pikseli, podobnie jak i u LG Renoir. Równie imponująco brzmi opis aparatu fotograficznego z ksenonową lampą błyskową i funkcją AutoFokus oraz face-detection pozwalającą na ustawienie ostrości na twarzy fotografowanej osoby. Ponadto aparat dysponuje takimi funkcjami jak m.in. redukcja czerwonych oczu, tryb makro i samowyzwalacz.

Sony Ericsson C905

Technologia BestPic daje dziewięć okazji na uchwycenie właściwej chwili. Aparat Cyber-shot robi dodatkowo cztery zdjęcia przed naciśnięciem oraz cztery po naciśnięciu przycisku. Funkcja stabilizacji obrazu eliminuje efekty małych drgań. Działa ona dość dobrze i jak zauważyłem, nawet podczas większych drgań, zmniejsza prawdopodobieństwo, że zdjęcie będzie poruszone. Funkcja Smart Contrast zapewnia równowagę światła i koloru. Może być również dostępna opcja wyboru różnych warunków, takich jak światło słoneczne, pochmurno, w pomieszczeniu itp., w celu uzyskania lepszego naświetlenia zdjęć. Zdjęcia mogą zostać uzupełnione informacją o położeniu geograficznym miejsca, w którym zostały wykonane.

Sony Ericsson C905

Obiektyw kamery przykryty jest odsuwaną klapką – wystarczy tylko ją odsunąć, aby aparat był gotowy do pracy. Przycisk trybu zdjęć/wideo umożliwia przełączanie między trybami zdjęć i kamery wideo. Wykorzystując funkcję automatycznego ustawiania ostrości, naciskamy przycisk aparatu do połowy (prostokąt w środku wizjera zmienia kolor), a następnie naciskamy przycisk do końca, aby zrobić zdjęcie. Podczas robienia zdjęć możemy skorzystać ze skrótów klawiaturowych, ale o tym w dalszej części testu.

Aparat fotograficzny uruchamia się około 3 sekund. To zdecydowanie szybciej niż u konkurenta.

Praktyczny zasięg ksenonowej lampy błyskowej to ok 1,5 m, co oznacza, że nawet w zupełnie ciemnym pomieszczeniu możemy zrobić dość dobre zdjęcie.

Zdjęcia w trybie automatycznym można zobaczyć: Tutaj

Funkcja Photo fix, pozwala poprawić nieudane zdjęcia. Photo fix umożliwia jednoczesną regulację balansu światła, jasności i kontrastu. Za pomocą tej funkcji można uwydatniać ciemne obszary zdjęcia bez zmiany jasnych obszarów, aby uzyskać optymalne zdjęcie. PhotoDJ to narzędzie przeznaczone do edycji zdjęć. Program PhotoDJ umożliwia edycję zdjęcia oraz dodawanie obiektów clipart, efektów i ramek. Podczas edycji można używać dowolnych spośród następujących opcji: Poziom automatyczny, Balans światła, Jasność i kontrast, Usuwanie czerwonych oczu, Obróć, Dodaj efekt oraz Dodaj element.

Zdjęcia te wykonane z bliska i z daleka są w miarę ostre, a przy dobrym oświetleniu wprost rewelacyjne – to jednak telefony komórkowe. Także przy pochmurnym niebie wszystkie szczegóły są w miarę równo naświetlone. Tylko subiektywnie mogę ocenić, że zdjęcia Sony Ericssona wydają się być ładniejsze i wydobywają więcej szczegółów.

Ponieważ jakość zdjęć, jaką oferują oba konkurenci jest porównywalna i może zadowolić nawet najwybredniejszych użytkowników, trudno wyróżnić tutaj któryś z telefonów, dlatego skupiliśmy się na szybkości startu i możliwości lampy błyskowej. I tak Sony Ericsson C905 wysunął się lekko na prowadzenie.

C905 umożliwia również nagrywanie filmów wideo w formacie MPEG4. Aparat nagrywa filmy przy 30 klatkach na sekundę z rozdzielczością QVGA (320x240 pikseli). Można ustawić takie parametry nagrywania jak m.in. balans bieli, stabilizacja obrazu oraz zoom cyfrowy. Czas nagrywania ogranicza tylko dostępna pamięć.

