REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: maar2002-03-11 20:11 | Taryfy |
maar
 

Test telefonu Siemens ME45

Jeśli chodzi o funkcję Siemens ME45 jest identyczną kopią modelu S45. To co zdecydowanie różni oba telefony to wygląd zewnętrzny. ME45 przeznaczony został dla aktywnych użytkowników, którzy cenią sobie zarówno zaawansowane funkcje jak i zwiększoną odporność na trudne warunki zewnętrzne.

Dane podstawowe
Chociaż ME45 wyposażony został w specjalną, wzmocnioną obudowę to od modelu S45 jest cięższy tylko o 8 gramów. Obudowa Siemensa została specjalnie wzmocniona. Po wyjęciu zabezpieczonej specjalnymi zaciskami baterii widać wewnątrz aparatu dodatkową uszczelkę chroniącą wnętrze telefonu przed wilgocią. Także gniazdka wejścia/wyjścia zabezpieczone zostały gumowymi zatyczkami. Na litowo-jonowej baterii o pojemności 840 mAh telefon działa przez maks. 300 godzin. Jeżeli chcemy dłużej porozmawiać to ładunek baterii wystarczy na maks. 360 minut połączenia. W nowym zestawie oprócz telefonu znajduje się też instrukcja obsługi, kabelek szeregowy oraz płytka z oprogramowaniem do komputera.

Funkcje
Siemens ME45 wyposażony został w większość funkcji jaka może się przydać najbardziej wymagającym użytkownikom telefonów komórkowych. Aparat posiada wbudowany cyfrowy dyktafon pozwalający na zapisanie do 3 minut nagrania. Przycisk aktywacji tej funkcji znajduje się po prawej stronie aparatu i umożliwia szybkie włączenie nagrywania podczas rozmowy. Wybieranie głosowe na 20 numerów lub pozycji menu działa sprawnie i wielu osobom zaoszczędzi żmudnego wpisywania numerów na niewielkiej klawiaturce. Dużą zaletą Siemensa ME45 są jego funkcje transmisji danych. Przy użyciu szybkiego protokołu GPRS telefon może pobierać dane z prędkością do 40.2 kbit/s. (Niedawno Siemens ogłosił, że udostępni upgrade oprogramowania, który pozwoli zwiększyć tę szybkość do 53.6 kbit/s). Do komputera telefon podłączany jest przy pomocy kabelka RS232 lub poprzez łącze IrDA. Instalacja oprogramowania obsługującego transmisję danych jest szybka i bezproblemowa. Telefon nie zrywał połączenia a transmisja danych z rzadkimi wyjątkami przebiegała z maksymalną prędkością. Do kontroli kosztów transmisji danych przyda się z pewnością licznik ilości przesłanych danych. Książka telefoniczna Siemensa mieści aż 500 wpisów. Do każdego nazwiska (lub imienia) przypisać można numer telefonu, numer faksu, adres zamieszkania, adres email itp. O tym jak bardzo przydatna jest ta funkcja przekonają się jednak tylko Ci, którzy choć raz z niej korzystali. Przy pomocy dostarczonego w zestawie oprogramowania informacje w telefonie można zsynchronizować z danymi programu MS Outllook. Funkcja terminarza umożliwia zapamiętanie ważnych notatek, zadań lub spotkań. O ważnym spotkaniu można też powiadomić znajomego przez SMS - telefon automatycznie wyśle odpowiednią wiadomość do osoby z którą mamy się spotkać. Spośród innych funkcji wymienić można również możliwość tworzenia i edytowania profili, tryb głośnomówiący oraz funkcję grup. Ta ostatnia umożliwia niestety stworzenie tylko jednej grupy dodatkowej - "VIP". Do wszystkich numerów telefonów przypisanych do grupy VIP ustawić można sygnał dzwonka oraz schemat filtracji połączeń. Jeśli chodzi o funkcje slużące do zabawy to Siemens ME45 nie posiada ich wiele. W aparat wbudowano 2 gry użytkownik może również wysyłać wiadomości w zyskującym popularność formacie EMS.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.535 (głosy: 40)
Tagi: | Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 5
Komentarze: 5 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimLegionista
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.08.20 04:17 Odpowiedz
Najlepszy telefon na świecie. Mam go już ponad 10 lat i ciągle z tym samym akumulatorem. Telefon niemiecki a nie to gówno co teraz robione w Chinach.
Anonimmax
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.10.24 08:59 Odpowiedz
"Identyczna kopia", no no no... dobrze, że autor to zauważył. Jak kopia nie jest identyczna, to zachodzi obawa, że jedna rzecz nie będzie podobna do drugiej ;-)
AnonimRudzielec
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2008.04.30 20:27 Odpowiedz
Miałem taki telefon, graliśmy nim z kolegami w zośkę i jak się domyślacie nic mu nie było!
AnonimDZWONEK
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.08.06 12:52 Odpowiedz
To były czasy
Anonim
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2005.12.07 15:24 Odpowiedz
heh............

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 770

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)