REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: maar2003-05-10 12:27 | Taryfy |
maar
 

Test Samsung SGH-S100

Funkcje i wyposażenie

Dane podstawowe
Ważący 92 gr o wymiarach 88.5 x 46.5 x 23 mm Samsung S100 nie należy wprawdzie do najlżejszych komórek na rynku, jednak prezentuje się całkiem dobrze. Telefon wyposażony jest w litowo-jonową baterię o pojemności 750 mAh. Jej niewielkie wymiary nie oznaczają jednak małej pojemności. Wiele osób uważa, że Samsungi dosyć często trzeba podłączać do ładowarki. W przypadku tego modelu naładowana do pełni bateria wystarczyła na 5 dni pracy, co jest całkiem dobrym wynikiem. Według producenta wystarcza ona na maks. 100 godzin pracy w trybie oczekiwania i 4 godziny rozmowy – dane te w pełni pokrywają się z wynikiem testu, co w przypadku telefonów innych producentów rzadko miało miejsce. W zestawie znajduje się telefon, instrukcja obsługi, płyta CD z oprogramowaniem oraz kabelek do transmisji danych.

Funkcje i wyposażenie

S100 posiada wiele zaawansowanych funkcji. Do transmisji danych służy szybkie połączenie GPRS. Przy szybkości 53.6 kbit/s nawet strony www otwierają się w miarę szybko a midlety java pobierane są w kilkanaście sekund. Po połączeniu z komputerem poprzez łącze IrDA lub kabelek szeregowy, telefon może posłużyć jako modem do transmisji danych. Zamieszczone na płycie CD oprogramowanie umożliwia również wygodną edycję książki telefonicznej, wysyłanie wiadomości SMS a także wgrywanie nowych dzwonków oraz obrazków.

Organizer pozwala na planowanie czasu oraz wykonywanie prostych obliczeń. Do dyspozycji użytkownika są także: terminarz, lista zadań, alarm, kalkulator i przelicznik walut. Terminarz umożliwia sporządzenie pod wybraną datą notatki. Niestety, oprócz tekstu nie można tam podać takich danych jak urodziny, spotkania czy ważne telefony.

Xcar RacerS100 jest jednym z pierwszych telefonów koreańskiej firmy z zaimplementowaną funkcją java. Na midlety przeznaczone jest 300 kB pamięci telefonu. Wystarcza to na zapisanie kilku midletów o maksymalnej wielkości 100 kB. To co da się wycisnąć z javy dobrze widać na dołączonych do telefonu grach: ładna grafika i polifoniczne dzwonki są bardzo efektowne. Niestety w testowanym modelu z pobieraniem aplikacji java było trochę problemów. Telefon współpracuje poprawnie tylko ze specjalnie skonfigurowanymi serwisami internetowymi, posiadającymi bezpośrednie połączenie z bramkami WAP operatorów. W rezultacie pobranie jakiegokolwiek midletu z Telixa, Idei czy Plusa było niemożliwe. Dopiero po przeszukaniu zasobów internetowych okazało się, że programiści Samsunga ukryli w telefonie specjalne menu dostępne po wpisaniu sekwencji klawiszy *#9998*5282#. W menu tym należy podać dane konfiguracyjne dla połączenia WWW zamiast domyślnego połączenia WAP. Niestety, opcja ta dostępna jest tylko dla wtajemniczonych i większość użytkowników będzie miała problemy z zainstalowaniem nowych gier lub aplikacji.

Dostosowanie telefonu do własnych potrzeb możliwe jest na kilka sposobów. Użytkownik może wgrać do telefonu nowe dzwonki (telefon obsługuje 16-głosową polifonię, więc robią one wręcz oszałamiające wrażenie) a także nowe, kolorowe tapety na pulpit. Ponadto w menu „Ustawienia->Profil użytkownika” można wybrać schemat kolorów oraz styl graficzny całego menu telefonu. Co więcej, telefon umożliwia również wybranie jednego z siedmiu kolorów migającej diody.

Podczas pisania wiadomości SMS można skorzystać z wbudowanego polskiego słownika T9. Do szybszego pisania tekstu służy 5 szablonów. Do SMS-a wkleić można melodyjki, animacje oraz grafiki EMS.

Funkcja grup umożliwia zebranie rożnych numerów telefonów w zbiory. Gdy do użytkownika zadzwoni np. osoba przypisana do grupy „rodzina” to na ekranie ukaże się odpowiedni obrazek a telefon odtworzy przypisaną do grupy melodyjkę. Niestety, telefon nie umożliwia dodania własnych logosów grupowych.

Chociaż S100 posiada wiele zaawansowanych funkcji, to ma też pewne braki. Brakuje funkcji tworzenia i edycji profili użytkownika oraz głosowego wybierania numerów. Dziwi również to, że w telefonie z kolorowym ekranem i transmisją danych GPRS nie wbudowano obsługi wiadomości MMS.
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.04 (głosy: 27)
Tagi: | Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 22

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)