Sony Ericsson C905

Telefon umożliwia słuchanie muzyki, książek audio i podcastów. Funkcje muzyczne C905 są także dosyć rozbudowane. Odtwarzacz muzyczny plików MP3 i AAC oferuje możliwość tworzenia i edycji play list, sortowania utworów wg. albumów, utworów muzycznych lub wykonawców. Standardowo dostępny jest korektor, w którym możemy wybrać jeden z gotowych trybów lub tworzyć nowy sami. Ogólny efekt jest porównywalny do tego z klasycznych odtwarzaczy MP3 ze średniej półki.

Stereofoniczny dźwięk możemy przesłać bezprzewodowo do słuchawek bluetooth z profilem A2DP lub podłączyć do telefonu zestaw słuchawkowy. W drugim przypadku jakość jest dobra, nie słychać zniekształceń, głośniczek odgrywa pliki muzyczne wystarczająco głośno. Słuchawki posłużą nam także jako antena do radia FM wbudowanego w telefon. Wspiera ono standard RDS, co pozwala na wyświetlanie na ekranie telefonu przydatnych informacji takich jak nazwa stacji bądź tytuł utworu.

Sony Ericsson C905

TrackID to usługa rozpoznawania muzyki. Umożliwia wyszukiwanie tytułów, wykonawców i tytułów albumów związanych z utworem słuchanym przez głośnik lub z radia. Wystarczy przyłożyć telefon do głośnika a po chwili dowiemy się, kto jest jego wykonawcą i pobierzemy nawet grafikę okładki.

Z usługą PlayNow można łączyć się w celu pobrania dzwonków, gier, muzyki, motywów i tapet. Przed kupieniem i pobraniem zawartości można ją wyświetlić lub odsłuchać.

W testowym modelu producent fabrycznie zainstalował 3 gry. Kasparov Chess (komórkowy symulator gry w szachy), Need For Speed: (kultowa seria gier wyścigowych wydawana przez Electronic Arts) oraz Tennis Multiplay. Ale zawsze można ściągnąć sobie więcej gier i programów Java.

Sony Ericsson C905

Jeśli chodzi o funkcje organizatora to w C905 znajdziemy: menedżer plików, alarmy, kalendarz, zadania, notatki, minutnik, stoper, pamięć kodów oraz kalkulator. Ich obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga sięgania do instrukcji.

Sony Ericsson C905

Książka telefoniczna C905 liczy 1000 wpisów. Do każdego kontaktu możemy przypisać różne dane takie jak: telefon komórkowy prywatny i służbowy, dom, praca faks, adresy email i WWW, adres zamieszkania i nazwę firmy, urodziny oraz informacje dodatkowe. W celu przesyłania wiadomości można utworzyć grupę numerów telefonicznych i adresów e-mail w folderze Kontakty. Telefon wyświetla czas trwającego połączenia. Można także sprawdzić czas trwania ostatniego połączenia, połączeń wychodzących oraz czas łączny wszystkich połączeń. Podgląd listy połączeń odebranych, nieodebranych i wykonanych jest bardzo prosty – wciśnięcie klawisza z zielonym telefonem wyświetla nam ich listę.

Sony Ericsson C905

W ustawieniach telefonu znajdziemy możliwość edycji i wyboru profili użytkownika. Takie ustawienia, jak głośność dzwonka czy alarm wibracyjny, można dostosować do różnych miejsc. Niestety nie da sie ustawić automatycznej zmiany wybranego profilu. Kiedy wybrany jest Tryb samolotowy, funkcje sieciowe i radiowe są wyłączone, co zapobiega zakłócaniu pracy wrażliwych urządzeń. Po włączeniu menu trybu samolotowego wyświetla się prośba o wybór trybu, który uaktywni się po następnym włączeniu telefonu.

