REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: maar2004-11-07 10:07 | Taryfy | test | samsung | telefony
maar
 

Test Samsung X600

Dane podstawowe
Samsung x600 to jeden z lżejszych modeli wyprodukowanych przez koreańską firmę. Z wagą 80 gramów i wymiarami 102x42.5x19.9 telefon ten jest nieco mniejszy niż np. bardzo popularny w Polsce C100. Jest to jednocześnie najlżejszy testowany przez nas telefon z wbudowaną cyfrową kamerą. Litowo-jonowa bateria o pojemności 720 mAh wystarcza według producenta na 250 godzin czuwania lub 3.5 godziny rozmowy. Nie jest to dużo. Inni producenci oferują w tej materii telefony o znacznie lepszych parametrach.

Funkcje i wyposażenie

Jedną z ciekawszych funkcji Samsunga X600 , której nie widać na pierwszy rzut oka, jest obracana cyfrowa kamera o rozdzielczości 640x480 pikseli. Niestety, nie służy ona do prowadzenia wideokonferencji (na to będzie trzeba poczekać do wprowadzenia usług 3G ), jednak umożliwia np. sfotografowanie samego siebie i wysłanie zdjęcia jako wiadomości. Co ważne, obracaną kamerę można całkowicie schować w telefonie, co chroni soczewkę przed zabrudzeniem i zadrapaniami. Wokół soczewki umieszczony diody led, które oświetlają scenę przy gorszych warunkach oświetleniowych. Po włączeniu kamery, użytkownik uzyskuje dostęp do wielu interesujących funkcji. Jedną z nich są zdjęcia seryjne (do 15 zdjęć). Kolejne ciekawe opcje to możliwość automatycznego dodania ramki lub innych grafik na zrobione zdjęcie. Telefon jest też w stanie w trybie rzeczywistym robić zdjęcia z efektami emboss, sepia, szkic a także robić automatyczne lustrzane odbicie lub obrócenie grafiki. Żeby wszystkiego nie było mało, to X600 umożliwia również zaprogramowanie kamery tak, żeby zrobił zdjęcie np. za 10 sekund – proste, aczkolwiek przydatne.
Pamięć telefonu ma pojemność prawie 10 MB. Wystarcza to na zapisanie setek zdjęć, MMS-ów, 1000 numerów telefonów, dużej liczby gier java i dzwonków. Należy jednak dodać, że pamięć nie jest dzielona dynamicznie a poszczególne typy contentu mają ograniczone miejsce. Np. limit wielkości gier java wynosi 600 kB co pozwala na zapisanie 6-10 aplikacji.

Do transmisji danych wykorzystać można protokół GPRS. Przy użyciu portu na podczerwień lub kabelka telefon da się połączyć z komputerem. Konfiguracji dokonać można po zainstalowania oprogramowania Samsung Easy GPRS. Oprogramowanie do PC umożliwia także przeglądania zdjęć i melodyjek oraz kopiowanie ich z/do telefonu. Dla tych którzy wykonują dużo zdjęć jest to bardzo przydatna funkcja. Należy jednak pamiętać że aby z niej korzystać trzeba posiadać albo komputer z łączeń IrDA albo zakupić dodatkowy kabelek.

Przydatną dla wielu osób funkcją okaże się Organizer. Gdy wejdziemy do tej pozycji menu, na ekranie pojawiają się następujące pozycje: Memo, kalendarz, lista zadań, zegar, alarm, kalkulator, przelicznik miar i walut, timer oraz stoper. W sumie niezła kolekcja prostych, ale przydatnych aplikacji. W kalendarzu pod wybraną datą wpisać można ważny termin, zadanie, połączenie oraz tzw. ważne daty. Po najechaniu kursorem na dany dzień w dolnej części ekranu ukaże się liczba poszczególnych wpisów np. 5 terminów, 2 telefony i 1 zadanie.

Duże wrażenie robią 40-głosowe polifoniczne dzwonki samsunga. Osoby chcące pobrać z sieci nowe melodyjki w tym standardzie będą miały jednak problemy ponieważ ich wybór jest dosyć mały. Dalsza personalizacja telefonu możliwa jest także poprzez wgranie nowych tapet na ekran oraz zmianę stylu graficznego menu.

W telefonie brakuje jednak kilku funkcji. Z pewnością przydałoby się głosowe wybieranie numerów oraz profile. Ta ostatnia funkcja dostępna jest już nawet w najtańszych telefonach konkurencji. Brakuje również klienta poczty, chociaż zamiast aplikacji fabrycznej można zainstalować z sieci midlet java pełniący tę samą funkcję.




Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 2.965 (głosy: 14)
Tagi: | test | samsung | telefony Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 14
Komentarze: 14 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimseba
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2007.09.03 18:28 Odpowiedz
nie moge nic wrzucic na telefon z kompa przez irde.Pomózcie mi,moze ktos wie o co chodzi.
Anonimseba
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2007.09.03 18:29
nie moge nic wrzucic na telefon z kompa przez irde.Pomózcie mi,moze ktos wie o co chodzi.
Anonimgrzesiek`
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.11.25 17:32 Odpowiedz
Ludzie potzrbuje pomocy!!!! Wiecie moze ile kosztuje nowy lub uzywany aparat do tego fona??? odp na gg 7809168
AnonimSZOPOS
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.09.04 21:15 Odpowiedz
Witam, mam ten telefon od okolo 3 miechjow, siadł mi aparat ale nie do konca poniewaz dziala nadal ale wszystko jest zielone i strasznie dzine, jesli ktos mial taki problem to prosze napisac na maila lub na gg(7010052) co zrobil zeby to naprawic, aha jak ktos chce kupic z ta wadą to za 150 opcham PZDR
AnonimArturrro
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.08.31 23:28 Odpowiedz
Witam mam do was mała prosbe mam samsunga x600 zamieniłem sie na niego z noki 3120! zaraz siadła mi wibra i kamerka gdyby ktos miał jakis link na jedna z tych czesci lub sam miał na sprzedanie z checia bym prosił odpiszcie na meila!
AnonimKaletka
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.07.22 23:09 Odpowiedz
kurde bele ani wibra ani aparat i do tego sie wiesza jak ma zły humor zamieniłem ten aparat za nokie 6510 i coś czuje ze lepsza była moja malutka nokia przynajmniej miała radio jedyne co fajne w tym fonie to to ze ma fajny wyswietlacz super polife i spoko gry java ale kupcie sobie co innego lepiej ludziska
Anonimmicro
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.06.22 13:25 Odpowiedz
zajebisty fon zamienilem sie za niego za 6610 i jestem zardzo zadowolowny z niego . jednyne co nie dziala to irda ... ale da sie to naprawic jest to kwestia 20 zl w komisie ... ale narazie jestem slpukany
Anonimjarkoo6
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.03.28 14:47 Odpowiedz
Ile kosztuje ten fonik? Prosze o odpowiedz na 8374404!
AnonimBlazej25
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.02.21 13:16 Odpowiedz
mialem ten telefon jakis czas temu. Niestety pierwszym jego przejawem autodestrukcji bylo uszkodzenie aparatu, a to jest spowodowane mechanicznym wyrobieniem sie tasmy ktora przesyla obraz z aparatu do telefonu i niestety samej tasmy w serwisie nie zrobia- chca wymieniac caly aparat a to jest 200/300zl dokladnie nie pamietam. Pozniej telefon dzialal bardzo niestabilnie- wieszal sie jak windows 95/98 . A koncowym etapem jego zycia bylo spalenie sie jakichs bezpiecznikow, ktore byly odpowiedzialne za mozliwosc ladowania baterii. Akurat ten problem ominolem w taki sposob ze uzylem poczciwej 3310 i po malych przerobkach potrafilem samsunga naladowac. W sumie telefonu niepolecam choc bardzo go lubilem ale to co sie z nim zaczelo dzialac bardzo mnie zniechecilo do SAMSUNGA ale na D600 moze kiedys sie zdecyduje . Pozdrawiam posiadaczy Samsunga X600- oby dzialal wam wiecznie
Anonimzawiedziona
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.02.10 21:04 Odpowiedz
nie wiem czy NO_NAME_PL jeszcze będzie ale jak byś był to błagam napisz co stało sie z twoim aparatem ja też mam ten telefon i właśnie mi sie zepsół aparat!! Jeśli ktoś coś wiem co mogło sie stać i dlaczego prosze napiszcie na 4580504 błagam bo musze kupić nową kome a do tej jestem bardzo przyzwyczajona!! TYLKO JAK PISZECIE TO NIE PATRZCIE NA MÓJ WIEK NIE UMIEM ZMIENIĆA BRAT MNIE TAK ZAPISAŁ!!! błagam dajncie zać
AnonimGroobasek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.01.15 02:08 Odpowiedz
Zarowno ja jak i moja soistrea bralismy ten telefon prawie 1,5 roku temu, mimo uplywu czasu nadaj sprawuje sie swietnie. Widac koledzy z waddami trafili na jakies trefne egzemplarze. pozdr
Anonimno_name_pl
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2006.01.09 20:49 Odpowiedz
Przez ten telefon stracilem zufanie do firmy samsung po 4 miesiącach zepsuł się aparat dwa tygodnie puzniej siadla wibra. Jestem bardzo zawiedziony odradzam, leiej kupić jakąś nokie albo siemensa.
AnonimMelcia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2005.12.22 18:50 Odpowiedz
Witam! Wiecie może czy w Samsungu X600 jest kamera do kręcenia filmów? Odpowiedzcie na e-maila, szybko ,bo za jakiś czas wyłączą mi internet!
Anonimallalone
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2005.06.14 16:58 Odpowiedz
mam ten telefon od miesiaca, i jestem zadowolony. jedynie kolory nie do konca sa wyswietlane tak jak byc powinny, na komputerze wygladaja jzu bardzo dobrze. jedyny minus jaki bym dal, to fakt, iz IrDA wspolpracuej tylko z komputerem, lub z innymi telefonami tylko wtedy, gdy przesylamy ksiazke telefoniczna lub pojedynczy wpis