Sony Ericsson C905

W zależności od wybranego trybu (wybór trybu następuje po wpięciu kabla do komputera) telefonu możemy używać w charakterze modemu bądź pamięci masowej. Przed synchronizacją należy zainstalować oprogramowanie Sony Ericsson PC Suite. Synchronizować można na dwa sposoby. Synchronizacji telefonu można dokonać za pomocą programu komputerowego lub za pośrednictwem usługi internetowej. Za pomocą przewodu USB lub bezprzewodowej technologii Bluetooth można synchronizować zapisane w telefonie kontakty, terminy, zakładki, zadania i notatki z programami komputerowymi, takimi jak Microsoft Outlook.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.86 (głosy: 119)
Tagi: | sony | ericsson | hsdpa | testy | gps | wi-fi Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 40
Komentarze: 40 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimgoekon
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.04.06 01:46 Odpowiedz
co do SE i układu funkcji to robi prawie cały czas taki sam układ przyzwyczaja uzytkownika bo puzniej wybierze SE a nie co innego nie uważam ze SE jest pod tym względem nudny a nie robi pajaca z uzytkownika i idioty co ma się uczyć posługiwać od nowa niektórym to nie dogodzi wezcie chocby Microsoft i windowsa wiele małpek nie umie obsługiwać windowsa 7 visty po przesiadce xp jakby nie było by logo na początku tluczone jak dla małp to by taka małpa powiedziala ze to linuch. LinuchRules.
Anonimgenek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.27 20:55 Odpowiedz
Do <<<<gangstapro>>>> Dobry typek jestes skoro dla ciebie nokia n95 gb to smartfon hahah rozbroiłeś mnie ^^ pewnie nawet jej nie trzymales w reku -.- chyba dzieciaczku nie orietujesz sie co to jest smartfon, jak nie wiesz to nie pisz bez sensownych komentarzy
Anonimjk
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.19 19:51 Odpowiedz
Witam wszystkich ...! Tych narzekających jak również zadowolonych z telefonów Nokia i SE. Przyznać się chcę , że nie miałem zielonego pojęcia o telefonie który kupiłem. Zaproponowano mi go w promocji po korzystnej cenie. Podczas rozmowy dobrze słyszę ja i mnie mój rozmówca, nawet w trybie "głośnomówiącym" i nie zrywa połączenia, jako telefon komórkowy, robi w miarę dobre zdjęcia więc dobrze mieć taki "foto-pstryk" pod ręką a i radia można w podróży posłuchać. Miłym zaskoczeniem dla mnie też było, że ma wideo-kamerkę. O nawigacji nie powiem nic bo nie brałem tego pod uwagę. Jak na moją potrzebę, jestem z niego zadowolony. Ale najbardziej zadziwia mnie to, że po kąpieli w wodzie na głębokości 1.4m ( ogrodowe oczko wodne) i zanim go wydostałem trwało to może 5 minut, po wysuszeniu i wymianie taśmy łączącej klawiaturę z resztą aparatu (w punkcie serwisowym) jest dalej sprawny z czego cieszę się najbardziej. A myślałem, że już po telefoniku...? ha,ha,ha! Czas zdradzić tajemnicę co to takiego...? SE C905 . Pozdrawiam serdecznie wszystkich posiadaczy SE i Noki i życzę jak najmniej awaryjności swoich ulubionych telefonów ...!!! jk.
Anonimrik
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.17 21:00 Odpowiedz
generalnie i nokia i se to przyzwoite telefony tylko że ten cały symbian w noki to porażka wiesza się prędkość uruchamiania poszczególnych aplikacji, galerii itd. trwa lata świetlne a se bez problemu działa, Zgodzę się że gps to trochę porażka bo łączy się z netem ale kto używa gps-u na tak małym ekranie?
AnonimBartek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.28 17:49 Odpowiedz
Wolverine 2008-12-23 10:11:49 Mam na telefonie gry JAVA które swoją wielkością przekraczają 1 MB, więc nie demonizuj. Poza tym, wolę SE, kóry zwyczajnie zrobi zdjęcie z którego będę zadowolony, niż Nokię, którą będę przeklinał za jakość. W dodatku nie lubię mieć telefonów, które byle szpanerski ośmiolatek dostał na komunię i nawet nie wie co z tym zrobić Nokia to masowy szpan, a użytkownicy nie mają pojęcia o możliwościach ich telefonów. Jeżeli kogoś stać na telefon za 1700 zł, to stać go też na lustrzankę- np Nikona D90. I nie narzeka na filmy. Kupi też porządną nawigację i nie będzie się męczył z ekranikiem 240 x 320. Mów za siebie, ja posiadam nokie n95 i umiem wykorzystywać ją w 99%...jeśli schakujesz system to możesz z tym robić co chcesz....A poza tym nie każdy ma ochotę nosić plecak żeby pomieścić aparat,nawigacje,laptopa z netem,odtwarzacz mp3 i do tego jeszcze mieć telefon bez bajerów....Czytając twój komę taż wywnioskowałem że o telefonach wiesz tyle co ja o balecie.
Anonimargo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.17 19:22 Odpowiedz
Sonda - ile razy w ciągu ostatnich 2. lat korzystaliście w telefonie z: 1. rozmowy 3G 2. wysyłania e-maili 3. przeglądania stron www Pytam z ciekawości, bo u mnie odp. to 0,0, 1.
Anonimzorrodyn
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.17 13:13 Odpowiedz
Dex masz rację. Wystarczy tylko zmienić ustawienia. Vs osobnej kamerki nie ma i tu jest ten problem i mankament oraz błąd SE.
AnonimDex
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.05 17:02 Odpowiedz
Co wy tu za brednie wypisujecie ?? C905 kreci filmy w rozdzielczosci 640x480. Jak sie niektorzy nie znaja to po co sie wogole odzywaja ?
Anonimnervous
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.03.04 21:05 Odpowiedz
siemka. mam pytanko podobne do zibiego a mianowicie czy ten fon kreci i odtwarza filmy 30 fps-ow na sek?? pozdro czekam na odp!!!!!!
Anonimvs
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.02.17 21:28 Odpowiedz
Czy telefon posiada osobną kamerkę do videorozmów? (Jak np. K80). Bo z tego co zdążyłem się zorientować, to takowej nie posiada. Jak więc testujący wykonywał videorozmowy? Wyświetlaczem od siebie???
Anonimmichciak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.31 23:45 Odpowiedz
i prosze bardzo o darmowy program. pozdro
Anonimmichciak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.31 23:36 Odpowiedz
ja tego nie obczajam jak sobie sciagne jakis program do nawigacji na c905 to mi albo nie chce dzialac albo nie da rady dokladnie nawigowac... Koledzy poradzcie jakis program a najlepiej link od razu ze sciagnieciem. pozdrawiam
Anonimzibi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.24 14:08 Odpowiedz
przepraszam *30 klatek na sekunde
Anonimzibi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.24 14:07 Odpowiedz
witam mam pytanie czy ten SE odtwarza filmy 330 klatek na sekunde.?? PZDRO
Anonimgangstapro
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.19 18:00 Odpowiedz
Telefony SE staja sie wszystkie identyczne mialem k800i i byl to dobry telefon ale moze sie znudzic juz po tygodniu a kazdy nastepny niby wyzszy model SE praktycznie niczym sie nie rozni NUDYYY! Od ponad pol roku uzytkuje N95 8GB i to naprawde dobry smartfon czegos nie ma standardowo mozna sobie doinstalowac.. Ma w pelni uzyteczna darmowa nawigacje ktora nie potrzebuje zadnego polaczenia z internetem i szczegolowe mapy a w w tym C905 jakis program w javie ktory dodatkowo trzeba oplacac licencje. Kwestaia aparatu to juz w N95 8GB jest w zupelnosci wystarczajacy ten 5 Mpx z optyka Zeissa. Dodatkowo kreci bardzo ladne filomy VGA 30fps, a standardowo dodany do zestawu kabel TV-out pozwala cieszyc sie filmami na ekranie telewizora. Podsumowujac kazdy uzytkownik potrzebujacy czegos wiecej niz tylko telefonu nie bedzie sie juz zastanawial nad oferta SE jedynym wyjatkiem bedzie X1 Xperia, a reszta telefonow mozna polecic babci ktora potrzebuje jedynie zadzwonic i chce miec telefon prosty w obsludze. Ja juz dokonalem wyboru i kolejnym telefonem po mojej N95 8GB bedzie HTC TouchHD i to nie ze wzgledu ze nokia jest slaba tylko ze HTC jest az tak dobry. Pozdrawiam wszystkich znajacych sie na telefonach, a nawet tych co sie nie znaja i kupuja SE..
Anonimkkamin
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.11 20:00 Odpowiedz
A czy kablem USB załączonym w zestawie mozna ładowac tel ?
Anonimzakrece wam gaz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.07 14:34 Odpowiedz
Takie osiagi i niedziwota ze cena na leb na szyje w dol.Przynajmniej nokia moze i droga ale cene trzyma.I warto kupic pobawic sie sprawdzic mozliwosci sprzedac a za kase kupis cos innego i tak w kulko az do roku 2012
Anonimshazak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.03 15:14 Odpowiedz
Za 1000 zł już go można kupić. A swoją drogą, co to za lap-top za 999złotych...
Anonimjanki dudi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.03 03:23 Odpowiedz
a wideo kreci 240x320 fon za 1700 zl.Nawet juz laptopy po 999zl w media m sa a tu taka kwota i taki zgryz!
AnonimMitsufan
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.01.03 00:49 Odpowiedz
Dwie uwagi: C905 obsługuje HSDPA 7,2 Mbps, a funkcja BestPic w tym modelu wykonuje serię 7 zdjęć w ciągu sekundy. Pozdrawiam!
Anonimmichciak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.25 19:25 Odpowiedz
i jeszcze jak mam sciagnag gry za free na niego??
Anonimmichciak
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.25 19:17 Odpowiedz
witam. jak wchodze w uslugi lokalizujace to nie ma mapy itd. tylko moje ulubione, info o statusie, dziennik i ustawienia. Jak mam zainstalowac mapy itp.?? prosze o odp.
WolverineWolverine
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 42
Zarejestrowany:
2008-05-26 13:08:03
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.24 22:52 Odpowiedz
"Tym sposobem mozesz napisac ze po co kupowac samochod tanszy palacy mniej benzyny ale uzyskujacy wiekszosa predkosc skoro mozna kupic stara Wołge ktora dymi i pali 18 na sto a z racji zabytku kupisz drozej niz jest warta.A kto sie niezgadza...dziecko Tak mamia ludzi politycy Po.Wiem wiem pewnie jestes tym synem tego premiera cudaka co dostal czape w Mandzuri czy innym Peru " @TEDE : Nie ma mowy o tym, że lepiej, ale o tym, że to dla innego użytkownika. To tak jakbyś porównywał gołego Passata i full doposażonego Polo. Każdemu odpowiada coś innego. Każdy dobrze czuje się z innymi funkcjami i na inne rzeczy zwraca uwagę. I co chyba najważniejsze każdy ma inne doświadczenia i innym rzeczom ufa. Jedni znają Nokie i nie zamieniliby ich na inny telefon, a drudzy znają i ufają SE.
Anonimmax
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.24 13:48 Odpowiedz
Ja tez mialem troche radochy jak ogladalem te foty Kana.Pewnie troszke wczesniej zaczal swieta, reka sie trzesla czy co A co do n82 naprawde dobre zdjecia robi.
FawuFawu
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 326
Zarejestrowany:
2008-02-01 15:28:53
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.24 11:07 Odpowiedz
Fotki faktycznie nie są rewlacyjne ale weźmy też pod uwagę fakt, że Kan rewelacyjnym fotografikiem nie jest :-) Bez urazy Andrzeju :-))) A tak w ogóle życzę wszystkim Wesołych Świąt i Dosiego Nowego Roku.
FawuFawu
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 326
Zarejestrowany:
2008-02-01 15:28:53
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.24 10:52 Odpowiedz
Idzie sobie *** Wolverine *** na spacerek ale zeby nie pobłądził targa ze sobą porządną nawigacje, troche duża i ciężka ale co tam. Chce też zrobić pare fotek, hm, bierze Nikona D90 i do tego ze 3 szkła, foty muszą być ok! to jeszcze statyw, razem z 7 kg ale co tam, jeżeli kogoś stać na tel. za 1700zł to i na inne rzeczy go stać. To po co kupować taki telefon jak się ma to wszystko? po to właśnie,żę tel. masz zawsze przy sobie (przynajmniej ja mam) i moge wykonać wiele czynnoscibank,poczta,foto,gps i nawet gierki) I nie czepiaj się Nokii bezpodstawnie, chociaż u mnie też podpadła(za N73) to N82 najlepszy tel. i aparat w swojej klasie(5M), nieszczęsna N73 najlepsze fotki(wedlug porownan userów) w swojej klasie. Opinie może pisać każdy, tylko jeszcze trzeba mieć argumenty. *** Wolverine *** odrób lekcje (ups. teraz ferie) i baw się dalej. ACH TE DZIECI!
WolverineWolverine
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 42
Zarejestrowany:
2008-05-26 13:08:03
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.24 22:25
No na pacerek lustranki bym nie zabrał. Chociaż, to zależy gdzie bym się wybierał. Ten telefon kupuje się właśnie po to, by mieć przy sobie NAMIASTKĘ tych wszystkich części składowych. Żadna z nich nie jest totalnie beznadziejna, ale też żadna nie jest idelana. Nie ma sensu narzekanie, że ten telefon filmuje w rozdzielczości 320 x 240. To telefon- nie kamera. Nie ma sensu narzekanie, że nie ustala pozycji w 40 sekund. To telefon- nie PNA. A narzekanie, że nie odtwarza gier po XX MB? To nie PSP. C905 to super telefon, ale jadąc na wakacje wezmę Lustro, a do samochodu lub na szlak wezmę normalny odbiornik GPS. I dyskusja nie ma sensu. Telefon, który ma w sobie wiele gadżetów to szybki zamiennik, gdy czegoś potrzebujemy "na już", ale na dłuższą metę jest niewygodny. Duża matryca w telefonie to slogan PR. Skoro te aparaty są tak dobre, to dlaczego zdjęcia dla prasy są robione zaawansowanymi lustrzankami? Mówimy o SE, LG, Samsungu... itd. Czy 8MPx nie wystarczy by jednym telefonem zrobić zdjęcie drugiego?
Anonimtomi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.23 14:59 Odpowiedz
wolfiku to ten sam target.i tu i tu ksenon/aparat z kilkoma mp/gps/tvoutem tylko noki to lepiej wyszlo i za lepsza cene a w Se pewnie bedzie tak jak z k850 zwlaszcza patrzac na te zdjecia zrobione przez testujacego.
WolverineWolverine
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 42
Zarejestrowany:
2008-05-26 13:08:03
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.24 22:31
Target inny, bo cena inna. Gdy weźmiesz pod lupę Pradę II za 2000 zł też powiesz, że Nokia jest lepsza bo tańsza? Zrsztą nie ma czego porównywać.
WolverineWolverine
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 42
Zarejestrowany:
2008-05-26 13:08:03
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.23 10:52 Odpowiedz
Użytkownikom, którzy potrzebują poznać swoją pozycję wbudowany w SE C905 GPS wystarczy. Tym którzy mają dostęp do innych programów o większej niż Nokiowe mapki funkcjonalności też wystarczy. A co do turystów? Im wystarczy sama pozycja geo, a całą resztę przeniosą na mapę i odnajdą się w tym szybciej Moim zdaniem to jest świetny telefon! Nie ma co porównywać do Nokii, bo to inny target.
AnonimBB
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.23 10:27 Odpowiedz
co za GPS jak mapy nie ma zainstalowanej. Pobierana jest z google maps czy aby to jest tanie, bo chyba nie. W mojej nokii zainstalowane jest route66 a tu bym bulił za neta. Dziękuję bardzo za takie rozwiązanie/
Anonimj
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.12.23 02:54 Odpowiedz
http://pl.youtube.com/watch?v=kjxOtLh3yAE nokia i prawdziwe tv out.I wszystko w temacie...
+40 komentarzy. Przeczytaj wszystkie na forum

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)